W dniu 21 marca 2003 w sierpeckim Liceum Ogólnokształcącym odbyła się impreza w całości przygotowana przez uczniów pod tytułem "Europa To My", propagująca akcesje Polski do Unii Europejskiej wśród młodzieży.
Wszystko "ruszyło" o godzinie 11.00, kiedy to przedstawiciele krajów członkowskich (klasy I, II i III) weszły na halę w przebraniach odpowiednich dla reprezentowanego narodu, energicznie machając wcześniej przygotowanymi flagami :) Następnie gościnnie wystąpili uczniowie Pierwszej Prywatnej Szkoły Podstawowej. I zaczęło się... Dania, Anglia, Hiszpania, Irlandia... w tym także i Polska. Impreza trwała prawie 3 godziny. Wystąpił również zespól z Torunia, prezentujący tańce celtyckie jak i "stały element" czyli zespól DUSZKI (działający przy LO).
Zaszczycili nas również swą obecnością liczni goście. Odwiedziła nas pani Izabela Cywińska, reżyser w programie "Debiut", była minister kultury, jak również "Adam Małysz" ze swoimi wiernymi nartami :)))
Kolejna imprezę możemy zaliczyć do udanych...
Sielo
Komentarze do artykułu: [38]
Basia Górka2005-03-10 13:53:23 - pomóżcie mi napisać jakoś piosenkę o włochy
kuzi112003-05-17 11:09:10 - witam panow i panie czytajac wypowiedzi dotyczace ue razi w oczy brak zdrowej krtytykitak krytyki ma sie poczucie wszechogarniaJACEJ radosci z faktu ze albo nam bedziedane albo nie cos miec z ue a czy wy szanowni uzerzy myslicie ze ue to cos nam da?? czy juz w historii nie było momentow kiedy główni członkowie na dziekowali za postawe polski jesli ktos ma kłopoty z wiedza sam słuze wrzesien 1939 sławetna data i nich mi ktos nie mowie ze to bylo dawno i nie prawda bo kochani jeszcze sa na tym swieci ludzie ktorzy w tym uczestniczyli jeszcze sie odeze
Tyciek2003-05-03 10:23:32 - Jawcale nie zgadzam się z tym że przez cały tydzień przed piknikiem był tak totalny luz. My mieliśmynormalne lekcje, malo tego pytali, zadawali kobylaste prace domowe na dodatek mieliśmy 3 niezapowiedziane kartówki. Musieliśmy się normalnie wkówać a jeszcze na dodatek zostawać po lekcjach na próby, robić rekwizyty, rzeczy i jedzenie na stoiska.Nie wiem jak inne klasy ale my mieliśmy 2 razy więcej roboty niż normalnie.
Sysia2003-04-30 18:52:53 - Ten piknik był beznadziejny. Sama w nim występowałam i stwierdzam, że lipa. Jedyny plus, to to że przez tydzień przed piknikien prawie wcale nie mieliśmy lekcji. Nauczyciele stale gdzieś chodzili i w ogóle szaleli. Ciagle tylko próby i próby.
Laki2003-04-19 15:43:26 - Ludzie co wy gadacie. Co tu kogo obchodzi co nam przyjdzie z Unii Europejskiej. Temat dotyczy pikniku w Ogólniaku a tu większość wypowiada się na temat kożyści i strat , które nas czekaja z momentem przyłączenia się do wspólnoty. Nie wiem czy ktoś zauważył ale autor artykułu opisuje szkolną impreze a nie pyta się o zdanie na temat słuszności wstępowania do Unii. Może przydało by się trochę ćwiczeń czytania ze zrozumieniem.
ANDZREJ LEPPER2003-04-18 22:21:34 - KOCHANA MLODZIEZY NIE DAJCIE SIE OGLUPIC TYMI POSTPRLOWSKIMI HASLAMI, RZAD BAWI SIE NAMI WSZYSTKIMI A DYREKTOROWIE SZKÓŁ ŚREDNICH POSŁUSZNIE ROBIĄ Z SIEBIE KLAUNÓW, CO DOSTANIECIE WCHODZAC DO UNII ? DOSTANIECIE PO DUPIE . BEZROBOCIE W HISZPANII JEST ZBLIZONE DO NASZEGO - TO TYLKO JEDEN Z BARDZO LICZNYCH PRZYKŁADÓW. CZEKA NAS BIUROKRACJA. MEGAKORUPCJA I UŚMIECHY NA TWARZY MILLERA I CAŁEJ JEGO BANDY JUŻ USTAWIONEJ ZE SWOIMI BRUDNYMI INTERESAMI.
Spidi2003-04-18 15:05:15 - Impreza mogła być Niezła,ale artykół o niej niezbyt porywający, wręcz nudny. Proponował bym kogoś innego na miejsce Siela. Proszę o rozważenie mojej propozycji. Tak na mardinesie POZDROWIONKA SIELO!!!
tutejszy2003-04-17 20:08:20 - Ja również uważam że nie należy tej imprezy przekreślać. Wiele godzin spędziliśmy na przygotowaniu rekwizytów do występu i na budowie stoiska, wiele czasu i wysiłku zajęło nam również wymyślenie choregografi i próby. Może nie był to występ godny oskara, ale przecierznie każdy jest urodzonym aktorem. Przecież liczy się również dobra zabawa i można było się powygłupiać. Nie wiem czym sugerowały się osoby, które tak ostro skrytykowały cały piknik według mnie impreza wcale nie należała do najgorszych. Można buło się pośmiać, powygłupiać i najeść.
feniks2003-04-17 19:21:40 - ludzie! impreza byla swietna. mimo ze nie jestem za unią, bylo cool! wynioslem pelne kieszenie cukierkow, najadlem sie na pare dni (tylko ogorki cholernie przesolone :). Nie ma co narzekac i trzeba zawsze szukac plusow :)))
ktoś z tąd2003-04-17 13:33:36 - ta impreza była super. przykro patrzec na tak beznadziejne wypowiedzi. ten kto tam nie był i sie nie napracował to ma wszystko w dupie. czy sobie wyobrarzacie ile w to wszystko trzeba było włorzyc pracy.ile nerwów. ale jak czytam wasze wypowiedzi to chyba pisali tacy którzy wogóle nic nie robili siedzieli z załoozonymi rekoma i smiali sie po katach.to bardzo przykre ze tak piszecie o własnej szkole ,niedobrze sie robi!!!
Katasia2003-04-16 19:46:02 - Może i nie było tak źle! Poza tym , że wszystko to było sztuczne. Robiliśmy wszystko co nam kazali, nawet sztuczne uśmiechy!
mole2003-04-15 09:29:12 - Piknik europejski to świetny pomysł. Najbardziej podobała mi się klasa I d, ich Romeo i Julia był prześwietny
lolq2003-04-13 10:04:21 - tam sie powtorzylo "przedewszystkim" 1 skreslic ;-)
lolq2003-04-13 10:03:21 - Z czescia wypowiedzi sie zgadzam ale nadal nie dokonca...... zagdaza sie ze UE jest przedewszystkim tworem ktory opiera sie przedewszystkim na urzednikach a oni pobieraja astronomiczne wynagrodzenia. W polsce mamy juz tego za duzo a bedzie jeszcze wiecej bo bedziemy musieli uzbroic sie w kolejna armie ludzi od papierkowej roboty zeby przekladali euro-papierki z jednej kupki na druga ale... albo wejdziemy do UE i bedzimy tam sie rozwijac i "jesc tort z 15" albo zostaniemy poza nia i "zjemy sami ciastko". Projekty o ktorych mowisz przypominaja mi troche socjalizm utopijny gdzie wszyscy sa happy a tak nie jest i nie bedzie, mamy jeszcze jedna alternatywe wejsc do organizacji wolnego handlu ktora zrzesza m.in USA ale to raczej nie ma prawa bytu bo prawodastwo juz jest zmienione..... rozmowa zeszla na inny tok. Da sie robic rozne rzeczy z sensem ale jak widzisz w lets uczestniczy pare/dziesiat tysciecy osob a w unii setki milionow a wiekszosc nie narzeka. Moze juz od 16 kwietnia przejedziemy przez granice niemiecka bez paszportow a to nam da dostep do reszty unii. Otwieramy sie na swiat a o to w tym wszystkim chodzi...
yurlunngur2003-04-12 17:28:55 - do lolq!nie jestem studenciakiem , jestem z Sierpca. Ale jednego nie znoszę wieśniactwa a to właśnie było w przypadku całej tej imprezy. Wiesz nie chciałem Cię do niczego pobudzać jeśli już to do wymiany słownej. Coś zrobić to jeszcze nic inna sprawa to jak to robisz. Żyć każdy może ale jak - to jest dopiero sztuka.Unia Europejska jest bardzo już teraz skorumpowana więc jak można taki twór wspierać.Na świecie jest wiele inicjatyw ekologicznych, alternatywnych które takie twory jak UE i NATO skutecznie sabotują, a które biorącym w tym udział ludziom i tym którzy chcieliby w to wejść umożliwiałyby i umożliwiają bycie niezależnym ( np.finansowo )> Jak można popierać organizacje które sabotują lets na przyklad. Jest to po prostu głupie. Przepraszam za ferment. Mea culpa.www.lets.prv.pl zobacz że można robić coś z sensem
lolq2003-04-12 11:43:27 - Po pierwsze nie jestem twoim bratem , po drugie krytykuje bo ty nie dajesz mi okazji zeby powiedziec COKOLWIEK dobrego ,a poza tym staje w obronie ludzi ktorzy tam sie napracowali i dostali NIC w zamian. A Williama Burroughsa czytalem i mam ksiazke dla ciebie pt. "Pedał" . "Kmiocie"? grrrrr-ty pewnie international "studencik" ktory trafi tu za pare,kilka a moze kilkanascie lat...
Hiszpania2003-04-11 19:15:08 - Wielkie dzieki za mile slowo - SZOGUNA.KIEŁKA - :)
XXXXXXXXXXXXXXX2003-04-11 10:30:49 - Było fajnie, ale długo, sam występowałem...: )
yurlunngur2003-04-10 12:24:02 - do lolq!A coś Ty za jeden że sam tylko krytykujesz - jakiś sparring słowny bracie? Język jest otwarty i można z nim robić co tylko można . Czytałeś Williama Burroughsa? Nie to poczytaj i odpieprz się ode mnie kmiocie sierpecki.
quik2003-04-10 09:11:57 - beznadzieja, beznadzieja i jeszcze raz beznadzieja!!!! Totalna nuda! Na palcach u rąk można policzyć fragmenty które do czegoś się nadawały mówię tylko FRAGMĘTY bo nie było scenki która w całości nadawałaby się do pokazania. Podobało mi się jedynie: rzucanie butem we włoszech, Abba w Szwecji, śluby gejów w Holandii, flamenko i walka z bykiem w Hiszpanii, Moderm Tolking w Niemczech i Ich Troje w Polsce! Nie rozumiem jak ludzie mogą być tak tępi tyle osób i tykklo kilka myślących?!
Kiełka2003-04-08 18:55:18 - Kiedy obejrzałam tą imperzę w kablówce to myślała że się przewrócę. Większość ludzi zrobiła z siebie takich debili, że aż robi mi się ich żal. Nadodatek zamiast pokazywać zalety przedstawianego państwa, to niektóre klasy robiły sobie jaja z bohaterów narodowych. Np. taka Francja pokazali Asterixa i Obaliksa i myśleli, że taka odwalka wystarczy, albo ten beznadziejny pokaz mody- kompletna klapa. I jeszcze Belgia to totalne dno!!! Jak można powiedzieć o kraju w którym ważą się najważniejsze sprawy UE, że słynie tylko ze smerfów i na koniec zaśpiewać piosenkę Liroya?
Szogun2003-04-08 18:48:25 - A mi Bardzo podobała się klasa prezentująca Hiszpanię. Wszyscy coś gadali, przynudzali a Hiszpania była naprawdę świetna, cały czas się coś działo. Podobały mi się dziewczyny, które tańczyły flamenko, zgrabne laski, tylko szkoda, że miały takie długie kiecki.
lolq2003-04-08 13:09:48 - Do Yurlunngur za ty "inteligentna" i dystyngowana osobo ktora uwaza sie za Ubermensha i pewnie nawet nie wie co to znaczy "wyznawco (?!?) infantylizmu i egocentryzmy" najpierw idz do tego LO naucz sie pisac, konstruowac poprawnie gramatycznie i _SENSOWNE_ zdania a pozniej mozesz sie tu udzielac i dawac wskazowki merytorczyne...jesli oni sa bezmozgami to ty kim? -pytanie tetoryczne (mowie tak na wszelki wypadek) ... aha: "nie ma miejsca na rzeczową i rozsądną krytykę,a tylko na krytykanctwo" -patrz wyzej
RUDA2003-04-08 11:31:27 - BYŁO CAŁKIEM FAJNIE TYLKO TROCHĘ ZA DŁUGO BO OD TWARDEGO KRZESŁKA BOLAŁ MNIE TYŁEK
Yurlunngur2003-04-08 11:26:15 - Impreza była zrobiona dla bezmózgów przez bezmózgów. W tym całym bałaganie wokół UE nie ma miejsca na rzeczową i rozsądną krytykę , a tylko na krytykanctwo albo zaślepienie.Pozdrawiam wszystkich pacanów wśród uczniów i nauczycieli szczególnie Pana Buczyńskiego wyznawcy infantylizmu i egocentryzmy.
Ola Mickiewicz2003-04-08 09:35:10 - Uważam że ta impreza była beznadziejna, klasy się nie postarały. Wszystko było na ostatnią chwilę. A postawa nauczycieli.....?
emila kowalska2003-04-04 18:09:32 - impreza byla ok,super atmosfera co tu duzo pisać wiecej takich imprez(a przy okazji bedzie wiecej śmiechu)
lolq2003-04-03 19:05:24 - Ja mam zdjecia moze wrzuce sasasasasa
bushmen3k2003-04-02 13:34:47 - tj. niemcy
bushmen3k2003-04-02 13:34:30 - jakas fotorelacja by sie przydala - chetnie bym qmpli obejrzal jeszcze raz
Yupie2003-03-31 22:25:03 - Widzieliście Calineczkę-Oscar za tę rolę
lolq2003-03-31 22:16:09 - Najlepiej wystapila klasa przedstawiajaca Great Britan wszyscy lezeli i plakali ze smiechu, byli najlpesi krotkomowiac
Click_2_Lukas2003-03-31 21:18:07 - Ale najlepsze była klasa co przedstawiała Włochy... :-)
Trubadur2003-03-31 08:34:46 - Kiedyś to były czasy nosiło sie na pierwszego maja kwiaty z tektury i machało nimi wesoło malowało krawężniki na biało oglądało radzieckiefilmy ibajki całkiem niezłe Wilk i Zając a teraz pikniki no cóż świat się zmienia to i bieguny się poprzestawiały ale jedno jest pewne na tym swiecie nic nie dają za darmo
Men2003-03-30 13:23:33 - Żebyście sie tylko nie orali tą europą ,jak zwykle jak to już bywało będziemy tylko popychaczami i nie łudzcie sie na żadne pieniądze bo i tak kta je dostanie to je dostanie a wy bedziecie tylko patrzec jak nasz kraj ginie pod naciskiem kultury zachodu.
cichy2003-03-29 22:23:29 - a orkiestra to frajerzy
Euro2003-03-29 13:46:50 - Europa to my, zachodnia oczywiscie , byli mieszkancy Sierpca i regionu.Czy mlodziez zostala poinformowana o tym?.Czy macie jakies pytania? Prosze pytac. Nie Koryta, burmistrza i Cywinskiej, tylko nas. Oni satylko podgladaczami i podpuszczaczami i mysla tylko o wlasnych zyskach i interesie! Dla tlumu nie zostanie nic do podzialu. Jak zwykle od kilkunastu lat!!! Nasze pieniadze dla was pochodza z naszych podatkow, bedziemy sie wiec jawnie przygladac tym co dostana je do rozdysponowania!!!Kapitalizm nie zna dawania czegos za darmo. Cos za cos obywatele Sierpca, mlodziezy!!
12003-03-29 12:19:21 - a o orkiestrze słowem nie wspomniano która z frajer grała
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów