logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Felietony Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Felietony Sierpc online

Sierpeckie przywary, wstydy i obciachy. Cz. 6: Patologia za przyzwoleniem

2013-06-08

Skwer w środku miasta, u zbiegu ulic Płockiej i Braci Tułodzieckich. Z jednej strony szkoła i kościół, z drugiej biblioteka, duży sklep spożywczy znanej sieciówki. Każdego dnia przechodzą tędy setki, nawet tysiące sierpczan. Śmiało powiedzieć można, że to serce naszego miasta, serce, które od dłuższego czasu toczy choroba i patologia.

 Skwer na pierwszy rzut oka jest miejscem ładnym. Dużo tu zieleni, nowe chodniki, ławki. Niestety to miejsce umiłowali sobie sierpczanie, którzy choć w sile wieku, nie "zhańbili się" pracą a jedynym preferowanych przez nich sposobem spędzania czasu jest upicie się, zaczepianie ludzi, wszczynanie awantur.

Do niedawna miejscem, gdzie można było spotkać owych "beztroskich"obywateli, był tzw. Złoty Róg. Skutecznie zostali stamtąd przepędzeni, niestety przenieśli się w miejsce, gdzie stanowią zdecydowanie większe zagrożenie. O ile na dorosłych tego typu widok nie robi większego wrażenia, o tyle chronić powinniśmy przed nim najmłodszych mieszkańców miasta. Każdego dnia pijanych, często śpiących na ławkach lub śpiewających zachrypłym pijackim głosem mężczyzn mijają idące tędy do biblioteki czy szkoły ("dwójki") dzieci czy gimnazjalna młodzież. Nie raz podchmielony pijus, ośmielony spożytymi promilami wdawał się w dyskusję z mijającymi skwer ludźmi. Zdarza się też wyłudzanie pieniędzy od niby "dawno niewidzianych kolegów". Jeszcze inny, jakże częsty widok, to ledwie trzymający się na nogach osobnik, ze spuszczanymi spodniami oddający potrzebę fizjologiczną pod jednym z rosnących tu krzewów. Nie mówiąc już o śmieciach i butelkach walających się po plenerowej libacji.

Czy naprawdę tak trudno jest policji czy straży miejskiej przejechać czy przejść się w tym miejscu kilka razy dziennie? Spożywanie alkoholu w miejscu publicznym jest przecież karalne! Nawet jeśli przezroczysta ciecz znajduje się w butelce po mleku "łaciatym", to raczej nie trzeba być omnibusem, żeby wiedzieć, że nie jest to woda mineralna. A może warto także przeprowadzić małe śledztwo, z jakiego źródła pochodzi alkohol? Czy trzeba nam śmiertelnego zdarzenia, żeby się tą sprawą zająć? Jakie świadectwo wystawiają naszemu miastu owi chorzy, zdegenerowani ludzie? I wreszcie jaki wzór stanowią oni dla najmłodszych sierpczan?

Słowne upomnienie, mandat czy wreszcie wywiezienie delikwenta na tzw. myjkę do Płocka - z obciążeniem kosztami rodziny to, myślę, całkiem skuteczny sposób, by spróbować pozbyć się problemu. Trzeba tylko chcieć.
Komentarze do artykułu: [39]


Ane
2016-05-18 19:48:36 - Zapici leżą na ławce w Parku, pipuch wychodzi


Iwona
2013-11-22 22:36:17 - Strach tamtędy przejść w dzień a co dopiero teraz jak szybko robi się ciemno. Zapijaczone , podpuchnięte pijaki siedzące na łąwkach. Zwłaszcza taki czarny wychciewający pod Biedronką pieniądze jest straszny. Cos okropnego


do poniż.
2013-10-27 20:57:07 - To strażnicy nie widzą, nie wiedzą, a może trzeba postawić budki strażnicze tak jak kiedyś i prędzej wyłapią tych ptaszków, bo ci z pod muru niech wiedzą, że za ptaszka się płaci.


Panowie Strażnicy Miejscy
2013-10-27 20:31:10 - Panie Jarosławie Drogi Komendancie na Pana można liczyć .Zróbcie akcje kilkudniową /teraz bedziecie zajeci ruchem przy cmentarzach/ ale po zakonczeniu przystąpcie do akcji .Zróbcie to samo co na złotym rogu albo cos na wzór walki z zajmowaniem miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych.Ludzie maja racje .Jest to aktualnie centralne miejsce.Droga do gimnazjum, ośrodka zdrowia na słowackiego,do lidla ,do szpitala itp. Akcja ,akcja i obszczymurków wysiudac na ;skoka; niech sie ciesza NATURĄ.


Menele?
2013-10-27 20:26:17 - To sam daj pomysł co z nimi zrobić. Teraz mamy wolność, to nie komuna, że można było zmuszać do pracy. Nie chce, nie pracuje. Tylko za co pije. Za zasiłki? Możliwe, to jak one są dysponowane, że pijaki żyją dostatnio a normalni, ale biedni... Wszystko to jakieś porąbane. Tylko prawa, przywileje a żadnych obowiązków. Komuno wróć? A może Hitler wróć, jak mówiła moja babcia.


Menele
2013-10-27 20:03:45 - Menele na skwerze przy Bibliotece to utrapienie dla tej placowki, dla kupujących w księgarni, klientów Biedronki. Już tyle napisano na ten temat.Te menele z ulicy Wiosny Ludow przyszli tutaj.Brudzą, chlają meliniarskie napoje, obszczywają i niue tylko budynek kiosk zieleń, wychciewają pieniądze od przechodniów no i pełnia wychowawczą bardzo rol wśrod uczniow Gimnazjum i dzialają w poblizu Kościoła. To skandal nad skandale zeby nie było na nich siły. Nikt nie chce się tym zając a jakie szkody dla osob ktore muszą to znosic i sierpczan ogladających tych łotrow, którzy nigdy nie skalali się żadną pracą.Straszne czasy, zajmijcie się tym, tylko nie wiadomo już kogo prosić


a co ci się nie podoba
2013-10-27 18:40:27 - mam bronić i karmić pijaków i narkomanów a weż sobie ich pod dach i karm ich i nauczaj ,poszedł w d,,,


dobrze mówisz ABSTYNENT
2013-10-27 12:17:16 - a z siedzenia jego smród usunąc już niestety sie nie DA.Niech ten co palnął słowo na niedziele weżmie go do siebie ogrzeje, nakarmi, dopije --a on go osra.


Abstynent
2013-10-27 10:17:08 - Ani policja ani straż miejska nie chce mieć do czynienia z najgorszymi menelami. Wcale im się nie dziwię. Dogadać się z takim nie można, jak go ewentualnie zabrać, gdy śmierdzi jak stary but, a i narzygać do samochodu potrafi. Ogólnie wydala taki co popadnie każdą dziurą. Powinny być stworzone specjalne służby i zbierać takich do szczelnych kontenerów, po czym wywozić na Rachocin.


do tego ponizej
2013-10-26 17:32:52 - Przechodzień nawet słowem nie wspomniał o burmistrzu ale słuzbach porzadkowych - i tu penie na mysli miałs tarz miejską ewentualnie policję. A to ci napisałeś o pijakach ze skweru to jakis obłed. To że wódka przesłoniła im widzenie i stali się przez to marginesem społeczeństwa to stało sie tak tylko i wyłlącznie na ich własne życzenie! Normalny człowiek albi pracuje 8 godzin lub więcej dziennie albo jak nie ma pracy to zajmuje się innym rzeczami jak choćby jej szukaniem. Najprosciej jest wychylic bimbru lub rozpuszczalnika i na oczach naszych dziecu szczać, żygać itd. Poniosło mnie ale idiotyzmy jak ten ponizej to juz szczyt obłudy ludzkiej


do do przechodnia
2013-10-26 17:26:22 - kipisz złowrogim jadem do władz.a niby dlaczego za obszczymurka odpowiedzialny jest burmistrz lub jego zastepca czy radni.czy ci wymienieni kazali mu szczać pod murek ? kto jest winny temu ,że taki pijak nigdy nie pracował a całe zycie chla ,pastwi sie nad rodzina i niby dlaczego porządny obywatel ma go utrzymywac a panstwo fundowac mu socjal,jedzeni a obszczymurek smieje sie z tego.


drogi przechodniu
2013-10-26 16:48:03 - no po prostu pijakowi chciało sie siusiu ---ale dlaczego drogi przechodniu twierdzisz że za przyzwoleniem słuzb porządkowych ,czy straż miejska bądż policja a może strażak był na miejscu zdarzenia i publicznie namawiał pijak do szczania ?


przechodzień
2013-10-26 16:13:11 - Sierpc, sobota, godzina 13 z minutami. Jestem z rodziną na zakupach - centrum miasta i sławetny skwer. W pewnym momencie ledwie trzymajacy sie na nogach człowiek podchodzi do budynku biblioteki i obszczywa go na oczach dziesiątek przechodniów. Nie dziwią go nawet wyrazy oburzenia sierpczan widzacych to zdarzenie. Tytuł tego felietonu jak najbardziej słuszny - PATOLOGIA ZA PRZYZWOLENIEM -dodam jeszcze- SŁUŻB PORZADKOWYCH. Juz dawno ten pijacki syf powinien być stamtąd przepędzony! Nie zdziwię sie jak ktos jeszcze ze świadków zdarzenia napisze tu parę słow - widziało to wszytsko naprawde sporo osób. Wsty i jeszcze raz wstyd!


swiadek
2013-07-31 11:42:24 - Kilka dni temu policja i pogotowie zabierali z tego skweru jednego delikwenta w 3 d... pijanego. Tego dnia upały przekraczały 35 st. I teraz gdyby w tym samym czasie ktoś normalny - nie pijany zul - zasłabł i potrzebował pomocy? Skandal z tymi pijakami, po prostu skandal!


cxcx
2013-07-30 13:41:50 - I co straż miejska się ruszyła.Czy nadal bez zmian.


do emal
2013-07-19 22:45:15 - nie odpracuje bo się okaże, że "chory". niech płacą za darmozjada i już


emal
2013-07-16 15:05:49 - "Słowne upomnienie, mandat czy wreszcie wywiezienie delikwenta na tzw. myjkę do Płocka - z obciążeniem kosztami rodziny to, myślę, całkiem skuteczny sposób," a niby dlaczego rodzina takiego śmiecia ma cierpieć za jego bimbanie? powinien to odpracować a nie rodzina ma płacić


do ej
2013-07-12 22:40:53 - żal mi cię


białuch
2013-07-04 19:31:29 - a co ci wadza chłopcy straznicy ,chłopaki wysportowane.


czarnuch
2013-07-04 19:12:07 - Wywalić straż miejską!! Etaty dać policji!! (koniecznie inne osoby a nie ci ktorzy pracuja jako "czarni")


do ej
2013-06-30 17:14:14 - A jak Ci ktos nasra na wycieraczke, to tez powiesz, ze "no trudno, stalo sie, tak sie dzieje zapewne w wielu miejscach na swiecie, nie popieram tego nasrania ale co moge zrobic" i bedziesz obchodzil to szerokim lukiem?


chwała wszystkim
2013-06-30 11:42:52 - że gośno o tym mówicie a nam ,że piszemy. tak było ze złtym rogiem,prosze bardzo jest OK. na wszystko powinnismy zwracac uwage i mocno głosic. ja od kilku lat walcze z niedopałkami w bloku .po zimie sa tysiące .ci co je rzucaja a wiadomo mi i sasiadom ,że ten i ten siedząc na ławce medrkuja ,że niemic to lubi czystośc a policja za rzucanie peta w niemczech karze 100 euro.powiedziałem mu to z czego ty byś zył gdby tobie i twojemu sasiadowi dawali takie mandaty.?


tak tak
2013-06-30 11:26:32 - tak tak, to oni winni


śmieszne
2013-06-30 11:12:43 - odpowiednie słuzby za to maja płacone, żeby na takie rzeczy zwracać uwagę!!!!!! Sierpc to dziura więc oni doskonale wiedzą, gdzie siedzi żulerka sierpecka. Dobrze, że ktos na forum publicznym piszac ten tekst zwrócił na to uwagę. W jakis sposób jest to reakcja, a nie jak ktos napisał - "omijac szerokim łukiem" - żal


ej2
2013-06-30 10:46:00 - Coś w tym jest, w tym, że w każdym mieście są takie miejsca. Ale też wszyscy, nie straż miejsca policja burmistrz radny czy starosta, jesteśmy za nie odpowiedzialni. Ale dużo łatwiej i przyjemniej znajdować winy poza nami.


ej
2013-06-30 10:39:14 - dziękuję za miłe słowa pod mym adresem, uważam, że Ty poniżając mnie ukazujesz swój poziom. Można dyskutować, lecz do tego potrzeba jest ludzi na pewnym poziomie. Czy autor nie zgłaszał? Fakt, nie wiem, ale przypuszczam, że tego nie zgłaszał, bo oceniając artykuł (tak, tak wiem, nie mam prawa do ocen) gdyby to zgłosił to już dawno by się na to użalił. Ja powtarzam, mi także to przeszkadza, ale myślicie, że w jakimkolwiek mieście nie ma takich miejsc? Po prostu mentalność Polaczków, to się naprawi to znajdziecie coś innego, żeby znów na kogoś gadać i się tym dowartościowywać.


czy wy czytacie ?
2013-06-30 09:54:35 - policjo i strazo miejska ,to weżcie się za robote z pozytkiem dla staczajacych sie i widoku ogólnego.


nieobojętny jeszcze raz
2013-06-30 09:28:12 - Dodam tylko że ten skwer jest i dla mnie wielkim wstydem tego miasta. Szczegolnie trudny jest dla mnie widok w miare młodych ludzi - kompletnie pijanych i zaczepiających innych. To sa młodzi faceci, którzy zamiast pracowac, robic cos pożytecznego, staczają się - a raczej juz sie stoczyli na oczach nas sierpczan. Osobiscie ratowałem jednego jak spadł z ławki i nikt nie reagował na nieprzytomnego. A policja przejezdza tamtedy często wiec na pewno widzi co się tam dzieje!


nieobojętny
2013-06-30 09:24:04 - Po pierwsze skąd wiesz , że autor tego nie zgłaszał? A moze tego typu tekst na popularnej stronie to chwytanie się ostatniej szansy, że moze zawstydzona policja/straz miejska cos z tym zrobi? Wpis ponizej ewidentnie kwalifikuje jego autora do osób niepoczytalnych umysłowo. Omijać problem szerokim łukiem? To dobre. W takim razie najlepiej wszystko minąc szerokim łukiem, każdy problem w Sierpcu i mówić, że mnie to g. obchodzi. Tylko, że tym sposobem nasze miasto pogrązyłoby sie nie tylko w chaosie ale i upadku, co pewnie byloby na rekę takim idiotom jak piszący ponizszy komentarz


ej2
2013-06-30 09:10:20 - popieram


ej
2013-06-30 00:12:23 - a aż tak trudno jest to zignorować, ominąć szerokim łukiem, a dzieci nauczyć tego samego? ok, nie pochwalam tego, według mnie to także jest niewłaściwe. Ale skoro autorowi tekstu tak bardzo to przeszkadza, to czemu nie zgłosi zaczpki czy nawet próby zaczepki na ową Straż Miejską? Nie powiem, ja też ich nie lubię (SM). Ale sam autor pokazuje jaki jest małomiasteczkowy, skoro zamiast zgłosić swój problem tam, gdzie powinien, woli "wyżalać" się na stronie sierpeckiej, ukazując swą słabość i próżność, jaki to on jest wspaniałość, że to zauważył i on o tym napisał. Sorry, ale to moje zdanie :)


do mieszkanki
2013-06-29 13:49:14 - A Johnowi z Chicago bardzo Sierpc po 24 latach sie spodobał jest tak zadowolony ,że w przyszłym roku wraca na stałe jako emeryt.


Mieszkaniec od 65 lat
2013-06-29 13:20:52 - Droga mieszkanko juz nie przesadzaj ,ja nie pochwalam zachowań pijaków ,nedzarzy i łotrów.Ale tam amerykanka takie widoki ma codziennie w stanach i jeszcze gorsze.Jedż do Rzymu i zobaczysz nieopodal watykanu /150.m/ niesamowite widoki .Na kartonach spia bezdomni ,sa oczywiści usuwani przez karabinierów.Tak wygląda liberalizm , kapitalizm, nacjonalizm. W socjali...zmie była szarośc i trudno było odróznić bidy od nędzy ,dzisiaj ta różnica jest widoczna.


Mieszkanka
2013-06-29 12:42:24 - Jestem mieszkanką Sierpca i bardzo tego żałuję i wciąż trudno mi się z tym pogodzić.A to przez to co się w tym niby mieście dzieje. Ok. 12.10 przeszłam z koleżanką z USA, która odwiedziła mnie po latach niewidzenia po ulicach naszego miasta.Chciałam jej pokazać zmiany i to co da się pokazac.I co? szlyśmy ul. Tułodzieckich a potem skręciłyśmy w stronę Parku w ulicę , by zobaczyć dawne Liceum. I co? Na Ławce przy opisanym swerze lezał śpiący pijak, butla od "wynalazku" pod ławką a on spał z opuszczonymi gaciami.Wstyd mi się zrobiło i przykro, że mieszkam w takim grajdole. To wola o pomstę.Ja też pytam gdzie porządek w tym mieście.Przypadkowo widziałam też osobę o slawie światowej, ktora przyjechała do Sierpca. I co zobączą? Jakie wrażenia wywiozą.Ten skwer to najwstrętniejsze miejsce wśród kościoła, szkoły, biblioteki i popularnego sklepu. Obrzydzenie , Fe1


Skwer
2013-06-28 12:27:05 - Przechodze często i ubolewam. Już rano gromadzą sie te menele a ostatnio dolączyl do nich niestety taki ładny, przystojny alkoholik, ktory leczyl się kilkakrotnie z nalogu. Aż milo było na niego patrzeć a teraz chodzi brudny, pijany i wyciąga od ludzi pieniądze. Tylko wspolczuc rodzinie. Reszta tych meneli to chyba na strate, bo przyszlościa "narodu" to oni nie są.Bardzo wspolczuje sąsiednim instytucjom, księgarni i wszystkim, ktorzy to muszą oglądać. Niemoc policji i słuzb miejskich jest karygodna.To musi sie zmienić!!!


eCHO !
2013-06-22 12:52:15 - Słyszycie co o was pisza drodzy straznicy.Do roboty bo wam zabierzemy auto słuzbowe i zakupimy rowery wzmocnione szyną kolejowa .Jedynie dla komendanta normalny ze względu na sylwetke godna mundurowego obywatela.


onrrr
2013-06-22 12:14:00 - straż miejska to tylko stoi kolo biedronki na 10 i patrzy jak ktos przez nie uwage zaparkuje na dwoch miejscach zamiast na jednym bo niby linie są wyznaczajace miejsce parkowania tylko te linie byly malowane jakies 10 lat temu i teraz sa juz przerywane, prawie nie widoczne i malo kto zwraca na nie uwagę. Najlepiej jak jeszcze jakis rolnik zaparkuje auto bo jak auto za 100tys na sierpeckich numerach to baja sie narazic


DO PONIŻEJ
2013-06-22 10:30:15 - Słuszna uwaga i niewatpliwie racja. Przeczytajcie panowie ze strazy miejskiej i od zaraz ruszajcie w ten teren i tak jak skutecznie zrobiliście porządek na złotym rogu ,tak teraz róbcie na trójkącie BERMUDZKIM.


oilt
2013-06-22 09:51:35 - Nie mieszkam w Sierpcu od 12 lat, ale przyjeżdżam do rodziców. Kilka lat temu wracałam od babci i na trawniku przy Piastowskiej, pomiędzy Jana Pawła a Wiosny Ludów, od strony warzywniaka Z. Perzyńskiej zobaczyłam leżącego skulonego mężczyznę. Akurat przejeżdżał radiowóz, więc machnęłam ręką, zatrzymali się, ja pokazuję tego gościa, a ponieważ to był jeden z lokalsów, to go znali i gdyby nie to, że nalegałam, żeby coś z nim zrobić, to by sobie odjechali. Więc masz rację, Jadran, chodzi o to, żeby chcieć. Być może mogłabym zrozumieć argumenty o charakterze ludzkim - tzn. jak go wywieziemy na wytrzeźwiałkę, to będzie musiał płacić, kasy nie mają, to po co będziemy robić rodzinie koło pióra. Ale sorry, takie rzeczy w środku miasta są niedopuszczalne. Tak samo do szału mnie doprowadza, jak mnie zaczepiają jakieś pijane łebki w tym parku koło starej Parkowej.
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.