Zawodnicy KS Taekyon Sierpc na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Ciechanowie - 29.10.2011 r.

2011-11-04

Zawodnicy KS Taekyon Sierpc na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, Ciechanów 29.10.2011 r.
Zawodnicy KS Taekyon Sierpc na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, Ciechanów 29.10.2011 r.

W sobotę 29 października w Ciechanowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W zawodach wystartowało 10 zawodników KS Taekyon: 3 młodzików, 3 juniorów młodszych i 4 juniorów. Zawody cieszyły się bardzo dużą popularnością, ponieważ w tej chwili w kraju mało jest zawodów i wystartowało w nich ponad 200 zawodników z całego kraju.

Dla młodzików były to najważniejsze zawody w roku. W tej kategorii wiekowej nie rozgrywa się Mistrzostw Polski, a Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików są zawodami najwyższej rangi w tej kategorii. System rozgrywania zawodów jest następujący: województwa zostały połączone w pary i rywalizują zawodnicy sąsiednich województw. Mazowsze rywalizuje z Warmią i Mazurami. Zawodnicy rywalizują w dwuboju składającym się z poomse (układy formalne) i mini kyorugi (walka bez możliwości atakowania głowy przeciwnika). Nasz Klub reprezentowała trójka zawodników: Oliwia Perczyńska, Paulina Kosowska i Dawid Grudziński. Zawodnicy zostali podzieleni na 10 kat. wagowych u chłopców i 9 kat. u dziewcząt.

Najpierw odbyła się konkurencja poomse. Zawodnicy w poomse i w walkach rywalizowali w swoich kategoriach wagowych. W tej konkurencji najlepiej spisały się dziewczyny zwyciężając w tej konkurencji w swoich kategoriach. Dawid niestety był dopiero szósty. W konkurencji walki najlepiej spisała się Oliwia. Wygrała bardzo pewnie wszystkie swoje pojedynki ustanawiając swego rodzaju rekord w finale wygrywając ze swoją przeciwniczką z KT Tygrys Kętrzyn19:0. Zdobyła złoty medal.

Natomiast Paulina przegrała swój pierwszy pojedynek z zawodniczką z Klubu Wikingowie Pisz wynikiem 2:4 i odpadła z dalszej rywalizacji. Zwycięstwo w konkurencji poomse dało jej ostatecznie 3 miejsce i brązowy medal.
Zdecydowanie lepiej w walce zaprezentował się Dawid. W półfinale pokonał zawodnika z Promyka Ciechanów 7:4, niestety uległ w walce finałowej zawodnikowi z Olsztyna 1:4. W klasyfikacji końcowej zdobył brązowy medal. Cała trójka wróciła z zawodów z medalami.

W kat. juniorów młodszych bezkonkurencyjna dla swoich przeciwniczek była Angelika Słupecka w kat. -55 kg. Angelika w półfinale pokonała zawodniczkę z Nidzicy wynikiem 13:0 w drugiej rundzie (12 punktów przewagi po drugiej rundzie kończy walkę). W finale zwyciężyła wynikiem 14:0 zawodniczkę z Centrum Walki Warszawa. Angelika na tych zawodach była w doskonałej formie. Szkoda, że forma przyszła dopiero teraz, a nie w pierwszej połowie roku gdzie decydował się skład na Mistrzostwa Europy Kadetów. Bardzo dobry występ odnotował także Patryk Suliński w kat. - 53 kg pokonując zawodnika gospodarzy, w półfinale zawodnika z Nidzicy, ulegając jedynie w finale zawodnikowi z Giżycka. Patryk też odnotował w ostatnim czasie znaczny postęp. Szkoda, że dopiero na koniec roku i na koniec startów w kat. juniorów młodszych. Jakub Górzyński startował w tej samej kat. wagowej co Patryk. W pierwszym pojedynku trafił na zawodnika z Giżycka, z którym w finale przegrał Patryk. Niestety zawodnik ten okazał się znacznie lepszy od Kuby.

W kategorii juniorów najlepiej wypadł Aleksander Dobrzeniecki i Iwona Zarzycka. Aleks pierwszy raz wystartował w kat. + 78 kg. W półfinale pokonał zawodnika z Kętrzyna wynikiem 8:7, a w finale zawodnika z AZS OŚ Olsztyn 1:0. Jednak występ Aleksa powinien być zdecydowanie lepszy. Górował nad przeciwnikami warunkami fizycznymi, co nie do końca przekładało na przewagę na macie. Z uwagi na połączenie kat. wagowej - 78 kg i +78 kg w kategorii open wystartował Maciej Andrzejczak. W pierwszym pojedynku zmierzył się z przeciwnikiem Aleksa z finału. Niestety przegrał dość pechowo w ostatnich sekundach walki wynikiem 4:5.

Zdecydowany postęp umiejętności odnotowała Iwona Zarzycka. W finale pokonała przeciwniczkę ze Startu Olsztyn wynikiem 4:0. Z tą samą zawodniczką Iwona walczyła na Eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów i wygrała dopiero w dodatkowej rundzie w walce o złoty punkt. Tym razem jednak Iwona była lepsza więcej niż o jedną klasę.
Słabszy występ odnotowała Kasia Trojanowska. W półfinale przegrała wyraźnie z zawodniczką z Bydgoszczy. W walce o 3 miejsce zmierzyła się z zawodniczką G-8 Warszawa. Pojedynek od początku układał się dobrze. Kasia prowadziła od początku pojedynku. W ostatniej rundzie prowadziła już 7:3. Niestety w końcówce pojedynku popełniła szereg prostych błędów, które ostatecznie przyniosły sukces zawodniczce z Warszawy. Pojedynek zakończył się wynikiem 7:8.

Podsumowując, zdobyliśmy 4 złote medale, 1 srebrny i 2 brązowe medale. Szkoda, że w zawodach nie wystartował Damian Słupecki, który złamał rękę na Mistrzostwach Polski Seniorów. Kontuzja także uniemożliwiła start Krzyśkowi Górzyńskiemu.