|
| Fontanna w Parku im. J. Korczaka (przed sądem), 10.04.2014 r. |
|
|
| Fontanna w Parku im. J. Korczaka (przed sądem), 10.04.2014 r. |
|
Jeśli ktoś myślał, że reaktywowana słynna sierpecka fontanna przed sądem nawiązywała będzie stylistyką do poprzedniej, a tym samym sprawi, że wrócą dawne wspomnienia sierpczan związane z tym miejscem (oaza zieleni, zadbany park z ciekawymi gatunkami drzew, krzewami róż i przechadzającymi się dumnie pawiami), to się pomylił.
Nowa, jeszcze niedokończona fontanna, przywołuje raczej skojarzenia z ogródkowymi, tandetnymi dekoracjami. Podobne typy spotkać możemy w większości niewielkich polskich miast, a także, jako miniaturki, wraz z krasnalami, sprzedawane przy ważniejszych szosach.
Zainstalowany od niedawna przyszły wodotrysk to tortownica z trzema poziomami i obrzeżem ze sztucznego kamienia. Ten typ fontann nazywany jest "Nicejską Triadą".
Jak można się przekonać w roku wyborczym wszystko jest możliwe - i dosadzanie drzew i budowanie fontann. Jakie jeszcze niespodzianki czekają na mieszkańców Sierpca? Przekonamy się zapewne w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy.
Komentarze do artykułu: [19]
kinol2014-04-16 08:42:28 - Patrzę na powyższe zdjęcia i dostrzegam jaka wspaniała dysza wieńczy szczyt tej przecudnej urody fontanny! Wąż gumowy na miarę naszych możliwości ;) Może jakiś obywatel w czynie społecznym wytoczy dyszę z mosiądzu lub nierdzewki, się pytam?
OPTYK2014-04-15 21:35:40 - TO NALEŻY OGLADAC PRZEZ SZKŁO POWIEKSZAJACE, NAWET TEGO NIE WIESZ.TAK JEST U NAS NA WYSPACH.
mynia2014-04-15 21:28:14 - "iluminacja świetlna" ?! hahahahaha ! widziałam dziś tą piękną iluminację świetlną... Brak słów na to! Pomysł może i ktoś miał dobry, ale wykonianie okropne! Za mała ta fontanna na taki park, na te światła tęczowe. Niestety wygląda to bardzo źle...
janek zbuk ona z włók2014-04-15 08:15:43 - Co by nie mówił to lepsza od tego wiechcia ,który był poprzednio.Jak jeszcze zamontuja ławeczki to az sie będzie chciało z wózeczkiem i bobasem wyjsc na spacer.Jeszcze żeby ujarzmic te wrony to wiecej na tym terenie nie potrzeba.
strazniksad2014-04-15 07:52:58 - Tak narzekacie, ujadacie ze sie nie podoba. Z tego co wiem to na inne konserwator zabytkow nie pozwolil wiec nie bylo wyboru chyba. Mi sie podoba
HerrMann2014-04-14 21:45:15 - @kinol - weź ludzi nie strasz :)
kinol2014-04-14 15:32:40 - Ale nikt tu nie powiedział, a warto o tym wspomnieć, że fontanna zostanie pomalowana w kolory tęczy.
HerrMann2014-04-13 13:28:09 - Fontanna taka jak cały Sierpc - ZNOŚNA. Może wygląda trochę jak przerośnięta wersja fontanny ogródkowej, ale w końcu się opatrzy. Mogło być gorzej.
triada2014-04-11 11:42:46 - Ludzie poczekajcie jeszcze kwiaty, woda, iluminacja świetlna jeszcze robota nieskończona.Będzie ładnie.
do omg2014-04-10 21:47:22 - tak powstaja dzieła.najpierw sa obrzydzane a pózniej dowartościowane.oto chodzi.moja była piekna 40 lat temu a dzisiaj ------ i co ? poczekajmy 1
omg2014-04-10 21:35:07 - Czegoś tak brzydkiego wręcz odpustowego juz dawno nie widzialam. Wyspa na jeziórkach to przy tym prawdziwe cudo...
to ja2014-04-10 21:02:50 - Architekt Bonaccielli z Pmpidou nad Loarą .
AUTOR !!! AUTOR !!!2014-04-10 20:40:16 - Ktoś wybrał taki wzór fontanny! Kto to? Niech się przyzna! Z naszych podatków taki kicz! Wstyd z kimś spoza Sierpca pójść na spacer do parku. Jeżeli to ludzie burmistrza wybrali takie obrzydełko odpustowe, to niech jeszcze swoje zdjęcia umieszczą na tej fontannie. AUTOR !!! AUTOR !!! Kto to wymyślił ? Kto wybrał ? Kto zaakceptował? Niech się ujawni!
do pniżej2014-04-10 19:47:37 - W roku wyborczym to jeszcze te powiedziane 70 tys. dla Orkiestry OSP i wybór gwarantowany :D:D:D
oJ NIC WAM2014-04-10 18:43:39 - NIE PASUJE ,A TO ZA MAŁA A TO ZA WCZESNIE A TO ZIMA A TO PÓZNO A TO LUDZI UBYWA A TO SIE RODZĄ A TO BRAK CUKRU ----WY POGIĘTY NARODZIE SIERPECKI.JADE NA WYSPY .macierek
jak w Wilanowie2014-04-10 18:29:36 - To jest fontanna do ogródka przydomowego.Park jest obiektem przestrzennym, a w nim ogromny gmach Sądu, więc fontanna tego stylu powinna być większa lub stać wyżej minimum 1,5 metra.Jak już ją zakupiono to teraz tylko osadzić wyżej.
przechodzień2014-04-10 18:19:22 - chwali się inicjatywę po 3 latach w końcu się doczekaliśmy....Ciekawe tylko czy na sezon zimowy będą pamiętali, żeby ją zabezpieczyć...
Ładna2014-04-10 17:46:19 - W Poznańskiem można przy szosie kupić krasnale i Marysię i będzie do kompletu.
S.D.2014-04-10 17:43:04 - Ładniejsza niż na Jeziórkach, tylko gapy trzeba przepędzić.
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów