logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

Giganci sceny - Budka Suflera - zagrali w Sierpcu - 6.07.2013 r.

2013-07-07

Koncert zespołu Budka Suflera. Na scenie Krzysztof Cugowski, 6.07.2013 r.
Koncert zespołu Budka Suflera. Na scenie Krzysztof Cugowski, 6.07.2013 r.

Koncert zespołu Budka Suflera, 6.07.2013 r.
Koncert zespołu Budka Suflera, 6.07.2013 r.

Zgodnie z przewidywaniami sobotnia Biesiada Kasztelańska w Sierpcu zgromadziła tłumy fanów muzyki i biesiadowania przy złocistym trunku głównego sponsora i pomysłodawcy imprezy. Tereny zielone przy ulicy Paderewskiego systematycznie wypełniały się złaknionymi plenerowej rozrywki już od godziny 16. Atrakcji było co nie miara, bo i konkursy i występy kabaretów, jednak wszyscy najbardziej oczekiwali na zaplanowany na godzinę 22 koncert. Gwiazdą wieczoru była słynna Budka Suflera.

Giganci nie zawiedli, ich występ wspominać będziemy w Sierpcu jeszcze długo. Zaczęli prawie punktualnie, co już jest dużym plusem podczas tego typu imprez. Z każdą kolejną minutą przybywały coraz większe tłumy, a i atmosfera stawała się coraz bardziej napięta, bo każdy z przybyłych czekał na najbardziej popularne przeboje grupy. Wreszcie stało się. Ubrany w koralowe spodnie i czarną koszulę, charyzmatyczny Krzysztof Cugowski zaintonował pierwsze takty piosenki "Takie tango". Publiczność nareszcie przejawiła większy entuzjazm, choć śpiewających fanów nie było jeszcze zbyt wielu, dlatego pozostał pewien niedosyt. Kolejne utwory to oczywiście te najbardziej oczekiwane i znane przez wszystkich. Była też "Pieśń niepokorna", w której mowa o "gwiezdnym napoju", co zważywszy na sponsora imprezy, nabrało nowego znaczenia.

Zespół był oszczędny w konwersacji z fanami. I dobrze, bo w ich przypadku najważniejsza jest doskonała muzyka, a nie irytujące wstawki typu "kochani" czy "moi drodzy".

Wielką niespodzianką i zaskoczeniem było pojawienie się na scenie Felicjana Andrzejczaka, wokalisty Budki w latach 1982-83. Zapowiedział go założyciel, klawiszowiec i autor przebojów Budki - Romuald Lipko. Sierpeckie błonia niosło charakterystyczne i jedyne w swoim rodzaju wykonanie "Jolka, Jolka pamiętasz".

Potem ponownie na scenę wyszedł Krzysztof Cugowski i z już nieco bardziej chętną do zabawy publicznością wykonał kolejne piosenki. Genialny, przeszywający mocą głos, do tego dźwięki doskonałej muzyki - to wszystko, co trzeba podkreślić - wykonane na żywo - przełożyło się na znakomity występ jednej z najlepszych w historii polskiej muzyki grup. Ukoronowaniem występu był duet Cugowski-Andrzejczak i świetne wykonanie piosenki "Piąty bieg".

Koncert trwał półtorej godziny. Publiczność z pewnością była usatysfakcjonowana - usłyszała najbardziej oczekiwane utwory oraz otrzymała szereg niespodzianek, jak wspomniany występ Felicjana Andrzejczaka.

Słuchacze nagrodzili muzyków gromkimi brawami, w zamian za co ci zagrali na bis "Bal wszystkich świętych".

Około północy miejsce sierpeckiej biesiady opustoszało. Pozostały setki plastykowych kubeczków i talerzyków, które niestety zamiast do koszy na śmieci, rzucane były na trawę. Dobrze, że imprezę zorganizowano w sobotę, bo wypite przez wielu nadprogramowe procenty, z pewnością następnego dnia mocno dały się we znaki. Podsumowując - impreza bardzo udana. Kontrowersyjne połączenie przaśnej biesiady i występu z najwyższej muzycznej półki, usatysfakcjonowało chyba wszystkich mieszkańców miasta i okolic. Pozostaje mieć nadzieję, że jeszcze nie raz Sierpc będzie miejscem tak udanych imprez plenerowych.Za zdjęcia serdecznie dziękuję Panom: Jackowi Karwowskiemu i Jackowi Kowalskiemu.Zobacz galerię zdjęć dalej

Tagi: Biesiada Kasztelańska | Kasztelan Browar Sierpc


Magdalena Staniszewska

Komentarze do artykułu: [13]


momi
2013-07-10 20:38:20 - Tylko budka suflera wypadla ok, reszta kicha. Za malo koszy na smieci w dodatku nieoprozniane i nieposprzatane kupy konskie w ktore w drodze powrotnej sie wdepnelo :-( lepsza zabawe zapewniiłyby jakies disco polowe zespoly


Oko
2013-07-10 20:28:43 - Szkoda, że w Sierpcu nie ma przyzwoitego amfiteatru z ławeczkami. Stanie na trawie w kurzu gdzie nic nie widać, obok przepychających się i oblewających Cię piwem smakoszy, nie należy do przyjemności. Na koniec po ciemku wdeptujesz w coś miękkiego i przychodzisz do domu w zafajdanych butach. Ot takie te nasze rozrywki.


login M
2013-07-09 17:23:12 - ODNOŚNIE : Pozostały setki plastykowych kubeczków i talerzyków, które niestety zamiast do koszy na śmieci, rzucane były na trawę. Może po prostu nie wpuścić za rok chłopków z prowincji, nie będzie problemu z powszechnym chamstwem, brudzeniem, tylko wstęp dla mieszkańcy miasta.


do fan
2013-07-09 09:27:49 - Miasto pewnei udostepnilo (nieodplatnie?) teren przy Paderewskiego, być może wysłali tez ZGM aby podkosil trawe, i na tej podstawie wpisali sie jako organizatorzy. A Cekisz? to trudno powiedziec, moze wspierali duchowo? albo pracownicy cekisza sprzedawali piwo lub stali na ochronie? :) Innych powodow nie znajduje.


fan
2013-07-08 23:14:18 - Co chwila ktoś ze sceny mówił, o współorganizacji imprezy przez CKISZ i miasto. Tak się zastanawiam co oni organizowali? skoro przy wszystkim chodził browar. Jaki udział w tej imprezie miał Dom Kultury? Bo jakoś o tym nikt nie wspomniał. Mam takie przeświadczenie , że to był zabieg polityczny. Niech słyszą , że cos robimy :-) A zmieniając trochę temat do "Taka refleksja" nikogo z UM czy CKiSZ nie interesują zespoły które mogły by tam zagrać. Nikomu nawet nie przyjdzie to do głowy. Bo i po co odbyło się i z głowy a tak trzeba by się starać , pracować. Po co to komu.!


taka refleksja
2013-07-08 21:38:02 - Było bardzo dużo tzw,dziur scenicznych czyli cisza na scenie, a czy za jakieś pieniądze Sierpeckie zespoły to nie mogłyby zagrać?Przecież tam gdzie jest piwo to nie potrzeba, aż takich gwiazd.


refleksja
2013-07-08 11:28:00 - Pani Magdaleno na bis wykonano Bal wszystkich świętych.


sierpczaneczka
2013-07-07 21:40:25 - Według mnie "gwiazdy" mogłyby występować trochę wcześniej np o 21, bo ciężko jest niektórym wytrwać do ich koncertu.. zwłaszcza osobom starszym lub z małymi dziećmi.


zxcvb
2013-07-07 21:34:51 - Dziwią się że pełno kubeczków talerzyków. Trzeba było rozstawić więcej śmietników i czasem je opróżniać!


zbraklo
2013-07-07 18:14:33 - najbardziej zabraklo jakiegos zespolu disco polo


Agusia
2013-07-07 14:37:53 - Nuda,nuda i jeszcze raz nuda Drodzy Organizatorzy. Fajnie,ze chociaż Budka Suflera była bo poza tym to nic ciekawego nie było... szkoda bo taka impreze Sierpc i mieszkancy maja tylko raz w roku. Za mało muzyki, kabarety nie rozsmieszaly tylko nudzily. Jednym słowem klapa.


prawda
2013-07-07 14:15:19 - Przy atrakcjach była lepsza zabawa niż przy scenie. Kabarety nie popisały się ale oni nawet nie mieli czym bo to prawdziwe dno.


sierpczanin
2013-07-07 13:37:24 - myślę że za rok organizatorzy pomyślą o młodzieży i gwiazdą wieczoru będą np. WILKI, T.LOVE, DŻEM ITP nie mam nic do BUDKI SUFLERA ale już ich kiedyś słuchaliśmy
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.