Archiwum
Strona główna

Newsy sportowe Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

Aleksander Dobrzeniecki o włos od medalu na Mistrzostwach Europy - 26-28.09.2014 r.

2014-10-01

Aleksander Dobrzeniecki i Damian Słupecki w Insbrucku
Aleksander Dobrzeniecki i Damian Słupecki w Insbrucku

Reprezentacja Polski, w której składzie znaleźli się dwaj wychowankowie KS Taekyon: Damian Słupecki i Aleksander Dobrzeniecki
Reprezentacja Polski, w której składzie znaleźli się dwaj wychowankowie KS Taekyon: Damian Słupecki i Aleksander Dobrzeniecki

W dniach 26-28 września 2014 r. w Insbrucku (Austria) odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Taekwondo Olimpijskim (U-20). Do zawodów przystąpiło 326 zawodników i zawodniczek z 37 państw. Uczestniczyła w nich także 20 osobowa Reprezentacja Polski, w której składzie znaleźli się dwaj wychowankowie KS Taekyon: Damian Słupecki w kat. - 63 kg i Aleksander Dobrzeniecki w kat. +87 kg.

Damian walczył w drugim dniu zawodów w bardzo licznie obsadzonej kategorii do 63 kg. Niestety w drugiej rundzie, po bardzo dobrym pojedynku stojącym na bardzo wysokim poziomie, co podkreślają trenerzy Kadry Narodowej, uległ reprezentantowi Szkocji - Lee Brawnowi.

Aleks walczył w ostatnim dniu zawodów. W ćwierćfinale spotkał się z reprezentantem Szwajcarii o bałkańsko brzmiącym nazwisku Marco Mamuzić. Zwycięstwo w tym pojedynku zapewniało co najmniej brązowy medal. Po regulaminowym czasie walki wynik był 2:2. Niestety w dodatkowej rundzie rozgrywanej na zasadach "złotego punktu" (do pierwszego trafienia) pierwszy punkt zdobył zawodnik ze Szwajcarii i to on ostatecznie zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy.

Był to bardzo udany start Reprezentacji Polski, ponieważ w sumie zdobyła 4 medale: 1 złoty Karola Hołubowicza w kat. -74 kg, i 3 srebrne medale: Aleksandra Krzemieniecka - 73 kg, Katarzyna Lis -67 kg i Rafał Szypulski - 87 kg. W klasyfikacji drużynowej uplasowaliśmy się na 4 miejscu za Hiszpanią, Serbią, Turcją wyprzedzając Rosję.