Kasztelan Sierpc po raz kolejny zawiódł swoich kibiców przegrywając na wyjeździe ze Świtem Staroźreby 0:2 (0:0) - 21.09.2008.

2008-09-25

Spotkanie ze Świtem miało być dla sierpczan rewanżem za mecz Pucharu Polski. Dokładnie miesiąc temu Kasztelan przegrał na boisku rywala 1:2. Była to spora niespodzianka, choć obiektywnie patrząc na grę naszej drużyny w rozgrywkach pucharowych na przestrzenie ostatnich czterech lat widać wyraźnie, że przegrywamy w tych zmaganiach z klubami niżej notowanymi. Sam mecz ligowy był dla naszej jedenastki szansą na odbicie się od dna po remisie 1:1 z (ostatnim w tabeli) Startem Proboszczewice. Do przerwy rozgrywane na fatalnej nawierzchni spotkanie było dość wyrównane. Sierpczanie najlepszą sytuację do objęcia prowadzenia zmarnowali w 43. minucie. Robert Zieliński uderzył niestety nad poprzeczką bramki Świtu. Miejscowi otworzyli wynik po prezencie podarowanym im przez sędziów. Uznali oni, że po rzucie rożnym wykonywanym przez miejscowych, bramkarz sierpczan - Mateusz Ambrochowicz przekroczył razem z piłką linię bramkową. Kardynalna pomyłka panów w czerni podziałała demobilizująco na grę Kasztelana.

Co gorsze w 80. minucie, po błędzie naszych obrońców Świt podwyższył na 2:0 i było po meczu. Kasztelan zanotował już trzeci (po wcześniejszych z Bzurą Chodaków i Startem Proboszczewice) bardzo słaby występ. Zamiast gonić Błękitnych Gąbin, niestety coraz bardziej oddalamy się od nich (już 8 punktów różnicy). Tabela spłaszcza się coraz bardziej i jeśli szybko nie zaczniemy wygrywać, to za dwie kolejki możemy spaść nawet na 11 miejsce w ligowym zestawieniu. Szansa na podreperowanie konta jest spora, bo w najbliższej kolejce sierpczanie zagrają u siebie ze słabiutką Zorzą Szczawin. Trzeba jednak zagrać z zębem tak, jak choćby w starciach z Orłem Goleszyn, czy Wisłą Duninów. Miejmy nadzieję, że sędziowie nie będą już Kasztelanowi przeszkadzać, bo póki co, piszemy o ich błędach stanowczo za często.

Wynik i skład

ŚWIT STAROŹREBY - KASZTELAN SIERPC 2:0 (0:0)

Kasztelan: Ambrochowicz - Gesek, Braniecki, Lisowski, Bednarski D. - Telesiewicz (60’Szpejna), Sadowski, Nowakowski (60’Trzciński), Bednarski M. (75’Topolewski) - Paczkowski (30’Zieliński R.), Dzięgielewski

Zestaw par 8 kolejki

Kasztelan Sierpc - Zorza Szczawin Kościelny, Zryw Bielsk - Błękitni Gójsk, Amator Maszewo - Stegny Wyszogród, Skra Drobin - Skrwa Łukomie, Błękitni Gąbin - Mazur Gostynin, Bzura Chodaków - Świt Staroźreby, Orzeł Goleszyn - Start Proboszczewice, Wisła Duninów - Unia Iłów