Archiwum
Strona główna

Newsy sportowe Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

Piłkarze Kasztelana Sierpc znakomicie, bo od dwóch zwycięstw rozpoczęli sezon 2010/2011 w mazowieckiej IV lidze. Zawodnicy Pawła Dylewskiego pokonali 5:2 (3:1) Kryształ Glinojeck oraz 4:0 (1:0) Iskrę Krasne - 22.08.2010.

2010-08-23

W dobrym stylu, po pięciu latach przerwy piłkarze Kasztelana Sierpc, wrócili na czwartoligowe boiska. Kasztelan w pierwszej kolejce podejmował solidny Kryształ Glinojeck, a ponad 300 osobowa widownia nie spodziewała się chyba, iż będzie świadkiem, aż tak wielkich emocji.

Premierowe starcie rozpoczęło się dla sierpczan nieciekawie zważywszy, że już w 13. minucie były zawodnik sierpeckiego klubu - Jarosław Iwanowski zdobył gola dla gości.

Czerwoni bramkarze

Kasztelan nie dawał jednak za wygraną i już do przerwy po dwóch trafieniach Michała Dzięgielewskiego i jednym Tomasza Sudomira prowadził 3:1. Wydatnie pomogła w tym czerwona kartka dla bramkarza Kryształu, który zobaczył ją, już w 20. minucie meczu. W drugiej połowie (47.) czerwony kartonik obejrzał z kolei golkiper sierpczan - Mateusz Ambrochowicz. Goście zdobyli gola z rzutu karnego (49.) i mocno przycisnęli. Kasztelan przetrzymał ten napór, a niezawodny Dzięgielewski dołożył jeszcze dwie bramki w końcówce spotkania. Sierpczanie wygrali ten niezwykle ważny z psychologicznego punkty widzenia, inauguracyjny mecz w grupie północnej IV ligi. Objawieniem spotkania oprócz zawsze pewnych punktów naszej drużyny czyli m.in.: Dzięgielewskiego, Sudomira, czy Mysiora był nowy nabytek sierpczan - Paweł Bojaruniec. Zawodnik, który wcześniej reprezentował barwy Wisły Płock, Mazowsza Płock, Pelikana Łowicz i Wisły II Płock może być sporym wzmocnieniem popularnych piwoszy.

Słaby beniaminek

Naszym drugim ligowym rywalem byli futboliści Iskry Krasne. Beniaminek (podobnie jak sierpczanie) ligi zaliczył w pierwszej kolejce ostre baty. Przegrał z MKS Przasnysz aż 1:5, dlatego zdecydowanym faworytem tego starcia był zespół z Sierpca. Do przerwy Kasztelan nie potwierdził swojej formy. Skromne 1:0 po golu Tomasza Sudomira z karnego nie powalało na kolana. W drugiej odsłonie podopieczni Pawła Dylewskiego podkręcili już tempo i w ciągu siedmiu minut rozmontowali obronę gości. Bramki Tomasza Sudomira, Pawła Winnickiego i Łukasza Paczkowskiego ustaliły wynik na 4:0 dla gospodarzy, którzy po tym zwycięstwie zostali współiderem rozgrywek razem z MKS Przasnysz. W najbliższą sobotę (17:00) obie ekipy zagrają w Sierpcu o miano niepokonanej w lidze i być może fotel lidera.

Wyniki i składy
KASZTELAN SIERPC - KRYSZTAŁ GLINOJECK 5:2 (3:1)
Kasztelan: Ambrochowicz - Mysior, Winnicki, Bojaruniec, Brzemiński -
Golatowski (85’Pniewski), Nowakowski, Szulc M. (34’Zieliński - 65’Gaul), Lemanowicz - Sudomir (47’Szablewski), Dzięgielewski
Bramki: Dla Kasztelana - Dzięgielewski 4 (33’, 41’, 86’, 88’) Sudomir (36’)
Widzów: 320

ISKRA KRASNE - KASZTELAN SIERPC 0:4 (0:1) (mecz w Sierpcu)
Kasztelan: Ambrochowicz - Mysior, Lemanowicz, Bojaruniec, Brzemiński -
Nowakowski (75’Gałamaga), Golatowski, Pniewski (79’Jastrzębski), Winnicki (73’Sławiński) - Sudomir (70’Paczkowski), Dzięgielewski
Bramki: Dla Kasztelana - Sudomir 2 (32’k., 66’), Winnicki (70’), Paczkowski (73’)