logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Felietony Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Felietony Sierpc online

O mentalności przeciętnego forumowicza słów kilka...

2011-04-06

Na forum dyskusyjnym rozgorzała dyskusja na temat występu sierpczanki Anny Jagodzińskiej w programie Kuby Wojewódzkiego (5 kwietnia). I jak to tradycyjnie się dzieje na naszym forum zwycięża głos krytyki. A to śmiech nie taki, a to intelekt niski, a to mina nietęga, a to barwa głosu nie ta. W tej fali krytyki pozytywne oceny pracy, osiągnięć i występu Ani giną. Ot cały Sierpc. Tu tylko w negatywnym kontekście postrzegany jest człowiek. Mam wrażenie, że większym szacunkiem co niektórzy forumowicze darzą życiowego nieudacznika niż osobę, która coś osiągnęła i nie daj Boże wybija się urodą, intelektem czy pracowitością. I nie chodzi tu tylko o konkretne osiągnięcia Ani w sferze modelingu, ale o każdy pozytywny przejaw aktywności któregokolwiek z sierpczan czy sierpczanek w naszym mieście.

Ciekawi mnie kilka rzeczy. Czy jeden z drugim forumowicz umiałby to samo, co wypisuje w komentarzach pod tekstami powiedzieć w twarz? A może to rozdwojenie jaźni i na forum obrzucimy błotem a w kontakcie bezpośrednim chwalimy i mówimy "jak pięknie".

Kolejna sprawa - który z szanownych sierpczan miałby odwagę zaprezentować swoją elokwencję w rozmowie z Kubą Wojewódzkim? Showman słynie z niebywałego intelektu oraz ciętego języka i "na pewno" wielu kwieciście wypowiadających się forumowiczów rozgromiłoby jego pytania swoją odpowiedzią. To jasne! Tylko najpierw trzeba coś osiągnąć, żeby się w takim programie, z takim prowadzącym znaleźć. I tu już ból. Bo potrafiła to osiągnąć dziewczyna młoda i zaradna. W związku z tym trzeba ją z miejsca zdyskredytować a przy okazji to, z jakimi ludźmi na co dzień się otacza, z kim pracuje, na jakim poziomie żyje.

Pod niniejszym tekstem z pewnością znów rozszaleją się krytykanci i wszystko wiedzący specjaliści od anonimowego obmawiania tyłka. Bo przecież łatwiej człowieka zgnoić jednym zdaniem niż przyznać się do własnego lenistwa, ułomności, braku osiągnięć. Lepiej udać, że nie widzi się czyichś pozytywnych dokonań, a wytknąć potknięcie. Jaka to ulga wrócić z ekscytującego wypadu na zakupy do Biedronki/Lidla lub ze spaceru po upstrzonych psimi odchodami ulicach, dalej zasiąść przed komputerem i posłać komuś kilka epitetów, wylać morze frustracji. A co tam! Taki ze mnie "swojski" sierpczak!Magdalena Staniszewska

Komentarze do artykułu: [40]


przeczytałem
2014-10-07 14:29:34 - Dobry tekst, a propos tego co się dzieje na forum


Do autorki
2011-04-28 16:36:04 - Nie tylko w Sierpcu sa zazdrosnicy i ludzie ktorzy obgaduja tyłki tym osoba co cos osiagnely w zyciu! Tak jest na caly swiecie nie tylko w Sierpcu niech Pani sie obudzi i rozejrzy wokol siebie a nie pisze glupoty hehe


do autorki
2011-04-20 11:05:48 - Miałam przyjemność przespacerowania się po tym jak pani opisuje brzydkim mieście i co widać.Ludzie uśmiechnięci, kwiaty na skwerkach kwitną i jest pięknie,a pani co zostanie taką "swojską" sierpczaczką.


do stef
2011-04-18 15:11:15 - Nie, po duzym paluchu u stopy. Na głupie pytanie głupia odpowiedz


stef.
2011-04-18 15:03:52 - Showman słynie z niebywałego intelektu - pisze autorka tekstu ,, a po czym to Pani poznała ? po włosach ?


egla
2011-04-15 12:59:32 - szczerze mówiąc to po tym wystąpieniu byłam straaaaasznie rozczarowana.....może i pan Wojewódzki zadaje głupie pytania ale wiadomo że to tylko prowokacja a od osoby tyle podróżującej, mającej kontakt z ludźmi z całego świata oczekiwałabym trochę więcej dyplomacji i czegoś więcej interesującego do powiedzenia(pomijam już wiek, inteligencję i zawód-to niczego nie tłumaczy)


Berro
2011-04-11 01:33:52 - Takie mam...mieszane uczucia. To, ze ludzie czepia sie byle czego, żeby znależć pole do krytyki-prawda. To, że Ania zdobyla pozycje w świecie mody-prawda. To, że promuje m.Sierpc (?)...średnio chyba. Czemu niby mialaby to robić? a może dlatego, ze nie promuje i nie cisnie ją dokuczliwie lokalny patriotyzm, tylu ma jej -coś- za złe? Czy zablysnęła intelektem? raczej nie, nie można jej jednak odmowić skromności i bezpretensjonalności, braku przesady w "eksponowaniu" samej siebie. Niektorym kojarzy się z A.Kręglicką, nie z urody ale z naturalności. To pozytywy. Negatywy : nie czujmy się gorsi robiąc zakupy w "Biedronce" itp marketach. To nie "przywara" malych miast, one istnieją i funkcjonują wszędzie. Może autorka ma z tym problem. Poza tym nie należy popadać w przesadę, znowu chyba spowodowaną zakompleksieniem : chodniki nie są zanieczyszczone, przynajmniej aż tak, zeby stanowilo to problem. Uwierzcie, gdzie indziej wygląda to o wiele gorzej. Poza tym, pomimo, że każdy mialby jakieś ale do rządzących Sierpcem, to należy przyznać, że miasto jest czyste, skwery zadbane, nie widuje się na ulicach watach bezdomnych psow, a wierzcie, że w innych "stolicach kulturalnych" naszego wojewodztwa stanowi to niemały problem. Tak czy inaczej, zawsze będą niezadowoleni i marudzący...oby w granicach rozsądku.


justyna
2011-04-08 15:43:22 - beznadziejny artykul, a sama pewnie obgaduje ludzi po kątach...


cóż pani Magdaleno
2011-04-08 14:58:12 - strzeliła pani sobie samobója...i to na samym początku swojej"kariery".


Brawo
2011-04-08 13:56:46 - Dobrze napisane, sami zazdrośni frustraci w tym naszym Sierpcu. Brawo


Wallander
2011-04-08 13:09:37 - Pod niniejszym tekstem z pewnością znów rozszaleją się krytykanci i wszystko wiedzący specjaliści od anonimowego obmawiania tyłka. Bo przecież łatwiej człowieka zgnoić jednym zdaniem niż przyznać się do własnego lenistwa, ułomności, braku osiągnięć.


adela
2011-04-08 08:21:37 - *deja vu


adela
2011-04-08 08:21:05 - kurde czy ja mam Déjà vu? Już druga osoba publicznie wypowiada się z cynizmem (i ponownie sugeruje ktoś), że w biedronce robią zakupy tylko prości i biedni ludzie? Ja nie należę do żadnej z tej grupy a w Biedronce zakupy robię bo lubię :)


Przemek
2011-04-07 19:05:20 - Nie sądzę, żeby np. taka Justyna Kowalczyk przejmowała się takimi pierdołami jak krytyczne wpisy na jakimś lokalnym forum. Pewnie pani Ania również ma to gdzieś. Poza tym czasy Trybuny Ludu już minęły. Krytyczne media to nieodłączna cecha demokracji. Ciekawe jak byłoby w Polsce, gdyby o rządzących pisano tylko,że są świetni i wspaniali.


Olka
2011-04-07 18:10:42 - http://www.pudelek.pl/artykul/31518/jagodzinska_nie_jadlam_tamponow/ Polecam Pani Magdaleno!! Zapewne Pani odpowiedzia na w/w artykul bedzie to, iz sami Sierpczanie tam dodaja wpisy:))


olaf
2011-04-07 15:51:02 - Jestem za postawieniem trzech pomników w centrum Sierpca.Papieża, Kaczyńskiego i Jagodzińskiej.


Chyba rozsądny głos...
2011-04-07 14:31:23 - Pani Magdaleno, ten "artykuł" był naprawdę zbyteczny i chyba sama Pani tego już żałuje. Pani wpis bardziej pasowałby jako kolejny post na forum, ale skoro Pani miała i wybrała taką formę wypowiedzi - Pani decyzja. Co do Ani (jak ją krajanie zwą)... Czy wypadła u Wojewódzkiego aż tak źle? Nie sądzę. Zarzucano jej głupie odpowiedzi... Przepraszam bardzo: jakie pytania - takie odpowiedzi. Jednocześnie nie oczekujmy, że rozmowa z dwudziestoparoletnią dziewczyną będzie na tematy egzystencjalne, o miejscu człowieka we wszechświecie i teorii fizyki kwantowej. Zarzucano jej brak inteligencji... Daje sobie radę od lat (zaczynając jako praktycznie dziecko) w naprawdę wielkim świecie. To o czymś świadczy. Większość jej rówieśniczek na jej miejscu zapewne załamałaby ręce i uciekła do domu. Poza tym sądząc po rodzicach musiała dostać jakieś pokłady inteligencji w genach. Tak więc (kończąc): Wszystkiego najlepszego nasza top modelko! Uroda - jest. Inteligencja (adekwatna do wieku) - jest. Mądrość - nadejdzie, masz na to całe życie. Co przeżyłaś nikt Ci nie odbierze. Ile Cię to kosztowało - pewnie nikt poza Tobą nawet się nie domyśla. POWODZENIA!


bolo
2011-04-07 11:17:56 - A po ile są kartofle na rynku?


JA
2011-04-07 11:17:21 - Zeszli z opluwania Hanny Kowalskiej, Burmistrza, Starostwa, Dyrektorki Szpitala, Domu Kultury, Kazimierza Czermińskiego i wielu innych osob to teraz atak na Anię i Magdalenę.Opanujcie się, niedługo Rocznica Katastrofy lotniczej, Beatyfikacja Wielkiego Polaka, Wielkanoc a was tyle zawiści.Udajcie się do spowiedzi, może to przyniesie jakiś skutek. Co za czasy , co za ludzie!!!


przeprosiny
2011-04-07 10:58:43 - I to na kolanach pani Magdaleno, na kolanach. To jedyna szansa na wybaczenie u naszego włodarza za jego dobrobyt, który nam dał! Posypać głowe popiołem, ze śpiewem na ustach mea culpa, mea culpa, wybacz mi włodarzu drogi, wybaczcie kochani sierpczanie. och ja zła, jak mogłam tak was urazic, tak okaleczyc wasze uczucia! Wy jestescie tak cudowni, tak kochani! Przeciez macie prawo źle pisac i o szpitalu i jego dyrektorce, o domu kultury i jego dyrektorce, o kazdej jednej osobie - koniecznie z nazwiska i o wszelkich przekrętach, których sie dopatrujecie i o romasach jednego z drugim. Tak kochani, wy czynicie dobrze, macie do tego prawo! tak czesto na forum jest mowa o sierpeckiej krainie winem i miodem płynacej, o tym naszym dobrobycie, bogactwie, inwestycjach, pracy dla każdego! A tu jedna taka odwazyła się powiedziec żle o sierpczanch, wytknac im zawisc, podłosc. Mea culpa pani Madziu, mea culpa i na klankach przed ludem sierpecki! PS. Wstydze sie, ze mieszkam w tym miescie


do Jacek
2011-04-07 09:19:47 - Nikt nie wnosi pod niebiosa Ani, gdzie Ty o tym przeczytales??? Jednak wielki szacun jej za to co robi, jakby nie patrzec jest ktoras tam modelka na SWIECIE, zapewne dzieki niej o Sierpcu dowiedzialo sie setki tysiecy razy wiecej osob niz dzieki Tobie przez cale zycie sie dowie, i to dowiedzialo sie w pozytywnym kontekscie urody i pracowitosci. Dajcie chociaz JEDNA osobe w calej historii Sierpca, ktora miala szanse tak "poinformowac" swiat o istnieniu naszej miesciny. Jakis sportowiec, naukowiec, polityk.. szerzej znany? Ktokolwiek znany obecnie lub za jego zycia...


Do No-rmi
2011-04-07 06:54:39 - Trzeba trochę się interesować historią miasta, wiedzieć co się dzieje i działo, a nie tylko krytykować Oto fragmenty z historii "Wyboru Sierpczanina Roku 2008 poinformowała jego członkini i sekretarz TNP Krystyna Szczepek. Spośród otrzymanych zgłoszeń (kandydatury do plebiscytu wraz z uzasadnieniem zgłosić mógł każdy mieszkaniec Sierpca), w wyniku głosowania, Kapituła zdecydowała przyznać nominacje sześciu osobom: Józefowi Bieńkowskiemu - Janinie Bilickiej, Zdzisławowi Dumowskiemu, Barbarze Gil, Adamowi Andrzejowi Konie­czkowskiemu i Annie Jagodzińskiej - modelce z Sierpca, za rozsławianie naszego miasta w świecie mody i status top modelki o światowej sławie".


A fe!
2011-04-07 06:44:32 - Piękne mamy społeczeństwo! Pani Jagodzińska miala odwage powiedziec o swoim życiu - niedostepnym dla motłochu sierpeckiego, pani Staniszewska miała odwage ten motłoch i jego zachowanie skrytykować. Obydwie panie otrzymują za to "piękną" zapłątę w postaci niemozliwego do ogarnięcia chamstwa. Problem w tym, że pani Ania w New York zajmie się swoim kolorowym życiem, a pani Magda zostaje w tym grajdole ludzi zawistnych i podłych. WSPÓŁCZUJĘ!!!!


CODA
2011-04-07 00:09:10 - Pani Magdaleno oczywiście ma Pani racje pisząc o krytykanctwie tak popularnym w Sierpcu do osób które coś w życiu osiągnęły i maja na swoim koncie sukcesy. Ale droga Pani to co Pani wypisuje dalej w swoim tekście to brzmi jak krzyk dziecka któremu koleżanka stanęła na babkę z piasku. Zarzuca Pani ludziom , że nie maja odwagi krytykować prosto w twarz, zarzuca po prostu tchórzostwo ! A przepraszam czy Pani kiedykolwiek skrytykowała coś lub kogoś w dotychczasowych swoim felietonach? Czy miała Pani odwagę powiedzieć na przykład o ciemnej stronie nominowanej do Sierpczanina Roku Pani Kowalskiej? NIE! Więc proszę darować sobie zarzucanie innym tego czego sama Pani nie potrafi !.Poniosły Panią emocje w obronie koleżanki , a to niestety burzy tak chwalony przez wielu Pani profesjonalizm. Tak na marginesie, w żaden sposób nie zaliczam się do grona ludzi których Pani w swoim tekście opisuje. I dziwie się , że daje się Pani podejść jak małe dziecko. Pani Ania Jagodzińska obroni się swoim talentem i urodą i tym co osiągnęła , nie potrzebuje takich tekstów które Pani wypisuje, gdyby była Pani naprawdę jej mądrą przyjaciółką , nie robiła by Pani tego. Sztuka broni się sama !!! Choć z drugiej strony ta cała sytuacja pokazała nam wszystkim Pani ukryte oblicze i to bardzo dobrze.


Wróżka czerni
2011-04-06 23:30:02 - Ja to widzę wszysto w czarnych barwach.Ta pani pisze zawsze wspaniale przemyślane, wręcz poetyczne felietony.Czyta się je po kilka razy aby upoić się pięknem polskiego języka, jaki stosuje pani dla czytelnika.Ten artykuł jest czarny, atakuje społeczeństwo i ich władzę.Czarno widzę przyszłość jak przeczyta to pracodawca, może to być ostatni walc.


viking
2011-04-06 22:21:02 - Dobrze napisane. Niestety,taki to urok Polaków.


ja
2011-04-06 22:08:47 - Ten cały tekst to jak komentarz do poprzedniego artykułu. Zupełnie nie na miejscu! Artykuły mają służyć do przekazywania OBIEKTYWNYCH informacji a nie subiektywnych ocen (stronniczości) i podsycać do kolejnej kłótni!!!


No-rmi
2011-04-06 21:38:46 - Droga pani z redakcji napisała pani kilkanaście zdań i tak jak wszyscy na forum,tj.o niczym.Zachwyca się pani światem dalekim od pani realu i tylko zachwyt i marzenia pozostają przy ekranie telewizora.w tych kilku zdaniach wylała pani tyle, tyle złego jak nik na tym forum.Jeśli komuś się nie podoba pani idolka Ania to niech postąpi jak z Radiem Maryia, normalnie WYŁĄCZY!!!!Co się pani czepia zwykłych ludzi,że chodzą do Biedronki czy Lidla, a co Ania nie chodzi?Że psiaki kupki robią to źle,a Anki to by nie robił?Ludzie w Sierpcu są normalni,jest forum to piszą i proszę zwrócić uwagę, że na forum jest lepszy materiał na "szoł" niż u pani boga Wojewódzkiego.Była pani nominowana do najzacniejszej nagrody naszego grodu, a pani Ania co?...maluczka...Niech pani przemyśli jeszcze raz na spokojnie i przeprosi Burmistrza bo to on dał nam Biedronkę i Lidla, a kupy psie robią się same.Na koniec,miła pani Sierpczaków może pani spotkać wszędzie tylko zachowują się jak ludzie Europy lub Świata,nie potrzebują żadnego błysku reflektorów by być mądrym i bogatym, zwiedzać świat i piastować wysokie stanowiska.Co do forum to jest w porządku, sama pani widzi,że tu nikt nie ma nic na sumieniu i nie pisze nerwowych sprostowań.


spojrz w lustro
2011-04-06 21:34:13 - Jaka to ulga dla Magdaleny Staniszewskiej wrócić z ekscytującego wypadu na zakupy do Biedronki/Lidla lub ze spaceru po upstrzonych psimi odchodami ulicach, dalej zasiąść przed komputerem i posłać komuś kilka epitetów, wylać morze frustracji. A co tam! Taki ze mnie "swojski" sierpczak!


Realista
2011-04-06 20:22:51 - KFC, kino, jakis duży dom handlowy. Mogłaby również ściągnąć jakichś inwestorów do naszego miasta aby bezrobocie się zmniejszyło. I przydałyby się jakieś większe środki na sport ;) Szoook :D


daro
2011-04-06 18:58:13 - Jak juz się nachapała - może w końcu cos by zrobiła dla naszej mieściny - proponuje - MC Donalda z 50% znizka dla mieszkańców Sierpca ;-)


do elka
2011-04-06 15:20:32 - Nasi mieszkańcy sami sie ośmieszają tymi dennymi komentarzami. Inni normalni cieszyliby się, ze nazwa wiochy Sierpc pada co jakis czas w telewizji, gazetach czy necie. Ale tu w niczym nie dogodzi


elek
2011-04-06 15:15:52 - Śmiech na sali. Poprostu nie wierzę w to co widzę. Strona interentowa, która w pewien sposób jest "wizytówką" naszego miasta, internauci z całego świata mogą zajrzeć i przeczytać co zawiera. Powyższy tekst mógł pojawić się jako komentarz do innych komentarzy pod wzmianką o Ani Jagodzińskiej. Kilka bezsensownych, pełnych zazdrości komentarzy ludzi, którzy nie mają co robić tylko krytykować innych, wyzwoliło powstanie tego mini artykułu, który pojawia się na pierwszej stronie. Po co ? W jaki celu ? Chyba żeby ośmieszyć naszych mieszkańców. Co do Ani, gratuluję jej sukcesu i życzę rozwoju kariery !!!


widz
2011-04-06 14:53:21 - Brawo za komentarz Olu! Nic dodać, nic ująć....Sam każdy widział i słyszał piękną rozmowę "pięknej" Ani:) heheh


Łukasz
2011-04-06 14:47:11 - Widzę że wypowiadają się tu sami specjaliści od rozwoju intelektualnego i poprawy wizerunku. Śmiech na sali :)


megii
2011-04-06 14:32:15 - Ania opowiadała wczoraj o przygodzie swojej koleżanki z wybiegu, że się "spuściła" w majtki nerwy puściły....jak taka osoba ma być pozytwynie odebrana jak mówi o takich rzeczach na antenie- to było niesmaczne: (jest już diamentem, który należy trochę oszlifować...


michał
2011-04-06 13:46:00 - i tym artykułem pokazała pani swoją przeciętną mentalność.to że jest tak jak jest to, moim zdaniem, wina dziennikarzy. dla nich zła wiadomość to dobra wiadomość. zamiast się skupiać na tym co dobre to oni tylko katastrofy rocznice nie udanych powstać itp itd. proszę wziąć to pod uwagę Pani Magdaleno. Mam nadzieję, że cenzor (administrator) strony nie usunie mojego wpisu bo mam inne zdanie niż Pani Magdalena. Zdarzało się to już. Pozdrawiam wszystkich


Olka
2011-04-06 12:48:31 - Po co od razu taka frustracja kolezanko:P Polacy przeciez sa znani tylko ze swojej "żółci" i nie ma co sie temu dziwic, a poza tym kazdy ma prawo sie wypowiedziec a ze sa to slowa w wiekszosci negatywne to cos to musi znaczyc.Fakt Ania osiagnela bardzo wiele, ale nie zrobila tego po pierwsze sama tylko jak powiedziala za sprawa dobrego agenta a po drugie za sprawa inteligencji tez nie.Jedyne co posiada to uroda, zreszta jak mozna bylo zauwazyc podczas programu Kuba i tak ja "delikatnie" potraktowal bo tak naprawde to mogl tylko na nia popatrzec a nie porozmawiac: ))Wiec nie ma co tu sie tak denerwowac tylko przyjac slowa krytyki z pokora i moze czas popracowac nad intelektem, bo uroda przemija :))powodzenia


mati
2011-04-06 12:12:02 - czytajac to czulem jak przez autora wyplywaja coraz wieksze emocje i...ze caly ten tekst jest pisany pod wplywem emocji. nawet jesli to prawda, to dobrze. potrzebne jest publiczne uswiadomienie ludziom co robia. w sierpcu ktokolwiek i w jakikolwiek sposob co by nie osiagnal, to i tak zawsze bedzie krytykowany. pozostaje podziekowac odwagi, ktora byc moze wyszla pod wplywem emocji, ale jednak odwagi. chcialbym zeby to do ludzi dotarlo...chociaz niektorych


Anka
2011-04-06 12:04:17 - BRAWO
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.