Archiwum
Strona g堯wna

Newsy sportowe Sierpc online
Komentarze | Dodaj w豉sny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

Pi趾arze Kasztelana Sierpc przegrali mecze sparingowe z Mieniem Lipno i juniorami Wis造 P這ck - 03.03.2008.

2008-03-08

Po wcze郾iejszych zwyci瘰twach z Wkr 真romin i B喚kitnymi G鎩sk w Sierpcu liczono tak瞠 na dobry wynik w starciu z czwartoligowym (grupa kujawsko-pomorska) Mieniem Lipno. Do przerwy sierpczanie dzielnie dotrzymywali kroku bardziej zgranym i do鈍iadczonym rywalom. W 30.minucie go軼ie zdobyli gola, ale uwa積ie prowadz帷y te zawody Marek Kordulasi雟ki odgwizda pozycj spalon pi趾arza z Lipna. Niestety w my郵 powiedzenia co si odwlecze … ju sze嗆 minut p騧niej by這 1:0 dla go軼i. Pi趾arze Mienia wykonywali rzut wolny z oko這 17 metr闚 od bramki Kasztelana. Jeden z lipnian strzeli sprytnie nad naszym murem, w kt鏎ym niestety nikt nawet nie podskoczy. Futbol闚ka przelecia豉 tu nad g這wami sierpczan i wpad豉 tu przy s逝pku do bramki Grzegorza Pietrzaka. W drugiej po這wie obraz gry znacznie si zmieni. Niekt鏎zy pi趾arze Kasztelana zapominaj帷 o za這瞠niach taktycznych pozwalali sobie na ryzykowne zagrania w okolicy naszego pola karnego lub 鈔odka boiska. Dwie straty pi貫k zako鎍zy造 si utrat dw鏂h kolejnych goli w 58. i 63. minucie. Nale篡 doda, 瞠 dw鏂h niepotrzebnie straconych bramek, bo z przebiegu gry gospodarze nie zas逝篡li na a tak wysok pora磬. Na kolejne spotkanie z juniorami Wis造 P這ck szkoleniowcy naszej dru篡ny Roman Betlejewski i Dariusz Kraska jechali z dusz na ramieniu. Rok temu r闚nie w meczu sparingowym m這dzi pi趾arze Wis造 rozbili Kasztelana 10:1. Wtedy sierpczanie grali jednak w mocniejszym kadrowo zestawieniu. – To b璠zie dla nas ci篹ki sparing, bo m這dzi wi郵acy dobrze prezentuj si w grach przedsezonowych. B璠zie to solidny sprawdzian zw豉szcza dla naszej defensywy, co powinno przynie嗆 korzy軼i w kolejnych grach – przyzna trener Kasztelana, Roman Betlejewski. Nasi szkoleniowcy chyba nie przewidywali, 瞠 po tym meczu b璠 mieli Az tyle materia堯w do analizy. Spotkanie do przerwy by這 bardzo wyr闚nane. Braki w zgraniu sierpczanie nadrabiali ambicja i zaanga穎waniem. Kasztelan stworzy sobie pi耩 okazji do zdobycia gola. Niestety 瘸dnej nie wykorzysta. P這cczanie r闚nie mieli kilka sytuacji i jedna w 25.minucie zamienili na bramk. Dla naszej ekipy wszystko uk豉da這 si dobrze do 55. minuty. Wtedy stracili鄉y drugiego gola, a niekt鏎zy pi趾arze przestali wykonywa za這瞠nia taktyczne. Indywidualne b喚dy zdecydowa造 o stracie kolejnych goli. Przy stanie 4:0 dla Wis造 sierpczanie zdobyli honorowego gola. Zamieszanie podbramkowe by這 tak wielkie, 瞠 trudno by這 ustali kto by zdobywc bramki. Tak czy inaczej najwi瘯szy udzia przy jej zdobyciu mieli Marcin Szulc i ㄆkasz Paczkowski. Niestety honorowe trafienie nie zmieni這 gry sierpczan. Indywidualne popisy sprawi造, 瞠 stracili鄉y kolejne cztery gole ulegaj帷 ostatecznie 1:8. Dzi (sobota) o 15.30 Kasztelan zagra na w豉snym stadionie z Mazurem Gostynin w ostatnim sprawdzianie przed startem Mazowieckiej Ligi Senior闚. Ju za tydzie zagramy na wyje寮zie z Kryszta貫m Glinojeck. Powod闚 do optymizmu jest niewiele, tym bardziej, 瞠 Amator Maszewo zagi掖 parol na naszego bramkarza Grzegorza Pietrzaka. Sam bramkarz Kasztelana jeszcze tydzie temu w rozmowie z nami deklarowa, 瞠 honorowo dotrzyma s這wa i zostanie w Sierpcu do ko鎍a rozgrywek, czyli do czerwca. Potem mia si zastanawia co dalej. Podobno ga瘸 zaproponowana mu przez w這darzy Amatora da豉 mu sporo do my郵enia. Bez niego nasze szanse na awans do IV ligi b璠 tylko iluzoryczne. Trzeba pami皻a, 瞠 w rundzie jesiennej maj帷 przed sob do鈍iadczonych obro鎍闚, to jednak on suma summarum wygra niezliczon ilo嗆 pojedynk闚 jeden na jeden i przysporzy nam oko這 50% punkt闚 zgromadzonych na finiszu tamtej rundy przez zesp馧. Teraz ruch nale篡 do zarz康u, ale i do bramkarza. Nie wiadomo, czy tak naprawd (nawet za wi瘯sz gratyfikacj) chce grac jeszcze w Sierpcu? Awans awansem, ale bez do鈍iadczonego bramkarza (kto by to nie by) nale篡 si przygotowa na wyniki w granicach 0:5, 1:6 i blama瞠 w co drugim meczu ligowym.