Ekipa Taekyon Sierpc na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w taekwondo olimpijskim - Pleszew 25-27.05.2018 r.

2018-05-31

Ekipa Taekyon Sierpc na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Pleszewie, 25-27.05.2018 r.
Ekipa Taekyon Sierpc na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Pleszewie, 25-27.05.2018 r.

W dniach 25-27 maja 2018 r. w Pleszewie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. W zawodach uczestniczyła 4-osobowa reprezentacja KS Taekyon: Młodzieżowcy - Oliwia Perczyńska i Sylwia Marcinkowska, oraz juniorzy - Bartosz Duszyński i Krzysztof Klasiński.

Pierwszego dnia rywalizacji walczyli juniorzy. Obaj bardzo sprawnie przeszli przez walki eliminacyjne. W ćwierćfinale Krzysztof Klasiński w kat. +78 kg pokonał 9:2 Bartosza Krauze ze Startu Olsztyn, a Bartosz Duszyński pokonał 22:1 Pawła Gnacińskiego z Dragona Długie Stare. W półfinale natomiast obaj nasi zawodnicy musieli uznać wyższość swoich przeciwników. Krzysiek przegrał z uczestnikiem Mistrzostw Europy Juniorów Krystianem Haremzą z Hwarang Września 19:2, Bartek z Mikołajem Zyzniewskim ze Startu Olsztyn 22:10. Obaj nasi zawodnicy uplasowali się na 3 miejscu podium.

Drugiego dnia rywalizacji do walki przystąpili młodzieżowcy. Dzięki szczęśliwemu losowaniu obie nasze zawodniczki trafiły od razu do półfinału. W pierwszym pojedynku Oliwia Perczyńska w kat. -53 kg, po zaciętej walce, której los rozstrzygnął się w ostatniej sekundzie, zwyciężyła 8:5 Kubaczyk Natalię z Kuk-son Pawłowice. Niestety w trakcie walki doznała kontuzji ręki, która wyeliminowała ją z finału. Sylwia Marcinkowska w kat. -46 kg w półfinale pokonała zawodniczkę Kantora Częstochowa Darię Korzonek wynikiem 33:13. W finale jednak uległa zawodniczce z AZS AWF Kraków Izabeli Majerczyk.

Podsumowując, to w obu imprezach mistrzowskich wystartowało czworo naszych zawodników i każde wróciło z medalem. Ponadto obie nasze zawodniczki zdobyły tytuły wicemistrzyń Polski w kategorii młodzieżowców.