W dniu 7 kwietnia, mieszkańcy i władze samorządowe miasta i gminy Sierpc oraz senator Eryk Smulewicz wzięli udział w spotkaniu w Mazowieckim Zarządzie Dróg Wojewódzkich.
Dotyczyło ono wpisania planu budowy obwodnicy Sierpca do programu budowy dróg i autostrad. Poruszono wiele spraw związanych z planem tej inwestycji - kwestie wydania decyzji środowiskowej, praktyki czasu wdrażania planu w życie oraz samego
etapu realizacyjnego. Główny problem to brak środków w najbliższym czasie na inwestycje tego typu oraz wieloletnie oczekiwanie na wydanie decyzji środowiskowej. Podczas spotkania zarówno burmistrz Sierpca Marek Kośmider, jak i przedstawiciele mieszkańców przedstawili swoje koncepcje przebiegu obwodnicy.
Senator Eryk Smulewicz zapowiedział dalszą walkę o środki na realizację projektu oraz podjęcie koniecznych zmian prawnych ułatwiających rozpoczęcie i wdrażanie tego typu inwestycji.
Informacja przekazana przez Biuro senatora Eryka Smulewicza
Komentarze do artykułu: [12]
do poniżej2011-04-29 20:06:10 - Dlatego,bo kilka osób ma już w planie zrobić na tym świetny interes.
losie2011-04-29 19:39:49 - Dlaczego obwodnica południowa??? Chyba północna by była krótsza i tam są tereny mniej zamieszkałe!!
drogowskaz2011-04-12 22:09:41 - pan senator przypomniał sobie o Sierpcu na pół roku przed wyborami, drugi raz nie damy z siebie zrobic osłów. Ja na tego pana nie zagłosuje, bo przez 3,5 roku palcem w sprawie Sierpca nie kiwnął. Ta jest prawda.
mieszkanka2011-04-09 23:07:04 - Niech sie wezma radni miasta i powiatu do roboty z burmistrzem bo plany obwodnicy sa od 1999r.
niestety2011-04-09 18:26:12 - Mam wrażenie że cała ta impreza to bicie piany. Chciałbym przeczytać protokół.Po przeczytaniu wyrobiłbym sobie ostatecznie zdanie. Ale protokołu nie ma. Zamiast tego polityczny bełkot typu "zapowiedział dalszą walkę".
kulturalny2011-04-09 17:56:55 - wydawajmy jeszcze wiecej pieniedzy na DK
pozytyw2011-04-09 17:22:31 - Widzę że Pan Burmistrz prezentuje koncepcję układu dróg opracowany przez mieszkańców. Czy to znaczy że Pan Burmistrz przekonał się do mądrego rozwiązania i nie będzie już forsował drogi przez osiedla?
do ob-2011-04-08 15:43:53 - Jaka władza taka obwodnica
xxx2011-04-07 21:15:58 - w koncu moze powstanie cos sensownego jak w cywilizowanych miastach czyli obwodnica południowa
północny2011-04-07 20:24:05 - krócej i taniej byłoby wybudowanie obwodnicy w północnej części miasta (w latach 70-tych XX wieku były już takie założenia)
do komentarza2011-04-07 15:41:51 - przy takim tempie obwodnica będzie za 25 lat
ciekawy2011-04-07 15:39:17 - Komu sie teraz oberwie? burmistrzowi, senatorowi czy moze poboczu przy tej obwodnicy? Do dzieła forumowicze!
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów