Piłkarze Kasztelana Sierpc rywalizują w mazowieckiej IV lidze - 21.09.2011.

Tomasz Sudomir (na żółto), to w tej rundzie prawdziwy król asyst w Kasztelanie
Tomasz Sudomir (na żółto), to w tej rundzie prawdziwy król asyst w Kasztelanie

Paweł Winnicki (na żółto) toczył twarde boje z piłkarzami GKP
Paweł Winnicki (na żółto) toczył twarde boje z piłkarzami GKP
Trzy porażki i dwa zwycięstwa to bilans ostatnich ligowych potyczek sierpeckich piłkarzy w rundzie jesiennej. Kasztelan najpierw zwyciężył Koronę Szydłowo 4:1 (2:0), po czym doznał dwóch porażek z GKP Targówek 0:1 (0:1) i MKS Przasnysz 1:2 (0:2). Potem był triumf 2:1 (2:0) nad Huraganem Wołomin i niespodziewana wpadka z Ostrovią Ostrów Mazowiecka 1:2 (0:0).

Po pierwszych trzech kolejkach zakończonych efektownymi zwycięstwami podopiecznych Pawła Dylewskiego kibice w Sierpcu nabrali apetytów na kolejne ligowe triumfy. Jednak kolejne spotkania zwłaszcza z GKP Targówek i Huraganem Wołomin zapowiadały się na ciężkie przeprawy, które miały być testem prawdziwej siły jedenastki z Sierpca.

Jeden gol i dużo mandatów

Konfrontacja z Koroną Szydłowo była zgodnie z oczekiwaniami meczem do jednej bramki. Kasztelan już do przerwy po golach Pawła Winnickiego i Jarosława Iwanowskiego prowadził 2:0. Miejscowi zdołali strzelić gola kontaktowego, ale dwie odpowiedzi sierpczan (bramki Michała Dzięgielewskiego i Arkadiusza Ledwonia) przypieczętowały pewne zwycięstwo gości. Czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu dawało nadzieje na dobry wynik w starciu z wymagającym GKP Targówek. Oprócz aspektów sportowych mecz miał także inny podtekst. Ostatni ligowy mecz tych drużyn w maju 2002 zakończył się wielką rozróbą. Do tej pory kibice obydwu ekip mają raczej chłodne relacje. Potwierdziła to ponad 30 - osobowa grupa fanów zespołu z Targówka, która w niewybredny sposób obrażała przez całe spotkanie klub oraz kibiców Kasztelana. Pokazanie roznegliżowanych tylnych części ciała zaowocowało mandatami karnymi dla kibiców gości nałożonymi na nich już po meczu. Samo spotkanie było typowym meczem walki, gdzie przez ponad godzinę gry to gospodarze dyktowali warunki na boisku. Niestety piłka nożna polega na zdobywaniu goli, a ta sztuka sierpczanom w tym meczu się nie udała. Goście po znakomitej kontrze w 45. minucie i bramce Kamila Mierzwińskiego ustawili sobie to spotkanie. Kasztelan walczył dzielnie, ale dwie czerwone kartki (konsekwencja żółtych) dla Mariusza Pesty (76.) i Artura Serockiego (90.) nie pozwoliły zdobyć choćby punktu.

Prysznic i poprzeczka

Podrażniona pierwszą porażką drużyna z Sierpca jechała do Przasnysza z chęcią rehabilitacji. Gospodarze zafundowali jednak Kasztelanowi zimny prysznic, bo już w pierwszej połowie wypracowali sobie cztery doskonałe sytuacje bramkowe. Dwie z nich wykorzystali i mogli spokojnie wyjść na drugą połowę. Wyraźnie słabsi w tym starciu sierpczanie przy odrobinie szczęścia mogli niespodziewanie wywieźć z Przasnysza jedno oczko. W 61. minucie Artur Serocki uderzył na bramkę MKS-u. Piłka po drodze odbiła się od Piotra Mysiora i kompletnie zmyliła golkipera miejscowych. Kwadrans później Maciej Lemanowicz kropnął z dystansu, ale piłka trafiła tylko w poprzeczkę bramki przasnyszan i kolejka porażka Kasztelana stała się faktem. Szansą na wyjście z impasu był sobotni mecz siódmej kolejki z Huraganem Wołomin rozgrywany przy pięknej słonecznej pogodzie. Około 300 osobowa grupa sierpeckich kibiców mocno wierzyła w zwycięstwo swojego zespołu, choć rywale wcześniej nie zaznali jeszcze goryczy porażki.

Zasłużone punkty

Pierwsi groźnie zaatakowali przyjezdni, ale interwencja Marcina Nowakowskiego uratowała nasz zespół od niechybnej utraty gola. Potem na murawie rządzili już tylko sierpczanie. Rozgrywający znakomite zawody Tomasz Sudomir dwa razy wyśmienicie wypatrzył swoich kolegów, a Michał Dzięgielewski (10.) i Paweł Winnicki (25.) nie zmarnowali okazji. Jeszcze do przerwy gospodarze powinni zdobyć trzeciego gola i pozbawić Huragan złudzeń. Niestety brak precyzji sierpczan sprawił, że nastawieni na grę z kontry przyjezdni ciągle wierzyli w korzystny rezultat. W 66. minucie jedna z kontr przyniosła im gola kontaktowego. W odpowiedzi Paweł Gaul mógł zakończyć nerwówkę, ale mając przysłowiową "setkę" tylko zarysował zewnętrzną część słupka bramki rywali. Goście do końca próbowali wyrównać, lecz gra na tzw. "aferę" nie dała rezultatu. Kasztelan wygrał zasłużenie i nie dał się wypchnąć poza pierwszą czwórkę w ligowej tabeli. Niestety w kolejnym meczu sierpczanie, choć do przerwy remisowali 0:0 niespodziewanie ulegli 1:2 Ostrovii Ostrów Mazowiecka na wyjeździe. Kolejny mecz ligowy, tym razem z Wkrą Żuromin już 24 września (u siebie, 16:00).

Wyniki i składy

KORONA SZYDŁOWO - KASZTELAN SIERPC 1:4 (0:2)

Kasztelan: Ambrochowicz - Budnicki, Serocki, Winnicki, Pesta - Gaul, Nowakowski,

Iwanowski (70’Mysior), Stefański (66’Kisielewski) - Sudomir (76’Ledwoń), Dzięgielewski

(85’Paczkowski)

Bramki: Kasztelan - Winnicki (15’), Iwanowski (44’), Dzięgielewski (56’), Ledwoń (73’)

KASZTELAN SIERPC - GKP TARGÓWEK 0:1 (0:1)

Kasztelan: Ambrochowicz - Budnicki, Mysior (54’Ledwoń),  Serocki, Nowakowski - Pesta, Iwanowski, Winnicki, Kisielewski (67’Stefański) - Sudomir Dzięgielewski

Bramki: GKP - Mierzwiński (45’)

MKS PRZASNYSZ - KASZTELAN SIERPC 2:1 (2:0)

Kasztelan: Ambrochowicz - Mysior, Serocki, Lemanowicz, Nowakowski - Paczkowski (77’Stefański), Winnicki, Budnicki, Iwanowski - Kisielewski, Dzięgielewski

Bramki: MKS - Olszewski 2 (23’,40’); Kasztelan - Mysior (61’)

KASZTELAN SIERPC - HURAGAN WOŁOMIN 2:1 (2:0)

Kasztelan: Ambrochowicz - Pesta, Mysior, Budnicki Nowakowski - Gaul, Winnicki, Iwanowski, Stefański (69’Kisielewski) - Sudomir (82’Ledwoń), Dzięgielewski (89’  Paczkowski)

Bramki: Kasztelan - Dzięgielewski (10’), Winnicki (25’); Huragan - Jaczewski (66’)

OSTROVIA OSTRÓW MAZOWIECKA - KASZTELAN SIERPC 2:1 (0:0)

Kasztelan: Ambrochowicz - Nowakowski, Serocki (11’Paczkowski), Mysior, Pesta - Gaul, Iwanowski, Winnicki, Stefański (86’Kisielewski) - Sudomir, Dzięgielewski

Bramki: Kasztelan - Sudomir (85')