logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Absurdy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Absurdy Sierpc online

Slalom gigant na rowerze

2012-10-14

Ścieżka rowerowa na ulicy Płockiej
Ścieżka rowerowa na ulicy Płockiej

To już klasyka drogowych absurdów w Polsce. Podobne można znaleźć w wielu miastach, przykładowo w Gorzowie Wielkopolskim czy Grudziądzu, wiele innych do odnalezienia w Internecie.

Ulica Płocka w kierunku ronda i najdziwniejsza ścieżka rowerowa w naszym mieście (a nie ma ich dużo - ta jest chyba druga). Ci, którzy ją projektowali zapewne nigdy na rowerach nie jeżdżą - jeżdżą wypasionymi furami. Inaczej wiedzieliby, że ścieżka z tyloma utrudnieniami całkowicie nie spełnia swojego zadania. Omijanie ich graniczy z cyrkową ekwilibrystyką. Czemu nie postawiono tych wszystkich przeszkód na części dla pieszych, im łatwiej jest je wymijać.

Jaki był powód zbudowania tam ścieżki? Zapewne myślano o bezpieczeństwie kierujących. Prawdopodobnie stwierdzono, że rowerzyści na ulicy to zagrożenie, wiec dostali własną ścieżkę. I sprawa pozornie załatwiona. Jednak tylko na papierze... ponieważ z tak naszpikowanej różnej maści słupami i słupkami drogi rowerowej nie sposób łatwo ani tym bardziej bezpiecznie korzystać. Do tego samego wniosku dochodzą rowerzyści i żaden z nich nie jeździ po ścieżce.

Wychodzi no to, że ta ścieżka to sztuka dla sztuki. Pieniądze wydane a efektu brak.Tropiciel Absurdów

Komentarze do artykułu: [8]


Q
2012-12-31 08:37:31 - Po co komu ścieżka rowerowa, jak nasi rowerzyści i tak śmigają po ulicy, a jak trafią na czerwone światło, to myk na chodnik, z chodnika na pasy, z pasów na ulicę ponownie i lecą dalej. Poza tym powinni być zawsze oznakowani i oświetleni, zwłaszcza poza obszarem zabudowanym.


do poniżej
2012-12-04 18:44:04 - Ale to co strażnik ci narobił???


do Luci
2012-12-04 18:23:35 - postawiłem dzisiaj DROGA LUCIU auto marki toyota przy gimnazjum /na moment/ poszedłem do rybnego .Wracam a japonskie auto ;osrane ; przez szykujące sie do snu GAPY.A gdzie strażnik ?


Lucia B.
2012-12-04 18:09:50 - Nie należę do ludzi co tylko widzą zło, ale to zaraz opiszę to jest głupota do potęgi siódmej.Jedziemy ul.B.Tułodzieckich i jesteśmy na wysokości Biedronki, mijamy przejście dla pieszych do gimnazjum i co widzimy: dwa pasy ruchu oddzielone od siebie grubą linią ciągłą.Lewy zezwala na wjazd w kierunku Lidla, a prawy w Mickiewicza lub Płocką.Ten malujący nie widział, że przy gimnazjum jest parking dla samochodów, a nie dla wózków dziecinnych i kiedy zaparkuje obojętnie jakich gabarytów pojazd kierowcy zmuszani są do łamania przepisów, aby skręcić w lewo.Wystarczy, że strażnik zrobi zdjęcie i będzie pożywka.Panie TROPICIELU proszę to sprawdzić.Lucia B.


ja
2012-10-31 20:49:59 - A ja mam inne zdanie na ten temat. Standardowo wszyscy tylko potrafią narzekać ,że kiepska że to że owo. Ja uważam że to juz coś że jest ścieżka dla rowerzystów tylko szkoda ze nie potrafią z niej korzystać i "pchają" się na rondo.Po drugie stojące znaki na ścieżce, wolelibyście aby stały na ulicy, chyba rower ma łatwiej je ominąć niż samochód a jakoś nie zauważyłam maratonów na tej trasie. Trzymam kciuki za większą ilość nowych ścieżek rowerowych może moje wnuki za dzieścia lat się doczekają.


Przemek1
2012-10-24 08:53:57 - http://www.rp.pl/artykul/69986,945300-Holandia--Sciezki-rowerowe-beda-podgrzewane-.html. Gdzie my, a gdzie oni, szczególnie o myślenie mi chodzi.


vvv
2012-10-23 12:01:15 - w 100% zgadzam się z Przemek 1


Przemek 1
2012-10-21 09:47:34 - Zgadzam się, w Sierpcu na rowerzystach nikomu nie zależy, najważniejszy jest samochód. Choćby nie wiem jaka bida była, ale samochód pod chałupą musi stać, choćby do pracy było 100 metrów, to trzeba jechać samochodem, a ta ścieżka to tak na odwal się zrobiona. Pieniądze na budowle nieproporcjonalne do ilości mieszkańcow znajdą się, ale na podstawowe sprawy takie jak ścieżki rowerowe to już nie ma. Czy naprawdę tam nikt nie dostrzega tego, ile to korzyści dałoby ludziom?
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.