logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

Oi!K.O.Logic + Podwórkowi Chuligani - ostatni taki koncert w Sierpcu? - 1 IX 2006r.

2006-10-01


Od kilku lat organizuję koncerty punk reggae ska w Domu Kultury. Do tej pory specjalnie się tym nie chwaliłem, ale teraz czas na pewne podsumowanie.

Większość imprez odbyła się za czasów dyrektorowania w DK Zbyszka Czajkowskiego i wtedy współpraca układała się bardzo dobrze.

Jednak 1 września 2006 odbył się ostatni koncert (zagrali Podwórkowi Chuligani z Płocka i Oi!K.O.Logic z Żuromina), w który zaangażowałem się.

Kawiarnia w Domu Kultury wypełniona była po brzegi, wszyscy bawili się doskonale. Oi!K.O.Logic zagrał bardzo dobrze - ostry, melodyjny punk-ska od razu rozkręcił pogo. Psychopata Stressu w ich wykonaniu przypomniał stare lata ostrej muzyki, której również w Sierpcu swego czasu nie brakowało.

Podwórkowi Chuligani powrócili po latach przerwy, prezentując wszystkie najbardziej znane i charakterystyczne kawałki. Ze starego składu ostał się jedynie Artur. Niemniej dali czadu, na sali cały czas kotłowało się ostre pogo.

Co ciekawe Podwórkowi cały koncert grali w kominiarkach na głowach, co raczej dobrze zgrywało się z nazwą i ogólnym repertuarem.

Jeden z kawałków zadedykowali naszym wspólnym kolegom i przyjaciołom, którzy zginęli tragicznie pod koniec kwietnia w wypadku w Skępem. Symboliczny, ale jednocześnie piękny gest.

Jednak, jak już wspomniałem, nie mam innego wyjścia, jak zakończyć organizację imprez, ponieważ przez dyrektor DK jestem traktowany jako osoba niepożądana. Cytuję jej słowa: tak naprawdę to mi na takich imprezach w ogóle nie zależy.

To właśnie w ten sposób zabija się wszelkie oddolne inicjatywy.

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy przychodzili, wspierali i świetnie bawili się na naszych koncertach. Jednak niektórzy w Sierpcu chyba do tej pory przekonani są, że człowiek słuchający muzyki punk to taki, który demoluje wszystko co na jego drodze i dopiero wzmocniony oddział ZOMO może go opanować. Nic z tych rzeczy, na naszych koncertach nie było żadnych bójek, wszyscy doskonale się bawili i panowała przyjacielska atmosfera (chyba że ktoś pogo uznaje jako bójkę ha ha!!!).

Przychodziło dużo ludzi, co udowadnia, że jest zapotrzebowanie na tego typu imprezy.

Teraz dalej będą się odbywać głównie imprezy dla dzieci i emerytów, w których występujący stanowią jednocześnie publiczność.

Moje spostrzeżenia są takie, że działalność dyrekcji DK polega na tym, żeby przypodobać się, rozdawać sztuczne uśmiechy władzom miasta natomiast reszta prawie wcale nie liczy się.

Młodych, ambitnych ludzi usuwa się z pracy bez uzasadnienia, z czego wniosek, że po prostu nie pasują do chorych układów panujących wewnątrz DK.

W tej instytucji potrzebne są zmiany, wprowadzenie młodych, energicznych i otwartych ludzi ponieważ inaczej będziemy skazani na nieciekawą i mało atrakcyjną ofertę kulturalną.

[Tekst przesunięty w czasie aż miesiąc. Jednak ponieważ ja nie byłem na tym koncercie, a nikt inny nie kwapił się do pisania, siłą rzeczy umieszczamy go dopiero teraz. Autor przebywa poza Sierpcem, a tekst otrzymaliśmy niedawno - niemniej wart jest zamieszczenia. Jest to krótka recenzja oraz osobiste przemyślenia dotychczasowego organizatora, Przemka Załugi (lepiej wszystkim znanego jako Gogiel). - TK]Zobacz galerię zdjęć dalej


Przemysław Załuga


Komentarze do artykułu: [10]


wykopywacz
2013-04-01 16:49:58 - Cytat "Jednak, jak już wspomniałem, nie mam innego wyjścia, jak zakończyć organizację imprez, ponieważ przez dyrektor DK jestem traktowany jako osoba niepożądana. Cytuję jej słowa: tak naprawdę to mi na takich imprezach w ogóle nie zależy. To właśnie w ten sposób zabija się wszelkie oddolne inicjatywy." - jak widać, po tylu latach sytuacja w juz nowym CKiSz nie zmieniła się ani o jotę, takich koncertów ciągle nie ma, z tych samych powodów co 7 lat temu.


Papiez
2006-11-30 13:52:51 - PUNK NOT DEAD (POZDRO BRACIAK)


Papiez
2006-11-30 13:52:40 - PUNK NOT DEAD (POZDRO BRACIAK)I FASZYSCI WON Z SIERPCA


?
2006-10-15 14:57:19 - kiedy jest przegląd?


x
2006-10-14 08:17:52 - kto jest za naszym zbigniewem niech sie wpisze ze jest za bo tak dłuzej nie moze byc trzeba odwołac "pania dyrektor"


x
2006-10-14 08:15:30 - a moze by złozyc opetycje o popwrót byłego dyrektora dk moze jest ktos kto sie by tym zajał pozdrawiam i zapraszam na jesienne spotkanie z muzyka młodziezowa impreza juz niedługo


RockWomen
2006-10-13 22:12:14 - Ja mam tylko nadzieje ze to nie był ostatni taki koncert..nie byłam na nim, bo nie mogłam....licze ze Przeglad Zespołow Rockowych odbedzie sie jak co roku, bo jesli nie to pani wysocka tego pozałuje...


scoobyy
2006-10-13 18:36:29 - a kultura tu podobno jest swiadczy o tym nasz wspanaily dom kultury...śpiewaly niegdys zielone zabki pokazcie mi impreze jaka zapoczatkowala pani "dyktator" nie ma zadnej dani Dyrektor powinna byc dla ludzi dla mlodziezy przedewszystkim nazeka na mlodziez ze nie jest wychowana a co ona robi w tej sprawie o tuz bierze tylko za to pieniadze to jedyne co jej wychodzi.. Pani powinna zrobic rachunek sumienia i ludzie powinni pania rozliczyc trzeba zrobic z tym pozadek mam nadzieje ze po wyborach jakis radny zlozy wniosek o odwolanie pani wysociej ze stanowiska bo sie zupenie nie sprawdza! nie ma nie ma tu kultury..


Olka
2006-10-11 18:16:51 - Oczywiscie nie muszę opowiadac jak było, bo każdy inteligentny człowiek 1 września był w DK (bez urazy dla nieobecnych)-to tyle na temat koncertu. Co do obecnej dyrektor, 'pani' Wysockiej to powiem tyle: jeśli w DK by nie było żadnych układów to myślę, że dyrektorem nadal by był Zbyszek Czajkowski (pozdrawiam: D), więc... no cóż, jaka władza w Polsce, taka władza w DK.(chyba władza też powinna się znaleźc w cudzysłowiu). Skoro większosc jest przeciwko tej 'pani' "to dlaczego jest jak jest nierozumiem". A jeśli chodzi o inne imprezy to spoko, przyjdziemy i pokażemy emerytom jak się młodzież bawi :D.


hahaha
2006-10-11 17:39:28 - nie ma sprawy rozkręcimy pogo na imprezie dla emerytów XD "a kultura tu podobno jest. świadczy o tym nasz wspaniały dom kultury" było świetnie tylko szkoda że tak krótko.
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.