logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Absurdy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Absurdy Sierpc online

Gruba, biała kreska

2012-12-08

Skrzyżowanie ulic Braci Tułodzieckich i Płockiej
Skrzyżowanie ulic Braci Tułodzieckich i Płockiej

Absurdów u nas dużo, ale ten jest szczególnie irytujący. Potwierdza to chociażby głos internautki Lucia B, z którą się całkowicie zgadzam i której dziękuję za motywację - absurd czekał na opisanie od dawna...

Absurd dotyczy setek kierowców przejeżdżających każdego dnia przez skrzyżowanie Braci Tułodzieckich z Płocką. Gruba, ciągła linia rozdziela to skrzyżowanie na pasy dla ruchu w lewo i w prawo. I właśnie z pasem w lewo jest problem, ponieważ został on tak wytyczony, że nie ma możliwości przejechania nim, bez łamania przepisów. Malujący te linie musieli być ślepi i nie widzieli, że "przy gimnazjum jest parking dla samochodów, a nie dla wózków dziecinnych i kiedy zaparkuje tam obojętnie jakich gabarytów pojazd, kierowcy zmuszani są do łamania przepisów, chcąc skręcić w lewo". Zgodnie z Kodeksem Drogowym, przekraczanie, a nawet najeżdżanie na linię ciągłą jest poważnym wykroczeniem. Praktycznie każdy przejeżdżający tamtędy w trakcie dnia, musi złamać przepis. Najśmieszniejsze jest to, że wykroczenie to równie często popełnia... Policja! Ich szerokie samochody nie dają możliwości przejazdu zgodnie z prawem. Mimo tego, sytuacja nikogo z policjantów, jak widać, nie razi. Ów stan rzeczy trwa od kilku lat - można stwierdzić, że notorycznie i bez skrępowania, od kilku lat, funkcjonariusze łamią przepisy. Policja (jak również nasza kochana Straż Miejska) ma możliwość wpływania na to, jak oznakowane są ulice, widocznie za dużo z tym roboty, aby "pochylić się" nad organizacją ruchu na tym skrzyżowaniu - łatwiej zmuszać ludzi do lekceważenia prawa.

Absurdalność sytuacji byłaby jeszcze większa, gdyby nagle okazało się, że wykroczenie popełniają... parkujący na parkingu! Kodeks drogowy przewiduje kary dla tych, którzy zmuszają innych użytkowników do przekraczania linii ciągłych. Ciekawe czy po zapowiadanym wprowadzeniu płatnego parkowania na ul. Braci Tułodzieckich, opłata będzie pobierana za takie parkowanie?Tropiciel Absurdów

Komentarze do artykułu: [39]


Nielogo
2013-04-04 10:49:16 - To co się dzieje na parkingach, świdczy o wyobrazni kierowców i szcunku dla innych użtkowników. Np. na wewnętrznych parkingach przy blokach spółdzielczych naogół brakuje miejsc. Przeważnie każdy z lokatorów ma auto i chciałby ustawiać je nie na sąsiedniej ulicy, tylko możliwie jak najbliżej. Okazuje się, że jest to niejednokrotnie niemożliwe, ponieważ są lokatorzy, ktorzy uzurpują sobie prawo korzystania z takich miejsc parkingowych/postojowych w ilości nieograniczonej. Np.rodzina zamieszkująca jeden lokal, zajmuje 3 miejsca postojowe - 2 auta osobowe + 1 samochód firmowy dostawczy, nie pozwalając wjechać na te miejsca innym lokatorom mieszkającym naprzeciwko, nie mówiąc już o przyjeznych z zewnątrz. Takie zachowanie jest irytujące, ale co na to poradzić?


Aloś do Obserwatora
2013-04-04 10:48:50 - Bardzo popieram myśl, że jest to kompromitacja stróżów prawa. 100% racji. A druga rzecz jest taka, iż Policja komunikuje się ze społeczeństwem poprzez internet, zamieszczając w internecie np. listy gończe. Aloś będzie się z Policja komunikował także przez internet, bo tędy droga!


Obserwator
2013-04-04 10:38:47 - A ja uważam, podpatrując całą tę dyskusję, że jesli juz mowa o kompromitacji kogokolwiek, to najbardziej stróżów prawa - widzą a nie reagują, co sie dzieje. Nie byłbym tez tak radykalny w ocenie kolegi, który wyśmiał internetowe doniesienie. Ja tez miałem ubaw po pachy więc panie Alesławie czy jak tam panu -nie tędy droga


Aloś do 2013-04-04 10:13:58
2013-04-04 10:23:11 - Nie chce mi się iść na Policję, ja nie jestem od chodzenia na Policję. Wolę pisać na forum. Ubolewam, że żyję na takim świecie, gdzie trzeba prowadzić polemikę w tak oczywistych sprawach i że zawsze się znajdzie ktoś taki jak ty, kto obnaży na forum swoje uproszczone ponad miarę myślenie. Kompromitacja!


oj Aloś
2013-04-04 10:13:58 - Aloś czegos takiego to jeszcze nie było - składac doniesienie za pomocą strony internetowej a raczej jej forum! Tutaj jestes odwazny ale żeby isc na policje o to samo powiedziec to juz nie w twoim stylu, co? Tekst chyba wisi na stronie z pól roku więc jak by policja chciała sie tym zainteresowac to juz dawno by to zrobiła! Na jakim ty chłopie świecie żyjesz


Aloś do 2013-04-04 09:57:03
2013-04-04 10:07:53 - No to zaparkuj tam autobusem albo TIR-em z przyczepą, bo jest parking! Policja już tam jedzie.


Aloś do Policji w Sierpcu- zawiadomienie o wykroczeniu
2013-04-04 10:06:00 - Na ulicy Braci Tułodzieckich przed budynkiem Gimnazjum Miejskiego parkują samochody osobowe w sposób niedozwolony, to jest blokując wyznaczony tam pas ruchu i uniemożliwiając innym uczestnikom ruchu drogowego przejazd ulicą Braci Tułodzieckich. W tym miejscu parkowanie na pasie drogowym jest naruszeniem przepisów Kodeksu Drogowego. Żądam od Policji interwencji.


do ponizej
2013-04-04 09:57:03 - Parkujący popełnialiby wykroczenie gdyby NIE BYŁO tam parkingu!!! Ale on tam JEST i dlatego parkują!!! A ze blokuja pół ulicy? No to chyba problem tego co wyznaczył ten parking! Nigdzie nie ma zaznaczonego, ze maja prawo parkowac tam tylko maluchy albo inne micry


Aloś do wpisu 2013-04-04 09:48:20 po kursie czytania
2013-04-04 09:54:20 - Autor artykułu napisał: "Absurdalność sytuacji byłaby jeszcze większa, gdyby nagle okazało się, że wykroczenie popełniają... parkujący na parkingu!"....Oczywiście, że popełniają wykroczenie kierowcy parkujący na parkingu z naruszeniem przepisów, to znaczy blokując tyłem samochodu pół ulicy. Czy może być co do tego jakakolwiek wątpliwość jakiegokolwiek choćby ćwierć-rozumnego człowieka?


Alosiu
2013-04-04 09:48:20 - Ty weź chłopie jakis kurs czytania albo co, bo widac nie wystarczy tylko rozrózniac literki ale trzeba też rozumiec co sie czyta


Aloś
2013-04-04 09:23:39 - Usuńcie ten bzdurny artykuł, z którego wynika, że nie można winić nikogo za parkowanie niezgodne z przepisami. Dlaczego portal internetowy godzi się na utrzymywanie na swej stronie artykułu jawnie pochwalającego łamanie prawa!!!


Aloś
2013-02-16 18:36:48 - No kiedy Policja przepędzi te samochody co parkują na parkingu przy gimnazjum i tarasują dupą połowę jezdni? To jest WYKROCZENIE W RUCHU DROGOWYM!!!!!


Uwaga Pułapka
2013-02-16 16:32:50 - Jadąc Narutowicza od Piastowskiej za budką Lotto jest przejście dla pieszych.Wiedzą o tym tylko starzy kierowcy co jeżdżą na pamięć, a inni łapią się w pułapkę kiedy jest jezdnia brudna i w ostatniej chwili zobaczą zabłocone pasy.Dlaczego tak jest?Bo zabrakło znaku po prawej stronie( a innych jest dużo), a od strony Policji jest.Czy to robi ktoś specjalnie?Nikt nie reaguje od dłuższego już czasu, może Redakcja coś pomoże.


aaaaaaaaaaaa
2013-02-16 14:32:48 - wiele linij w Sierpcu namalowane jest niepotrzebnie ale chyba płacone jest z metra wiec malujący farby nie żałują


xxxxx
2013-02-16 14:30:15 - Skrzyżowanie Wiosny Ludów i Piastowskiej(złoty róg)Jadąc od ekonomika zwężenie liniami drogi 1kierunkowej też jest bez sensu,jadący w lewo blokują przejazd prosto i w prawo, wczesniej jechały 2 pasy razem i nie korkowało sie niech ktoś na wiosne coś z tym zrobi


WSE 12XK
2012-12-15 15:06:14 - Jeśli już ma ta linia być to dlaczego nie poprzedza jej znak informacyjny o początku pasów ruchu?( D-13a).


Z "vw"
2012-12-13 20:13:42 - Jadąc ul.B.Tułodzieckich jest tylko wolna lewa strona bo na prawej parkują pojazdy.Na wysokości kawiarni "Mariuszka"po lewej też parkują ale kawałek prawej jest wolny, ale on kieruje pojazdy na prawy pas nakazujący skręt w kierunku Płocka.Skręcający do centrum muszą łamać tę grubą kreskę bo są wprowadzani w błąd.


tak trzeba
2012-12-13 14:50:35 - Dyskusja nie jest zbedna bo ewidentnie z tym miejscem jest cos nie tak. Chodzi o bezmyslnosc... Jesli nie ma tam problemu z parkujacymi samochodami to ktos bezmyslnie namalowal linie ciagle, ktore notorycznie sa przekraczane. A jezeli jednak ktos stwierdzil, ze istnieje jakies zagrozenie i trzeba wydzielic dwa pasy ruchu, to ludzie bezmyslnie parkuja i Policja bezmyslnie pozwala na taki stan rzeczy. A i nie prawda jest, ze zawsze mozna tam bezproblemowo przejechac, dlugie samochody blokuja przejazd samochodom dostawczym, kilka razy widzialem jak taki kierowca musial troche pomyslec, jak przejechac. No i gdyby tak bylo, ze kazdy parkuje jak chce, byle jeszcze jakos dalo sie obok przejechac rowerem... nie wiem czy bylibysmy zadowoleni.


obowiazki
2012-12-13 14:32:29 - ale w czym Alos ma racje? w tym, ze stwierdza, ze ludzie nie przestrzegaja przepisow? no to akurat nie jest wiekopomne odkrycie... rozpisuje sie z wielkimi emocjami i niemalym brakiem kultury o tym odkryciu ale z tego nic nie wynika. Gdyby tylko poprzestac na stwierdzeniach Alosia, wypadaloby zlikwidowac cala Policje Ruchu Drogowego... no bo mamy "kodeks drogowy nie pozwalajacy na parkowanie pojazdow powodujace utrudnienia" i "kierowce obowiazuje Kodeks". i na tym koniec... A moim zdaniem jednak sa instytucje (Policja), ktore dopuszczaja lamanie tego kodeksu i dopuszczaja lekcewazenie prawa.


do wpisu z 2012-12-13 11:00:51
2012-12-13 14:02:51 - jetem przekonany, że będziesz pierwszy na tym forum lamentował jakie to "strażniky" i "milicjanty" niedobre bo wypisują mandaty a przecież w Sierpcu jest tak mało miejsc parkingowych. Szczerze mówiąc nie wiem nawet po co ta zbędna dyskusja - codziennie przejeżdżam przez to skrzyżowanie i sposób parkowania pojazdów w żaden sposób nie utrudnia wyjazdu na ul. Płocką. Pozdrawiam wiecznie niezadowolonych i wszystko wiedzących.


nie
2012-12-13 12:35:52 - Nie, Aloś dobrze mówi, wypowiada się w sprawie ruchu drogowego. Jędrnie ale z sensem i moim zdaniem, racją


tinti rinti
2012-12-13 12:03:39 - Poziom wypowiedzi Alosia i jego teorie o trotylu, Smoleńsku itd pozwala mi myslec, że jego umysłowość, poziom agresji i teorie spiskowe sa na poziomie "pokojowej młodziezy z kastetami" i innych pisiorów.


Aloś do "obowiązki" 2012-12-13 11:00:51
2012-12-13 11:22:54 - 98% racji drogi przyjacielu. Ten brakujący 1%, to fakt,że kierowcę obowiązują przepisy Kodeksu Drogowego nie pozwalającego na parkowanie pojazdów powodujące utrudnienia dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Nie mówiąc już o BLOKOWANIU PASA DROGOWEGO i UNIEMOŻLIWIENIE INNYM KORZYSTANIE Z DROGI PUBLICZNEJ! No, ale Tropiciel Absurdów, Marek i Ania tego nie zrozumieją. Drugi brakujący 1%, to błędna wypowiedź o braku tradycji w parkowaniu równoległym na tym parkingu. W Kodeksie Drogowym nie ma nic o tradycji. Kierowcę obowiązuje Kodeks Drogowy, a nie tradycja. Miłośnicy tradycji - do muzeum!


obowiazki
2012-12-13 11:00:51 - W kazdym bądz razie ktos nie dopelnia swoich obowiazkow. Jezeli linie sa dobrze namalowane (co jest dyskusyjne), to parking jest zle oznaczony, powinien byc znak o tym, ze nalezy parkowac rownolegle (ktos wymyslil taki znak i sa one stosowane wiec czemu nie tu?). A takie parkowanie nie jest oczywiste, chociazby z samej konstrukcji parkingu i tradycji NIE parkowania w tym miejscu wzdluz ulicy. A jezeli nie potrzeba tam dodatkowego oznaczenia to zdecydowanie swoich obowizkow nie dopelnia przez wiele lat nasza policja i straz miejska, nie ucząc (upomnieniami i mandatami) jak nalezy tam parkować. A miejsce wymaga jakichs dzialan. Po pierwsze z powodow bezpieczenstwa. A po drugie dlatego aby prawo w Polsce bylo szanowane. Jak maja ludzie szanować fukcjonariuszy policji czy strazy miejskiej, skoro oni nie umieja wyegzekwowac poszanowania prawa w tak banalnej sprawie jak linie na jezdni. Kazda taka drobna sprawa ma przelozenie na przyszlosc.


Aloś do Marka
2012-12-13 10:57:45 - A kto kogo wyzwał od psychopatów i na leczenie go wysyła? O co ja jestem winien, że co chwila się jakiś debil na tym forum odzywa? ... poucza innych, a sam popełnia kardynalne błędy w podstawach przytomnego rozumowania ... wszystko przez zamach w Smoleńsku, mgłę, trotyl, i hel w mankietach spodni! Sprawa jest prosta: nie parkować na ulicy! Nie blokować ulicy! Jak Ania i Marek tego nie rozumieją, to sami sobie wystawiają bardzo złe świadectwo i niech wyprowadzą się pod Smoleńsk. Tam można parkować jak się chce... nawet na brzozie.


Marek do Alesia
2012-12-13 10:01:56 - Koles zagalopowałeś się ostro, dziewczynę (Ania chyba) wyzwałeś, Tropicielowi ubliżasz, a na koniec wszystkich sierpczan wyzywasz od debili. Lecz sie psychopato! Własnie tacy jak ty robią z tego forum bagno, bo nikomu nie będzie chciało sie dyskutowac na twoje argumenty


aloś do wpisu z 2012-12-12 17:52:10
2012-12-12 21:41:00 - Na parkingu przy gimnazjum w Sierpcu samochody powinny parkować na parkingu, a nie na ulicy czyli samochody powinny być parkowane wzdłuż osi jezdni to znaczy lewym przednim i lewym tylnym kołem przy krawężniku. W taki sposób parkuje się na całym świecie i w Nowym Jorku i w Borkowie Kościelnym. Czy to tak trudno pojąć? Czy w Sierpcu są sami debile? Zaparkowany samochód nie ma prawa dupą tarasować pół jezdni. Czy jest jakaś trudność w zrozumieniu tej prostej rzeczy?


do aloś
2012-12-12 17:52:10 - Aloś, to bądź tak dobry i odpowiedz po kiego diabła tam zostawili ten parking jak wg.inżynierii pas jest wytyczony dobrze.


Ania N.
2012-12-12 15:15:38 - Po takiej nagonce na Tropiciela nie zdziwie sie jak przestanie pisac... A szkoda bo fajne teksty. Nawet jesli popełnił błąd, choć moim zdaniem po prostu nie doprecyzował myśli, to chyba mozna w jakis kulturalniejszy sposób zwrócic uwage a nie z taką \"gębą\". Niestety w naszym mieście nie umiemy chyba rozmawiac a jedynym sposobem jest tu agresywna krytyka. Tropicielu trop nastepny absurd!


aloś
2012-12-12 14:45:46 - Ten "agresywny", to pewnie ja. No i dobrze. Należy być agresywnym w tępieniu głupoty, fałszywych oskarżeń i przedszkolnych błędów popełnianych przez dorosłych. Tropiciel absurdów wytropił samego siebie jako twórcę absurdu. Należy wskazać winnego np. parkującego z naruszeniem przepisów Kodeksu Drogowego. Drugi winny w tej sprawie to "Tropiciel absurdów" bo on wskazuje jako winnego służby inżynierii ruchu drogowego za błędne (zdaniem Tropiciela) wytyczenie pasa ruchu. Pas ruchu został wytyczony doskonale i parkujący muszą się do tego dostosować nie parkując na tym pasie ruchu. Dziennikarstwo to trudna sztuka - trzeba myśleć, a nie wypisywać dyrdymały.


obserwer
2012-12-12 10:16:21 - A ja widzę tu taka rzecz - jakis chory poziom agresji człowieka, który wyżywa się na Tropicielu za to, że podjął ciekawy temat i pewnie dzieki temu artykułowi tez i policja i straz miejska zacznie się przyglądac temu miejscu. Ado tego agresywnego - polecam waleriane


oooo
2012-12-12 08:07:11 - To przez ostatnie pare lat nie przejechala tamtendy ani razu policja ani straz miejska? I nie widzieli nigdy, ze tam ZLE sa zaparkowane samochody, stwazajac codziennie naprawde dosc duze zagrozenie. Miski ze strazy wola babcie z pietruszka przegonic z rynku niz widziec takie powazne wykroczenia?


do Mpk
2012-12-11 22:42:15 - No co tu rozumieć? Parkuje jakiś baran blokując pas ruchu, a drugi baran o tym pisze, że to niby nie wiadomo czyja wina, że nie można przejechać. Jak nie ma miejsca do parkowania pod gimnazjum, to niech parkują tam, gdzie jest miejsce, a nie blokują ulice! Parkujcie w lesie pod Bolesławcem, a nie na ruchliwym pasie jezdni! Co tu rozumieć?


Mpk
2012-12-11 20:34:57 - Najlepiej siedzieć przed monitorem i z miną mędrca krytykować innych. A wystarczyłoby czytać ze zrozumieniem...


aloś
2012-12-11 19:05:20 - No pewnie, że wykroczenie popełnia ten, kto zaparkował samochód na wąskim pasie ruchu. Trzeba być totalnym cymbałem albo "Tropicielem Absurdów", żeby tak prostej sprawy nie rozumieć i pisać dyrdymały.


do tropiciela absurdów
2012-12-11 11:16:22 - Tropiciel absurdów wypisuje absurdy. Wykroczenie drogowe popełniają kierowcy parkujących pojazdów, bo parkują je częściowo na ulicy, a mogą parkować równolegle do osi jezdni przy samym krawężniku i wówczas dupą nie będą blokowali pasa jezdni. Jeśli gdzieś nie można zaparkować... to się nie parkuje i tyle! Drugi temat: na tej samej ulicy czyli Braci Tułodzieckich jacyś niedzielni kierowcy od zawsze parkują po przeciwnych stronach jezdni (po lewej i po prawej) naprzeciw siebie, na wysokości domu nr 12 i miejsca, gdzie dawniej był kiosk Ruchu. Przejeżdżając trzeba się między zaparkowanymi samochodami (Opel Corsa + inne jakieś barachło) przeciskać.


kamyk_GDA
2012-12-10 10:43:56 - koło dwójki nie wiem jak prywatny parking ale jak już odwiedzić Sierpc to nie dość, że trzeba powoli przetoczyć się obniżonym samochodem przez 2 policjanty to jeszcze cała ulica z rana za...stawiona najczęściej przez panie a dzieciaki wyłażą wprost pod przejeżdżający samochód... zresztą pod trójką podobnie choć tam większe pole do popisu jest jeśli o parkowanie chodzi.


jarek2807
2012-12-08 18:17:10 - Odnośnie parkowania zgodnie z przepisami należałoby poruszyć również temat parkowania koło szkoły "dwójki" gdzie niedość że jest mało miejsc parkingowych to jeszcze większość kierowców (w szczególności pań) parkuje jak na prywatnym podwórku. Krew mnie zalewa kiedy widząc,że jest ciasno ktoś parkuje metr od krawężnika i nierzadko na czterech miejscach stoją dwa lub najwyżej trzy samochody. Nikt się nie liczy z tym że są również inni rodzice, którzy chcieliby zaparkować swoje auto obok - najważniejsze że ja mam gdzie postawić auto - a reszta niech sobie jakoś radzi...


Bogdan
2012-12-08 16:02:32 - Moje dziecko z podstawówki podpowiedziało mi tak:"wystarczy białą kreską zaznaczyć granice parkingu, a w lewo lub w prawo skręcać można z jednego pasa, tym bardziej skoro jest to ulica jednokierunkowa.Rozdzielenie obecne utrudnia widoczność kierowcom skręcającym w lewo i w prawo stojącym obok siebie czyli po Polsku zasłaniają sobą widoczność na ul.Płocką.
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.