Archiwum
Strona główna

Newsy sportowe Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

W 26 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej Kasztelan Sierpc pokonał Stegny Wyszogród 2:0 (0:0) - 30.05.2009.

2009-06-01

Stegny Wyszogród wydawały się być ostatnim łatwym przeciwnikiem, jakiego w sezonie 2008/2009 spotyka na swojej drodze jedenastka Kasztelana Sierpc. Oczywiście drużyna walcząca o utrzymanie jest, jak ciężko ranne zwierzę, które kąsa do ostatniej chwili, walcząc o życie. Ta teza się potwierdziła, przynajmniej do 80. minuty, gdy wynik był jeszcze sprawą otwartą. Potem sierpczanie skorzystali ze swojego największego atutu podczas całej rundy rewanżowej Płockiej Ligi Okręgowej, czyli przygotowania kondycyjnego.
Słupki i poprzeczki
Zanim do tego doszło, w 9. minucie obchodzący tego dnia swoje 26 urodziny, nasz najlepszy strzelec - Michał Dzięgielewski uderzył (z 22 metrów) z pierwszej piłki tuż obok spojenia bramki gości. Wyszogrodzianie odpowiedzieli w 25. minucie strzałem w słupek bramki Bartosza Przybyszewskiego. Dziesięć minut później mogło być 0:1. Na szczęście dla sierpczan napastnik przyjezdnych, będąc w doskonałej sytuacji kopnął piłkę metr nad poprzeczką bramki Kasztelana. To nie był jednak koniec obijania elementów składowych bramek. Tuż przed końcem pierwszej połowy Dzięgielewski minął na pełnej szybkości dwóch obrońców rywali i trafił z 8 metrów w słupek. Ten sam zawodnik w 60. minucie gry uderzył soczyście w, jakże by inaczej - poprzeczkę bramki gości.
Jubilat bez farta
Pomocnicy Kasztelana sporo piłek kierowali właśnie do walczącego o koronę króla strzelców PLO (25 bramek) szanownego jubilata. Michał był tego dnia (jak zawsze) bardzo aktywny, chcąc sprawić sobie gola w prezencie urodzinowym. Niestety tego dnia nasz najlepszy snajper nie miał szczęścia. Obijał słupki i poprzeczki bramki gości. Mimo, że fortuna mu tego dnia nie sprzyjała, swoją grą (non stop absorbował dwóch defensorów rywali) bardzo pomógł drużynie w wywalczeniu kompletu punktów. Podopieczni Pawła Dylewskiego ukłuli rywali w 80. minucie. W zamieszaniu podbramkowym najwięcej zimnej krwi wykazał Robert Zieliński i było 1:0 dla sierpczan. Trzy oczka dla Kasztelana przypieczętował na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Daniel Trzciński. Jeden z naszych najbardziej doświadczonych graczy przebiegł z futbolówką prawie pół boiska i w sytuacji sam na sam uderzył precyzyjnie tuż przy słupku.
Morderczy finisz
Teraz przed naszą jedenastką seria czterech niezwykle ciężkich meczów z zespołami z czołówki ligi. Kasztelan zagra kolejno z siódmym Zrywem (wyjazd), drugim Amatorem (dom), trzecia Skrą (w) oraz pierwszym Gąbinem (d). O punkty będzie niezwykle ciężko, ale dla piłkarzy, trenera, zarządu będzie to swoisty test w obliczu zapowiedzi walki (w sezonie 2009/2010) o powrót do IV ligi. Wydaje się, że w wersji optymistycznej sierpczanie są w stanie zdobyć w tych czterech konfrontacjach 6 oczek. W wersji pesymistycznej tylko jeden punkt. Czy prawda będzie leżała gdzieś po środku przekonamy się dopiero 20 czerwca (koniec sezonu)?