POGOŃ SIEDLCE - MKS KASZTELAN SIERPC 0:2 (0:0) - 28.10.2006.

2006-11-03

Piłkarska fortuna kołem się toczy

Prawie cztery godziny podróżowali na mecz 13 kolejki rozgrywek Mazowieckiej Ligi Seniorów piłkarze Kasztelana Sierpc. Na pewno zarówno dla trenera, jak i zawodników był to czas przemyśleń i refleksji po kompletnie nieudanym meczu z Mazowszem. Czy w starciu ze spisującą się poniżej oczekiwań (niedawny czwartoligowiec) Pogonią Siedlce sierpczanie przerwą passę trzech meczów bez zwycięstwa i powrócą na drogę, którą kroczyli prawie od początku rozgrywek (dziewięć meczów bez porażki) ? To pytanie drążyło także kibiców klubu z Sierpca. Okazało się, iż siedlczanie wcale nie zamierzają ułatwiać życia piwoszom. W pierwszych 45. minutach miejscowi postawili na uważna grę w obronie. Ta taktyka gospodarzy przy niezbyt ofensywnym futbolu Kasztelana nie przyniosła do przerwy żadnych goli. Sierpczanie obudzili się w drugiej odsłonie. Równo po godzinie gry bramkę na 1:0 strzelił Jacek Kwiatkowski po precyzyjnym podaniu od własnego bramkarza Grzegorza Pietrzaka. W dziewiętnaście minut później padła druga bramka dla przyjezdnych. Jej autorem został ponownie Kwiatkowski. Tym razem asystę przy golu zaliczył wszędobylski Jarosław Iwanowski. Druga bramka całkowicie dobiła już Pogoń, która nie podniosła się po tym ciosie. Podopieczni Rajmunda Koperka wygrali ważny mecz. Do końca rundy pozostały już tylko dwie kolejki. Kolejny mecz ligowy Kasztelan rozegra u siebie w sobotę 4 listopada. Rywalem jedenastki piwoszy będzie trzeci zespół w piątoligowej tabeli - Naprzód Zielonki. Emocji na pewno nie zabraknie.