Archiwum
Strona główna

Newsy sportowe Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

Kasztelan Sierpc po przeciętnym meczu przegrał z MKS Ciechanów 0:2 (0:1) - 23.04.2008.

2008-04-23

Dość liczna, bo prawie 300 osobowa widownia, jaka w środowe popołudnie zasiadła na stadionie przy ulicy Świętokrzyskiej w Sierpcu liczyła na dobry występ swojej drużyny. Powody do ostrożnego optymizmu i wiarę w pierwsze w tej rundzie ligowe zwycięstwo sierpczan dawał wynik ostatniego wyjazdowego meczu w Radzyminie. W spotkaniu z Mazurem podopieczni Romana Betlejewskiego zagrali przecież niezłe zawody (0:0), co ważne kończąc mecz na zero w tyłach. Z kolei nasi rywale, mimo, iż wyprzedzali nas w tabeli tylko o trzy oczka ostatnio prezentowali się bardzo dobrze. W dwóch poprzednich spotkaniach pokonali, 5:0 Marcovię Marki i 3:0 Ostrovię Ostrów Mazowiecką. Tak, czy inaczej dla sierpczan mecze z Ciechanowem i kolejny sobotni (oba u siebie) z Naprzodem Zielonki miały być ostatnią szansą włączenia się do walki o barażowe miejsce w lidze. Niestety sierpczanie po raz kolejny zawiedli, choć początek meczu należał zdecydowanie do nich. Już w 5. minucie niezłą akcje przeprowadził Łukasz Betlejewski. Minął jednego z rywali i uderzył soczyście z narożnika pola karnego pół metra nad poprzeczką.  W 20. minucie po strzale Michała Dzięgielewskiego z 20 metrów piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Naszego najskuteczniejszego zawodnika wyraźnie w ostatnich meczach prześladuje pech. Michał niemiłosiernie obija słupki i poprzeczki bramek rywali. W 25. minucie popularny Dzięgiel w pełnym biegu ograł dwóch ciechanowian, ale żaden z partnerów nie doszedł do jego podania już w polu karnym. Niestety minutę później było już 0:1. Jeden z sierpczan sfaulował w polu karnym rywala i sędzia musiał podyktować rzut karny, który goście zamienili na gola. W końcówce pierwszej połowy dwa razy na bramkę gości uderzał Jarosław Brzemiński, ale za pierwszym razem uderzył tuż nad poprzeczka, a za drugim został zablokowany. Po zmianie stron to Kasztelan pierwszy stworzył dogodną sytuację bramkową. Po zablokowanym strzale Dzięgielewskiego do znajdującej się na 9 metrze futbolówki dopadł Paweł Sławiński, ale uderzył bardzo niecelnie. Kolejne minuty zdecydowały o wyniku tej konfrontacji. Jeszcze w 59. minucie znakomita parada Grzegorza Pietrzaka uchroniła nasz zespól od utraty gola, ale już 6 minut później było 0:2. Błąd w kryciu obrońców Kasztelana i jeden z ciechanowian znalazł się zupełnie nie kryty 6 metrów od naszej bramki. Strzelił pewnie obok bezradnego bramkarza sierpczan i było po meczu. W końcówce bliski zdobycia honorowego gola dla Kasztelana był Robert Zieliński, ale także po jego strzale piłka poszybowała pół metra nad poprzeczką. Każdy, kto w tym momencie spotkania liczył na jakieś punkty dla gospodarzy musiał wiedzieć, jak wyglądają statystyki. Są one zatrważające. W pierwszych sześciu (teraz już siedmiu) grach ligowych sierpczanie w drugich połowach zdobyli tylko jednego gola! Trudno jednak się temu dziwić. Jeśli zespół jest nieprzygotowany fizycznie do rundy od około 60 minuty w każdym meczu łapie zadyszkę. Naszą strategią powinno być, więc strzelenie gola w pierwszej połowie i murowanie bramki w drugiej. Niestety skuteczność mamy słabiutką (3 bramki w 7 meczach), a całe to murowanie to już prawdziwa katastrofa (20 straconych bramek w 7 meczach!). Drużyna, która na mecz strzela średnio pół bramki i traci 3 nie może myśleć o wielkich sukcesach. Podsumowując ostatnie spotkania sierpczan trzeba jednak szczerze przyznać, że nasza drużyna nie ma także za grosz przysłowiowego piłkarskiego fartu. Piłki po strzałach piłkarzy Kasztelana lądują na słupkach i poprzeczkach. Rywale maja pół sytuacji i strzelają gole. Może fortuna odwróci się dzisiaj podczas meczu z Naprzodem Zielonki. Szczęściu trzeba jednak będzie pomóc, bo zajmujący wysokie 5 miejsce w lidze piłkarze z Zielonek to bardzo solidny team. Początek meczu z Naprzodem w sobotę o godz. 16.00.