AMATOR MASZEWO - MKS KASZTELAN SIERPC 3:2 (1:1) - 15.10. 2006

2006-10-29

Niespodziewana porażka Kasztelana z ligowym słabeuszem

Mazowiecka Liga Seniorów ma już za sobą 11 serii spotkań. Niestety jedenastka

nie okazała się szczęśliwa dla piłkarzy Kasztelana Sierpc. Piwosze niespodziewanie przegrali w Maszewie z tamtejszym Amatorem 2:3. To już kolejny po meczach z Victorią i Podlasiem słaby występ piwoszy. O ile we wcześniejszych meczach szczęście było stronie zespołu z Sierpca, tym razem się od niego odwróciło. Porażka Kasztelana jest tym bardziej zaskakujący, że miejscowi z dorobkiem dziewięciu  punktów zajmowali przed tą kolejką dopiero trzynaste miejsce w tabeli. Goście plasowali się na 3 miejscu w tabeli z 21 oczkami. Sporym atutem miejscowym było kameralne i strasznie nierówne boisku przy Zespole Szkół w Maszewie. Zanim sierpczanie połapali się o co chodzi w 4. minucie było już 1:0 dla gospodarzy. Ładny strzał z dystansu piłkarza Amatora okazał się być nie do obrony dla golkipera z Sierpca. Podopieczni Rajmunda Kopeka wyrównali w 13.minucie. W zamieszaniu podbramkowym bramkę zdobył Michał Dzięgielewski. Wyrównanie nie wprowadziło niestety spokoju w szyki sierpczan. Goście, wobec pressingu miejscowych razili niecelnymi podaniami i brakiem koncentracji. Do przerwy mimo sytuacji z obu stron żadnej z drużyn nie udało się już pokonać bramkarza rywali. Niestety po raz kolejny okazało się, iż piwosze niezbyt skoncentrowani wychodzą czy to na pierwszą, czy na drugą połowę spotkania. Tym razem w 3. minucie drugiej części gry Kasztelan stracił bramkę. Zadziwiające, że trener Rajmund Koperek przeprowadził tylko dwie zmiany. Co gorsze obie nie do końca trafione. Zmieniony przez Łukasza Paczkowskiego, Łukasz Betlejewski na pewno nie był najsłabszy na boisku. Swoja drogą ani styl gry, ( na pograniczu faulu ) prezentowany przez Amatora, ani katastrofalny stan murawy poddawał pod zasadność wystawienie w pierwszym składzie filigranowego i technicznego Betlejewskiego. To choćby słynący z twardej  gry Sławiński od początku meczu powinien walczyć łokieć w łokieć z pomocnikami miejscowych. Z kolei ustawienie typowego środkowego napastnika, jakim jest Łukasz Paczkowski na prawej pomocy odebrało mu większość walorów. Można powiedzieć, iż trener podobnie jak jego piłkarze nie był tego dnia w najwyższej dyspozycji. Jeszcze w 81. minucie Piotr Erzin zmniejszył rozmiary porażki, ale po czołowej drużynie Mazowieckiej Ligi Seniorów można było spodziewać się więcej. Kolejnym rywalem Kasztelana będzie zespół Mazowsza Płock. To spotkanie powinno być hitem 12 kolejki MLS.