LKS Orzeł Goleszyn awansował do Mazowieckiej Ligi Seniorów - 21 VI 2006r.

2006-06-29

To bez wątpienia największy jak dotychczas sukces w dziesięciole­tniej historii klubu z Goleszyna i jedna z większych piłkarskich niespodzianek na Mazowszu.

Na awans do V ligi żółto-czarno-zie­loni zapracowali jednak bardzo ciężko. Najpierw zajmując wysokie drugie miejsce w lidze okręgowej. Za swoimi plecami Orzeł pozostawił nie byle kogo, bo jedenastki Mazura Gostynin, Bzury Sochaczew, Stoczniowca Płock czy Skrę Drobin, z którą do ostatnich kolejek toczył pasjonująca walkę o baraże.

Pierwszy mecz barażowy z wicemistrzem siedleckiej okręgówki ŁKS Łochów został rozegrany w Goleszynie. Mecz był bardzo zacięty i zakończył się remisem 2:2. Gole dla Orła zdobyli Marcin Brząkalski (27’) i Patryk Janiszewski (63’). Niestety wynik remisowy w obliczu rewanżu na wyjeździe nie zadowalał ani samych piłkarzy ani kibiców, których ponad 100 dopingowało zespół w tym historycznym meczu. Jedenastka z Łochowie była po pierwszym starciu faworytem do awansu. Co gorsze mecz w Łochowie nie ułożył dla goleszynian najlepiej, gdyż już w 23.minucie stracili oni gola. Szczęście nie odwróciło się jednak tego dnia od podopiecznych Cezarego Raczkowskiego. Gol do szatni Piotr Czajkowski z rzutu karnego wlał nadzieje w serca piłkarzy z naszego powiatu. Niespodzie­wanie w 65.minucie Orzeł objął prowadzenie. Piotr Dul zachował najwięcej zimnej krwi w polu karnym łochowian nie dając szans bramkarzowi gospodarzy. W 75. minucie było już 3:1 dla orłów. Piotr Czajkowski uderzył z rzutu wolnego (około 26 metrów) pod poprzeczkę bramki miejscowych. Ci odpowiedzieli w 79.minicie bramka na 2:3, ale na więcej zabrakło już im sił i umiejętności.. Tymczasem Orzeł pogrążył rywala golem w 85. minucie. Drużyna, która miała walczyć o środek tabeli Ligi okręgowej sensacyjnie (lecz nieprzypadkowo) awansowała do MLS. Szykują się więc nam w sezonie 2006/2007 powiatowe derby Orła Goleszyn z Kasztelanem Sierpc. Dla piłkarzy Orła celem numer jeden będzie jednak walka o utrzymanie w V lidze.