Futboliści Kasztelana Sierpc tylko zremisowali ze Startem Proboszczewice, lecz mimo to utrzymali trzecie miejsce w tabeli - 13.09.2008.

2008-09-15

Kasztelan Sierpc - Start Proboszczewice, 13 września 2008, 1:1

Rywalizacja z przed ostatnią drużyną tabeli, czyli Startem Proboszczewice była dla sierpczan szansą na zdobycie trzech łatwych punktów i umocnienie się w pierwszej piątce tabeli Ligi Okręgowej. Niestety, już od początku meczu kierowani przez grającego trenera Rajmunda Koperka goście nie zamierzali łatwo sprzedawać skóry. W 10. minucie gapiostwo naszych defensorów wykorzystał Marcin Michalski (wychowanek Kasztelana), który bez kłopotów pokonał Mateusza Ambrochowicza. Jedenaście minut później Michał Dzięgielewski zdobył bramkę wyrównującą, ale sędzia jej nie uznał, sugerując się sygnalizacja swojego asystenta (ten pokazał pozycję spaloną). Była to dość kontrowersyjna decyzja arbitra głównego, ale nie jedyna na niekorzyść Kasztelana. Już w 37. minucie główny mógł podyktować rzut karny dla gospodarzy za faul na Łukaszu Paczkowskim, niestety nie zrobił tego.

Jeszcze w pierwszej połowie doskonałych okazji do zdobycia bramek nie wykorzystali Michał Dzięgielewski (34.) i Robert Zieliński (41.). Tymczasem zaraz po przerwie Start powinien prowadzić 2:0. Piłkarz gości był już sam na sam z Ambrochowiczem i składał się do strzału z około 15 metrów, gdy na nierówności skoczyła mu piłka. Uderzył obok bramki sierpczan. Trzeba przyznać, że w drugiej połowie gra Kasztelana wyglądała o wiele lepiej. Brakowało niestety dwóch rzeczy: dobrego, ostatniego podania i skuteczności. W 65. minucie nie zabrakło ani jednego, ani drugiego. Wprowadzony kilka minut wcześniej Mateusz Lisowski popisał się świetną centrą w pole karne. Tam jak spod ziemi wyrósł Mateusz Telesiewicz i strzałem głową doprowadził do remisu. Po golu akcje miejscowych jeszcze nabrały tempa, a gościom wyraźnie brakowało już powietrza. Na domiar złego dla nich, w 76. minucie czerwoną kartką ukarany został strzelec gola - Marcin Michalski. W mało parlamentarny sposób zwrócił się do sędziego asystenta, a jego kolega bez wahania wyjął czerwony kartonik. W ostatnim kwadransie gra toczyła się na połowie Startu. Niestety nic z tego nie wynikało. Sierpczanie bili głową w mur, a doświadczony Rajmund Koperek co i rusz wymuszał faule miejscowych, dzięki czemu jego ekipa zyskiwała cenne sekundy.

W 89. minucie na strzał z około 28 metrów zdecydował się Krystian Szpejna. Uderzył bardzo mocno lewą nogą. Piłka odbiła się od lewego słupka bramki i trafiła w bramkarza Startu, który w ostatniej chwili zdołał ją chwycić. Ta sytuacja pokazała, że szczęście tego dnia nie jest przy Kasztelanie i mimo doliczonego czasu gry wynik nie uległ już zmianie. Podopieczni Dariusza Kraski zremisowali z przed ostatnim (po tej kolejce już ostatnim) zespołem w tabeli, co można uznać za kompromitację. Z drugiej strony, gdy na ławce rezerwowych z różnych przyczyn ma się tylko dwóch graczy, to trudno oczekiwać cudów od trenera. Teraz Kasztelan jedzie do Staroźreb, gdzie przegrał już w tym sezonie w Pucharze Polski (1:2). Mimo to, jest faworytem tego meczu, ale forma naszej drużyny to tak wielka niewiadoma, że trudno typować wynik tej konfrontacji.

Wynik i skład

KASZTELAN SIERPC - START PROBOSZCZEWICE 1:1 (0:1)

Kasztelan: Ambrochowicz - Braniecki, Szpejna, Topolewski (46’Sadowski), Gesek - Bednarski D., Telesiewicz, Zieliński R., Nowakowski - Paczkowski (60’Lisowski), Dzięgielewski

Bramki: Dla Kasztelana: Telesiewicz (65’), Dla Startu: Michalski M. (10’)

Wyniki 6 kolejki

Kasztelan Sierpc - Start Proboszczewice 1:1

Stegny Wyszogród - Błękitni Gójsk 1:2

Zryw Bielsk - Skrwa Łukomie 2:2

Amator Maszewo - Mazur Gostynin przeł. na 08.10.

Zestaw par 7 kolejki

Świt Staroźreby - Kasztelan Sierpc, Błękitni Gójsk - Wisła Duninów, Unia Iłów - Orzeł Goleszyn, Start Proboszczewice - Bzura Chodaków, Zorza Szczawin Kościelny - Błękitni Gąbin, Mazur Gostynin - Skra Drobin, Skrwa Łukomie - Amator Maszewo,  Stegny Wyszogród - Zryw Bielsk