Archiwum
Strona główna

Newsy sportowe Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

Piłkarze Kasztelana Sierpc w piątej kolejce rozgrywek Ligi Okręgowej pokonali na wyjeździe Unię Iłów 3:1 (3:0) i awansowali na trzecie miejsce w tabeli - 06.09.2008.

2008-09-08

Michał Dzięgielewski ma już na koncie 9 goli
Michał Dzięgielewski ma już na koncie 9 goli

Podopieczni Dariusza Kraski podtrzymali dobrą passę i wygrali w trzecim kolejnym meczu. Bilans bramkowy tych trzech potyczek robi wrażenie (12-2), choć oczywiście najtrudniejsze spotkania w tej rundzie jeszcze przed nami. Mecz z Unią rozgrywany był w położonym nieopodal Iłowa - Brzozowie. Na umiejscowionym w szczerym polu boisku było bardzo gorąco. Temperatura przekraczała 30°C, a o wietrze można było tylko pomarzyć. W tych trudnych warunkach od początku lepiej radzili sobie sierpczanie, którzy już w 8. minucie objęli prowadzenie. Michał Dzięgielewski strzelił celnie głową z około 5 metrów po świetnej centrze od Marcina Nowakowskiego. Dziesięć minut później było już 2:0 dla Kasztelana. Będący w rewelacyjnej formie Dzięgielewski oszukał stopera Unii i wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem rywali. Strzelił celnie w krótki róg pod prawą ręką golkipera gospodarzy. Nie da się ukryć, iż sierpczanie byli lepsi w każdym elemencie piłkarskiego abecadła i w 37. minucie dobili Unię. Konkretnie Mateusz Telesiewicz, który podobnie, jak jego kolega uderzył precyzyjnie w krótki róg bramki gospodarzy. W drugiej połowie oba zespoły walczyły bardziej z upałem niż z rywalem na boisku. Potworny żar, jaki lał się z nieba sprawił, że mecz stracił na atrakcyjności. Zmęczenie naszych defensorów piłkarze z Iłowa wykorzystali w 90. minucie, kiedy to zaliczyli honorowe trafienie.

MKS Kasztelan dzięki temu zwycięstwo awansował na trzecie miejsce w tabeli grupy płockiej Ligi Okręgowej. Podsumowując pięć pierwszym kolejek ligowych należy odnieść się także do występów pozostałych jedenastek z terenu powiatu sierpeckiego. Na razie, co jest sporą niespodzianką drugą siłą futbolową w naszym powiecie jest Skrwa Łukomie. Widać tam już dobra rękę Romana Betlejewskiego. Cenionego trenera, który w dość dziwnych okolicznościach (niestety, nie on pierwszy) pożegnał się z Kasztelanem. Warto w tym miejscu przypomnieć, że większość graczy seniorskiej ekipy Kasztelana to wychowankowie trenera Betlejewskiego. Póki co Skrwa ma aż 12 oczek (tyle co Kasztelan), a trener komfort spokojnej pracy na najbliższe tygodnie. Nieco gorzej radzi sobie Orzeł Goleszyn, ale 7 punktów zdobytych przez LKS Orzeł nie jest jeszcze tragedią. W następnej kolejce Orły zagrają z Wisłą Duninów i będą faworytem tego meczu. Najgorzej z powiatowych ekip prezentują się jak na razie Błękitni Gójsk. Tylko jeden punkt i 14 miejsce w tabeli to o wiele mniej niż oczekiwano przed sezonem. Podobno w klubie szykowane są kolejne wzmocnienia (Mień Lipno).

Wracając do Kasztelana w najbliższej (szóstej) kolejce zagra u siebie ze Startem Proboszczewice. Dodatkowego smaczku temu spotkaniu dodaje fakt, że na ławce trenerskiej gości zasiądzie dobrze znany i lubiany (przez kibiców) w Sierpcu - Rajmund Koperek. Wiele osób w naszym mieście ma sentyment to tego szkoleniowca za to, co zrobił będąc trzykrotnie szkoleniowcem klubu z ulicy Świętokrzyskiej. Z drugiej strony wciąż liczne jest grono jego oponentów, ale w pracy trenerskiej (i nie tylko) tak już jest. Im jesteś lepszy, tym masz więcej wrogów. Faworytem meczu są bez wątpienia sierpczanie z będącym w życiowej formie Michałem Dzięgielewskim (9 bramek). Kilku innych naszych piłkarzy sygnalizuje zwyżkę formy (Gesek, Szpejna, Bednarski M., Telesiewicz,  Nowakowski), co dobrze rokuje przed sobotnim (16:00) meczem. Nasz typ to 3:1 dla Kasztelana.