Piłkarze Kasztelana Sierpc rozpoczęli sezon 2011/2012 w mazowieckiej IV lidze - 27.08.2010 r.

Jarosław Iwanowski (żółta koszulka) nie ma lekkiego życia z obrońcami rywali
Jarosław Iwanowski (żółta koszulka) nie ma lekkiego życia z obrońcami rywali

Michał Dzięgielewski wykorzystał w tym sezonie już dwa błędy drużyn przeciwnych
Michał Dzięgielewski wykorzystał w tym sezonie już dwa błędy drużyn przeciwnych
Piłkarze Kasztelana Sierpc rewelacyjnie, bo od trzech zwycięstw rozpoczęli sezon 2011/2012 w mazowieckiej IV lidze. Sierpczanie pokonali 1:0 (0:0) Tęczę Płońsk, 2:0 (1:0) Marcovię Marki oraz 2:1 (1:1) KS Łomianki.

Podopieczni Pawła Dylewskiego rozpoczęli sezon podobnie jak przed rokiem. Wtedy jeszcze, jako beniaminkowie rozgrywek sierpczanie pokonali kolejno Kryształ Glinojeck (5:2), Iskrę Krasne (4:0), MKS Przasnysz (2:1) i Koronę Ostrołęka (3:1). Tym razem sierpczanie rozprawili się kolejno z Tęczą Płońsk (1:0), Marcovią 2000 Marki oraz KS Łomianki.

Dziś w Szydłowie

Czwartym kolejnym rywalem zespołu Pawła Dylewskiego będzie nomem omen także Korona, ale tym razem Szydłowo (nieopodal Mławy). Jeśli dzisiejszej środy w Szydłowie padnie, co najmniej remis, Kasztelan zostanie samodzielnym liderem, ponieważ współ lider z Mławy dziś pauzuje. Wszyscy w Sierpcu liczą jednak na podtrzymanie znakomitej passy i czwarte kolejne zwycięstwo. Wracając jednak do trzech pierwszych potyczek ligowych sierpczan to trzeba przyznać, iż w starciu z Tęcza przy naszej drużynie był przysłowiowy piłkarski fart. Bramka autorstwa Marcina Nowakowskiego (asysta Dzięgielewski) padła dopiero w doliczonym czasie gry. Zupełnie inaczej ułożył się mecz z Marcovią (rozegrany na stadionie Junaka), gdzie Kasztelan już w 10. minucie za sprawą Michała Dzięgielewskiego (asysta Piotr Mysior) objął prowadzenie. Nasz najlepszy strzelec w ostatnich latach dołożył w 73. minucie swojego drugiego gola, tym razem po akcji Łukasza Stefańskiego.

Wszystkie siły na Targówek

Ostatnia rywalizacja z KS Łomianki nie należała z kolei do spacerków. Goście po golu Wojciecha Kalinowskiego już w 2. minucie objęli prowadzenie. W pierwszej połowie mieli jeszcze dwie wyśmienite sytuacje do podwyższenia prowadzenia, ale w bramce Kasztelana nie zawodził Mateusz Ambrochowicz. Niewykorzystane okazje gości zemściły się na nich w 35. minucie, gdy Mariusz Pesta pięknym strzałem pokonał golkipera gości. Druga połowa należała już do gospodarzy, którzy w 65. minucie po akcji Michała Dzięgielewskiego i debiutanckim golu Arkadiusza Ledwonia wygrywali 2:1. Sierpczanie mogli wygrać wyżej , ale strzał Dzięgielewskiego z rzutu karnego obronił Mateusz Matracki. Chyba mało, kto spodziewał się, że po trzech kolejkach Kasztelan usadowi się w fotelu lidera. Czy go obroni i podbudowany wyjdzie na trudny sobotni mecz z GKP Targówek przekonamy się już niebawem? Póki, co zapraszamy kibiców piłki nożnej z całego powiatu na sobotni mecz (11:00) ligowy z Targówkiem. Na trybunach powinno być równie ciekawie, jak na boisku, gdyż swój przyjazd zapowiedziała liczna grupa fanów zielono-białych.