W 25 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej Skrwa Łukomie uległa Kasztelanowi Sierpc 1:2 (0:0) - 24.05.2009.

2009-05-28

W pierwszej połowie nie było zbyt dużo spięć podbramkowch.

Druga połowa była bardzo interesująca dla kibiców.

Po porażce z Mazurem futboliści Kasztelana stanęli przed kolejnym trudnym wyzwaniem. Powiatowe derby ze Skrwą Łukomie nie zapowiadały się na spacerek, bo już pierwszy mecz tych drużyn w Sierpcu (1:1) pokazał, jak podopiecznym Romana Betlejewskiego zależy na pokonaniu sierpczan. Spotkanie na malowniczo położonym boisku Skrwy lepiej rozpoczęli goście. Już w 5. minucie Maciej Lemanowicz zagrał sprytnie do Roberta Zielińskiego, a ten uderzył z woleja metr nad bramką Krzysztofa Pietrzaka. Kilka minut później na solowy rajd zdecydował się Michał Dzięgielewski. Minął trzech piłkarzy z Łukomia, ale uderzył zbyt lekko na ich bramkę.
Lepsza druga połowa
W pierwszej, nieco nerwowej części gry żadna z ekip nie stworzyła sobie jakiejś wymarzonej okazji do zdobycia gola. Druga połowa była już o wiele bardziej interesująca, bo obie drużyny chciały zgarnąć pełną pulę. W 68. minucie Zieliński uderzył w dobrej sytuacji, a jego strzał odbił bramkarz Skrwy. Przy dobitce Dzięgie­lewskiego z 5 metrów nie miał już szans i Kasztelan objął prowadzenie. Miejscowi odpowiedzieli dość szybko, bo już w 81. minucie. Piotr Sadowski wykorzystał zamieszanie podbramkowe i strzałem pod poprzeczkę pokonał Bartosza Przybysze­wskiego. Łukomianie remisem nie cieszyli się jednak zbyt długo. Krystian Szpejna (były zawodnik Skrwy) uderzył celnie na 2:1 dla sierpczan (85.) i nie krył swojej ogromnej radości. To nie był jednak koniec emocji. W 89. minucie Krzysztof Pietrzak znakomitą paradą uratował swój zespół po strzale głową Jarosława Brzemińskiego. W odpowiedzi, już w 93. minucie Łukasz Betlejewski (jeszcze niedawno piłkarz Kasztelana) miał tzw. piłkę meczową, ale będąc 7 metrów od bramki gości uderzył nieznacznie nad poprzeczką.
Goście na fali
Zaraz po tej akcji sędzia odgwizdał koniec spotkanie. Podopieczni Pawła Dylewskiego wywalczyli trzy punkty i umocnili się na 6 miejscu (wszystko wskazuje na to, że na nim zakończą rozgrywki) w tabeli Płockiej Ligi Okręgowej. Piłkarzom Romana Betlejewskiego z kolei do pewnego utrzymania w lidze brakuje w zasadzie jednego zwycięstwa. Patrząc na formę prezentowaną przez piłkarzy Skrwy nie powinni mieć kłopotów z wywalczeniem potrzebnych im jeszcze kilku oczek. Zagrali dobry mecz, ale potencjał kadrowy (na boisku i ławce) Kasztelana nie pozwolił im na zdobycie choćby punktu, choć walczyli bardzo ambitnie. Warto zauważyć, iż 25 kolejka PLO miała niecodzienny przebieg. Zanotowano, bowiem siedem zwycięstw gości, jeden remis i ani jednego triumfu gospodarzy. W sobotę o 14.00 Kasztelan zagra u siebie z jedenastką z Wyszogrodu. Stegny doznały w ostatniej kolejce kompromitującej porażki 1:8 z Błękitnymi Gąbin, ale wciąż walczą o utrzymanie i na pewno nie złożyły jeszcze broni.

Wynik i składy
SKRWA ŁUKOMIE - KASZTELAN SIERPC 1:2 (0:0)
Skrwa: Pietrzak - Kwiecień, Muchewicz (55’Roznoch), Beksa Mi., Jagodziński - Beksa J., Betlejewski, Mazurowski D. (71’Szczerbiak), Mazurowski M. - Sadowski, Beksa Ma.
Kasztelan: Przybyszewski - Gałamaga, Szpejna, Pniewski, Brzemiński - Telesiewicz (57’Trzciński), Lemanowicz (46’Sławiński), Rutkowski, Nowakowski - Zieliński R., Dzięgielewski (80’Szulc M.)
Bramki; Dla Skrwy: Sadowski (81’), Dla Kasztelana: Dzięgielewski (68’), Szpejna (85’)