|
| Sierpecki sąd znów rejonowy, kwiecień 2014 r. |
|
|
| Sąd Rejonowy w Sierpcu, 5.04.2014 r. |
|
Symboliczna tabliczka z napisem Sąd Rejonowy od 31 marca 2014 r. wisi na drzwiach sierpeckiego sądu i przypomina o niedawnych, niekorzystnych zmianach dla sierpeckiego sądownictwa, które wynikły z tzw. reformy Gowina. Sierpecki sąd na kilkanaście miesięcy stał się Zamiejscowym Wydziałem sądu w Płocku. Teraz znów wszystko wraca do dawniejszego stanu, gdyż prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelę prawa o ustroju sądów, która przywróci większość małych sądów rejonowych - m.in. sąd w Sierpcu. Zgodnie z nowymi przepisami, sąd będzie tworzony dla jednej lub więcej gmin zamieszkałych przez 50 tysięcy osób, do którego będzie wpływać minimum 5 tysięcy spraw rocznie. Sierpecka placówka znalazła się w gronie 41 sądów rejonowych, które zostały przywrócone.
Przytwierdzenia tabliczki dokonali w świetle fleszy i kamer sierpeccy politycy miejscy i powiatowi wraz z posłem Piotrem Zgorzelskim.
Tagi:
Sąd Rejonowy w SierpcuRed.
Komentarze do artykułu: [1]
SR2014-04-07 09:21:43 - BRAWO PIOTREK I MAREK...
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów