|
| Wrześniowy gość na Jeziórkach, 22.09.2011 r. |
|
|
| Jeziórka, 22.09.2011 r. |
|
|
|
| Łabędzia integracja z mieszkańcami Sierpca ;), Jeziórka, 23.09. 2011 r. |
|
A właściwie jeden łabędź, który dostojnie pływa po sierpeckim zbiorniku. Jednak swej aktywności w naszym mieście nie ogranicza jedynie do pływania. Jak się okazuje ptak jest bardzo towarzyski i co jakiś czas przechadza się alejkami, co dla jednych (tych odważnych) jest powodem do radości, natomiast innym spacerowiczom napędza niezłego stracha - bez krępacji podchodzi do sierpczan siedzących na ławkach lub przechadzających się brzegiem akwenu. Stali bywalcy Jeziórek cieszą się z odwiedzin gościa - przypominają im się stare dobre Jeziórka - te z domkiem dla ptaków pośrodku. Łabędź jest też nie lada atrakcją dla dzieci - w końcu odkąd Jeziórka "zdobi" wyspa obecność tych ptaków jest prawdziwą rzadkością.
MS
Komentarze do artykułu: [4]
onet2011-09-23 08:12:50 - No wyspa musi miec cos do labedzie, bo od kiedy jest na jeziorkach labedzie nie uswiadczysz, najwyzej pojedyncze sztuki i to na krotko, nie tak jak kiedys
ekolog2011-09-22 21:27:25 - Niejaki Wodnik Szuwarek pisał niedawno że to przez wyspe łabędzie juz u nas nie lądują.
do MS2011-09-22 19:46:42 - A co ma wyspa do łabędzi ,jutro zobaczysz kolejne .Własnie stały ląd na akwenie przyciąga ptaki wodne /patrz. Ptaki ,str.45 W.PUCHALSKI/
longin2011-09-22 19:21:04 - będzie pieczyste;)
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów