Archiwum
Strona główna

Newsy sportowe Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

W meczu 11 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej Orzeł Goleszyn przegrał z Kasztelanem Sierpc 1:5 (1:2) - 24.10.2009.

2009-10-25

W jedenastej serii gier płockiej okręgówki kibice z powiatu sierpeckiego byli świadkami meczu derbowego Orzeł Goleszyn kontra Kasztelan Sierpc. W ubiegłym sezonie oba zespoły podzieliły się punktami, Kasztelan wygrał na Orle (mecz w Dziembakowie), a goleszynianie zgarnęli niespodziewanie komplet punktów w Sierpcu.

Tym razem, mimo derbowego smaczku faworyt był tylko jeden. Kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa podopieczni Pawła Dylewskiego. Sierpczanie rozpoczęli planowo. W 20. minucie Tomasz Sudomir wykonywał korner i zdobył bramkę bezpośrednio z niego. Odpowiedź miejscowych była bardzo szybka. Marek Bolimowski wykorzystał zagapienie sierpczan i było 1:1. Kasztelan miał przewagę, ale raził nieskutecznością. Na szczęście dla gości jeszcze przed zejściem do szatni Paweł Sobczak wykorzystał asystę Roberta Zielińskiego i było 1:2.

Po przerwie zespół z Sierpca podkręcił tempo gry, dzięki czemu strzelił następne gole. Rozpoczął Michał Dzięgielewski, który w ciągu paru minut zdobył dwie bramki i umocnił się w klasyfikacji na najlepszego strzelca PLO. W 80. minucie Maciej Lemanowicz zagrał do Pawła Sobczaka, a ten ustalił wynik meczu. Maciej Lemanowicz (dwie asysty) nie dograł spotkania do końca. Na kilka minut przed końcem otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. W kolejnym ligowym starciu sierpczanie zagrają z Kormoranem Łąck. Mecz może być dla naszej ekipy bardzo ciężki. Spadkowicz z IV ligi prezentuje ostatnio bardzo wysoką formę.

Wynik i skład
ORZEŁ GOLESZYN - KASZTELAN SIERPC 1:5 (1:2)
Kasztelan: Kajkoski - Mysior, Gaul, Gałamaga (70’Szulc M.), Sławiński - Lemanowicz, Zieliński, Nowakowski (75’Mazurowski), Dzięgielewski (77’Paczkowski) - Sudomir, Sobczak (81’Szulc P.)
Bramki: Dla Kasztelana - Sudomir (20’), Sobczak 2 (42’, 80’), Dzięgielewski 2 (50’,55’); Dla Orła - Bolimowski (22’)