MKS KASZTELAN SIERPC - AGRYKOLA II WARSZAWA 29 : 27 (15 : 16) - 11.03.2007.

2007-03-21

Twarda obrona kluczem do zwycięstwa

Młodzi piłkarze ręczni rywalizujący w Wojewódzkiej Lidze Młodzików rozegrali drugą kolejkę drugiej fazy rozgrywek. Szczypiorniści Kasztelana Sierpc sprawili nie lada niespodziankę pokonując u siebie Agrykolę II Warszawa 29:27.

Ustąpili medalistom

Sam awans naszej drużyny do kolejnej rundy zmagań jest już dużym osiągnięciem zawodników i trenera Waldemara Frydrychowicza. Sierpczanie rywalizowali wcześniej w grupie A Wojewódzkiej Ligi Młodzików. Pokonanie drugiego zespołu Wisły Płock 36:26 zapewniło im trzecie miejsce w grupie i awans do kolejnej tury rozgrywek. Nasi młodzicy (rocznik 1992 i mł.) ustąpili tylko medalistom Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej  drużynom Juranda Ciechanów i Wisły Płock. Wyniki z pierwszej tury (z Wisłą i Jurandem) zostały zaliczone. Teraz naszym młodzikom przyjdzie się spotkać się z drużynami z grupy warszawskiej.

Czas na Warszawę

Będą to Wilanovia I Warszawa, Agrykola I Warszawa i Agrykola II Warszawa (w formule mecz i rewanż). Z tej szóstki awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Młodzików wywalczą tylko dwa zespoły. Najprawdopodobniej będzie to ktoś z trójki Wisła, Jurand lub Wilanovia.  Porównując bazę treningową i możliwości finansowe jesteśmy w tym gronie kopciuszkiem, dlatego już sama możliwość rywalizowania z najlepszymi jest dla szczypiornistów z naszego klubu niezwykle cenna. Drugi etap rozgrywek sierpczanie rozpoczęli w stolicy porażką z mocną Wilanovią I Warszawa. W minioną niedzielę w drugim meczu tym razem na własnym parkiecie zespół prowadzony przez Waldemara Frydrychowicza gościł Agrykolę II Warszawa.

Agrykola faworytem

Przed meczem nieco więcej szans dawano gościom ze stolicy posiadającym niewątpliwie szerszą kadrę i bardziej ogranych piłkarzy. Nielicznie przybyła widownia (około 40 osób) zobaczyła bardzo dobre i niesamowicie dramatyczne widowisko. Przez cały mecz żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż 2 trafienia. Najpierw 3:1 prowadził Kasztelan. Potem na tablicy świetlnej najczęściej był remis (4:4, 6:6, 10:10). W pierwszej połowie meczu prym w szeregach gospodarzy wiedli Maciej Mazurowski (5 bramek), Damian Nejman (3 bramki) oraz Damian Solecki (3 bramki). W bramce nieźle spisywał się Marcin Bombalicki, który odbił kilka trudnych piłek. W 24. minucie tej części gry (młodzicy grają 2x25) był jeszcze remis 14:14. Ostatnie słowo  należało jednak do wszędobylskiego środkowego rozgrywającego warszawian Jakuba Jaworka, który rzucił nam 15 bramkę na kilka sekund przed końcowa syreną.

Pojedynek rozgrywających

W drugiej odsłonie (34.) Kasztelan odzyskał prowadzenie po serii bramek rewelacyjnego Macieja Mazurowskiego (21:20). Sprawność fizyczna, ciąg na bramkę i rzut jakim dysponuje ten młody chłopak znamionują niesamowity talent, jaki pojawił się w sierpeckiej piłce ręcznej. Warszawianie mieli kłopoty z zatrzymaniem Maćka, ale w swoich szeregach mieli kieszonkowego, ale niezwykle skutecznego Jakuba Jaworka. Dzięki jego dograniom na dziesięć minut przed końcem ponownie był remi (24:24). Co prawda bramka Pawła Stępkowskiego dała nam prowadzenie 25:24, ale ambitni warszawianie odzyskali je w 45. minucie (26:27).

Udany finisz

Wtedy do akcji wkroczył Maciej Mazurowski. Jego dwie bramki (razem 13) dały nam prowadzenie 28:27 w 47. minucie. Dwie znakomite parady Marcina Bombalickiego w bramce oraz trafienie Damiana Nejmana przypieczętowały niespodziewane zwycięstwo młodzików Kasztelana 29:27. Nasza drużyna odtańczyła po końcowym gwizdku taniec radości. Trener Waldemar Frydrychowicz zanim pogratulował swoim podopiecznym zwycięstwa najpierw zganił ich za niepotrzebne błędy w końcówce. Ci w skupieniu słuchali uwag trenera. Widać, że ci młodzi chłopcy cieszą się grą, ale też dalej chcą się uczyć handballowego rzemiosła, a to jest w sporcie bardzo istotne. W następnej kolejce sierpczanie  zagrają na wyjeździe z Agrykolą I, a potem czeka ich potyczka u siebie z Wilanovią I.

WYNIK I SKŁAD MKS KASZTELAN SIERPC –  AGRYKOLA II WARSZAWA 29 : 27 ( 15 : 16 )

KASZTELAN : Bruździński, Bombalicki –  Ocicki, Frankiewicz , Mazurowski 13, Godek 1, Stępkowski M., Nejman 4, Solecki 6, Stępkowski P. 4, Chojnacki 1, Makowski,

Kary: Kasztelan 8 min, Agrykola II 10 min.