logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

Sztampowy klimat XVII Finału Wielkiej Orkiestry w Sierpcu - 11.01.2009 r.

2009-01-14

W środku Iga Ptasińska - najlepsza wolontariuszka w Sierpcu
W środku Iga Ptasińska - najlepsza wolontariuszka w Sierpcu

"Open To The Public" 11.01.2009
"Open To The Public" 11.01.2009

Jak co roku do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dołączył także Sierpc. Na ulice miasta wyszło 39 wolontariuszy oraz 11 na terenie Mochowa, Bożewa i Borkowa. Sztab orkiestry mieścił się w Domu Kultury. To tam kilkanaście minut przed godzina 22 podano oficjalny wynik: Sierpc zebrał ponad 22 tyś. zł, czyli kilka tysięcy mniej niż przed rokiem.

Kwestowanie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sierpcu trwało niemal cały dzień. W tym roku zbierano fundusze na rzecz profilaktyki chorób nowotworowych u dzieci. Dla potencjalnych ofiarodawców na scenie sierpeckiego DK ustawiono szklany pojemnik do wrzucania pieniędzy. Tutaj też, można było otrzymać symboliczne czerwone serduszko z napisem WOŚP. W tym roku wyjątkowo spisali się wolontariusze. Uczennica Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu Iga Ptasińska na rzecz akcji zebrała aż 895 zł. Świadczy to o jej operatywności i zaangażowaniu. Iga w ramach podziękowania za ten wysiłek otrzymała statuetkę. Najwięcej jednak, na rzecz Wielkiej Orkiestry w Sierpcu przeznaczył, podobnie jak w ubiegłym roku Wiesław Lorek - 3029 zł ze zorganizowanego turnieju oldboyów w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2. To on, już drugi raz z rzędu otrzymał symboliczne "wielkie serce". Statuetka powędrowała także do Liceum Ogólnokształcącego, chociaż na scenie DK o dziwo nie znalazł się żaden przedstawiciel tej szkoły.

Tak jak w ubiegłym roku kwestowanie odbywało się również na Krytej Pływalni. Tam Drużyna WOPR Nr 2 zaprezentowała pokaz ratownictwa wodnego oraz nurkowego. Zebrała w ten sposób kwotę ok. 376 zł. W DK odbywały się występy między innymi sierpeckiej młodzieży szkolnej, wystąpiła także "Kasztelanka", zagrała sierpecka orkiestra.

W DK usytuowano punkt krwiodawstwa, zorganizowany przez sierpecki oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Krew oddało zaledwie 15 osób. Udało się pozyskać 6, 750 ml tego cennego leku. Zainteresowanie było małe, a biorąc pod uwagę, że w punkcie krwiodawstwa musiało być kilka pielęgniarek oraz lekarz i już samo zorganizowanie punku było dość pracochłonne i kosztowne, to akcja była mało efektywna.

W tym roku nie robiła wrażenia licytacja gadżetów WOŚP. Kilka czarnych koszulek, kubków, czapek, kalendarzy i kurtka to coś przebrzmiałego, co z trudem udało się sprzedać na aukcji. Biorąc pod uwagę, że w czasie licytacji sala prawie opustoszała. Widzowie po obejrzeniu części artystycznej opuścili DK. Ci, którzy zostali mieli możliwość posłuchania muzyki rockowej w wykonaniu sierpeckich zespołów. Jako pierwszy wystąpił Radical Front. Dla fanów tego rodzaju muzyki zabawa była przednia i nie obyło się bez pogo pod sceną, niektórzy tańczyli nawet bez koszulek. Na scenie pojawił się również Open To The Public, który zakończył swój koncert utworem "Moja i twoja nadzieja". Po czym, ku  oburzeniu impulsywnej części młodzieży, która domagała się bisu,  ogłoszono wynik. Na rzecz Wielkiej Orkiestry zebrano  22350 zł.

Szkoda, że kalendarz imprezy był niemal identyczny jak przed rokiem. Zabrakło pomysłu na jej uatrakcyjnienie. 

(Mój udział w Finale jako obserwatora, wbrew sugestii dyrekcji DK nie był tylko chwilowy, prosze nie zapominać, że Orkiestra "grała" nie tylko w DK. Uważam, że moje spojrzenie na działalność DK jest obiektywne. Napisałam, że kalendarz imprezy był niemal identyczny jak przed rokiem, bo tak własnie było)Zobacz galerię zdjęć dalej


JG


Komentarze do artykułu: [17]


jadzka
2009-01-29 12:54:22 - a był ktos z was na licytacji ? wyszli prawie wszyscy, a czekał ktos z was do finału jak dyrektorka podziekowala za udzial w WOSPIE tylko swoim pracownicom?


iza
2009-01-24 10:04:07 - czy w DK na WOŚP- ie wystepowały tylko zespoły rokowe?? bo ze zdjęć tak wynika :( a "kalendarz imprezy był niemal identyczny jak przed rokiem" ponieważ nikt wiecej nie zgłosił swojego charytatywnego uczestnictwa w tej imprezie dla mnie to średni obiektywizm gimnazjalista napisał by lepszy artykuł:(


do
2009-01-16 13:47:24 - podziwiam J. Owsiaka jego charyzme,chęć niesienia pomocy najsłabszym, ale co robi rząd.przecież to jego obowiązek,io gwarantuje nam konstytucja.Wyliczanka, ile kto dał świadzy o niewiedzy na czym polega pomoc.


do ...
2009-01-16 13:41:07 - Na ok. 20 000 mieszkańców 1/3 to noworodki i dzieci, osoby starsze, które z domów nie wychodzą za często, ci, którzy wola kupić flaszkę, ci, którzy na WOSP zwyczajnie nie dadzą i malkontenci podobni tobie. Tak lubisz wyliczać średnie statystyczne? To oblicz sobie, ile statystycznie mają nóg właściciel i pies, którego wyprowadził na spacer - po 3. Taki sam sens, jak twoja "rewelacja" o 1 zł i 10 gr. Jeśli podzielić podaną przez WOŚP kwotę przez liczbę ludności Polski to wychodzi, że średnio każdy Polak dał 1 zł 11 gr. I tyle twojej statystyki.


...
2009-01-16 09:58:31 - Zebrano 22.000 zł. To wychodzi po ok. 1 zl 10 gr. na mieszkańca. BOMBA


do iksiksiks
2009-01-15 23:56:47 - wystarczy wejść na forum.....czy jest tam coś poza krytyką??


iksiksiks
2009-01-15 23:12:49 - mamy się czego czepiać - niekompetencji, braku talentu twórczego, wtórności, lenistwa, braku logiki... i to nie miasto jest p...ne, ale ci, którzy za grosz nie mają krytycyzmu własnej osoby...


### xxx ###
2009-01-15 22:51:16 - widzę,że już nie macie się czego czepiać!co za po...ane miasto....ehh


...
2009-01-15 22:12:34 - na www.ospsierpc.pl


Siniek
2009-01-15 17:01:04 - A gdzie zdjęcie orkiestry dętej????? Trochę nie tak bo grali a nawet wzmianki, ani głupiej fotki nie ma....


matibili
2009-01-14 19:48:57 - SZFFFAGIERKAA xDDDD !!!! Widzę że się udzielasz w WOŚP ^^ i Zaraza też xDDD Buziaki Dziewczyny :****


Jolka
2009-01-14 19:46:10 - Pozdrawiam Opensów bez was to by była dopiero kiszka ^^ :))


ropuch
2009-01-14 16:49:14 - czy zostanie dodana większa ilość zdjęć?


### Krzys ###
2009-01-14 15:03:36 - Najlepszym punktem programu o czym nie wspomniała pani redaktor było aroganckie zachowanie sie młodzieży w stosunku do dyrektorki na szczescie w kierunku sceny nie poleciały zgniłe pomidory


jrz
2009-01-14 13:53:43 - Program sztampowy? może? Na następny rok ulegnie zmianie.Myslałem, że po "ambasadorze" czegoś się pisząca nauczy, ale jednak jest oporna na wiedzę, zdobywanie umiejętności i choćby przyznanie się do niekompetencji.


ale brednie
2009-01-14 13:42:38 - Jak rozumiem z treści: młodzież była "oburzona", bo podano wynik; krew jest lekiem; serduszko można było otrzymać przy szklanym pojemniku w DK; akcja krwiodastwa była mało efektywna, bo lekarz i pielęgniarki musiały tam być, a i to kosztowało-jak rozumiem, gdyby więcej osób oddało krew, to akcja by się zwróciła?; aukcja-może by tak pani Justyna dowiedziała się najpierw, że MSWiA wydało zakaz organizacji lokalnych aukcji z innymi gadżetami, niż te, przekazane przez WOŚP; no i ten kalendarz imprez identyczny jak przed rokiem-za rok proponuję jako główną atrakcję publiczne wybicie gumowym młotkiem z głowy "pani redaktor" dalsze pisanie artykułów. Może spełni się w kuchni-bo dziennikarka z niej jak z jeża poduszka. Żeby coś opisywać, trzeba tam być. Cały czas, a nie na chwilę, a potem pisać takie głupoty. A wydawało się, że gorszego tekstu od "Ambasadora..." nie da rady pepełnić...


elek
2009-01-14 11:26:17 - powinni budkę z jezórek zlicytować. Poważnie pisząc fajnie, że chociaż taką sumę udało się zebrać.
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.