Dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego "SIERPIENICA" w dniu 10 maja uczestniczyły w zawodach pływackich w Brodnicy. W całodziennych zawodach GRAND PRIX Firmy VOBRO startowało 170 zawodników z dzięsieciu silnych klubów mających duży dorobek i sportowe tradycje, m.innymi z Bydgoszczy, Grudziądza, Płońska, Włocławka, Torunia. Drużyna z Sierpca liczyła piętnaście osób, były to dzieci z roczników 1995 - 1990.
Nasza ekipa zdobyła sześć medali złotych ( Ola Szczęsna dwa medale, Magda Fras, Aneta Turalska, Ewa Reńska, Filip Chojnacki ) i cztery srebrne ( Filip Chojnacki, Radek Suty, Daniel Piotrowski, Piotr Fras ). Było także kilka miejsc czwartych, gdzie ułamków sekund zabrakło do lokat medalowych oraz pechowe zdarzenia i dyskawlifikacje, także odbierające miejsca na podium.
Chojni sponsorzy ufundowali dużo nagród, zawody urozmaicały występy czirliderek i zespół baletu wodnego prezentujący pływanie synchroniczne. Była loteria kilkudziesięciu upominków oraz nieprzerwane całodzienne częstowanie słodyczami Firmy VOBRO wszystkich uczestników zawodów i licznie zgromadzonych kibiców. Udział sierpeckich dzieci w tych zawodach był udanym rewanżem za ubiegłoroczne zawody pływackie w Sierpcu z udziałem zawodników brodnickiego UKS "SIÓDEMKA".
Nasz wyjazd do Brodnicy był możliwy dzięki życzliwości Przedsiębiorcy Przewozowego Sławomira Strześniewskiego i finansowemu wsparciu Samorządu Gminy Sierpc.
Natomiast w dniu 16 maja odbyły się w Płocku na pływalni "Jagiellonki" Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu sztafetowym, organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Na zawody pojechała szesnastoosobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 składająca się głównie z członków pływackiego UKS "SIERPIENICA".
Szatafeta dziewcząt w składzie: Magda Fras, Kinga Brodzińsak, Ewa Reńska, Ewa Dudkiewicz, Magda Jaglińska, Weronika Mikołajewska, Angelika Słomińska, Sylwia Małaszek, na dystansie 8x25 metrów zajęła trzecie miejsce, otrzymując puchar i osiem medali brązowych. Kierownikiem drużyny dziewcząt na zawodach była pani mgr Jolanta Wysocka.
Sztafeta chłopców wygrała zawody zdobywając okazały puchar za pierwsze miejsce i awans na Mazowieckie Igrzyska, które odbędą się na początku czerwca w Ciechanowie. Medale złote otrzymali: Mateusz Jakóbowski, Paweł Czermiński, Filip Chojnacki, Radek Suty, Daniel Piotrowski, Piotr Peda, Mateusz Fras i Krzysztof Zduniak, oraz kierownik ekipy pan mgr Zenon Jagodziński. Wśród pokonanych zostały szkoły posiadające klasy sportowe i zagranicznych trenerów. Na Igrzyskach w Ciechanowie nasi pływacy zmierzą się z najmocniejszymi zespołami z Warszawy, Wyszkowa, Legionowa, Ciechanowa i Płońska.
Ryszard Suty
Komentarze do artykułu: [8]
Znajoma R.X2006-05-09 18:41:41 - Dalej te sukcesy CZERMIN jestes MISTRZEM !! :) :*
sobota2003-12-14 18:29:00 - ty,czips jaki dobry.nikt nie potrzebuje wspolczucia z twojej strony.zamista tracic czas na takie wspisy beznadziejne wez sie za swoje plywanie
Neo2003-06-25 09:15:00 - To i tak wszystko MATRIX
czaja2003-05-23 19:39:24 - dalszych sukcesow peda i reszta
zip2003-05-22 09:13:29 - To znaczy nie wiem dokladnie czy jej dziadek ma wtyki w urzedzie mista czy w TKKF kubus?? Bo nie wiem przez kogo to było organizowane ale fakt jest faktemze to byl przekret.....
czips2003-05-20 11:38:35 - Sam nie umiesz plywac!i pewnie jej zazdroscisz tego sierpczanina roku dlatego tak mowisz!
zip2003-05-20 08:31:52 - Ja to slyszalem za ta Antoszewska nie umie plywac. Dziewczyna nie ma zadnych osagow sportwych a jest sportowcem roku.A Dlaczego??? Pewnie wszyscy zadaja seobie te pytanie!!A dlatego ze jej dziadek ma jakes ftyki w Urzedzie MIASTA i wzioł wiekszosc Kart DO głosowania...
Darek2003-05-19 19:29:19 - Życzę wam jeszcze większych sukcesów Borek.
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów