Juniorzy młodsi Kasztelana Sierpc pokonali Agrykolę I Warszawa 24-21 - 10.02.2008.

2008-02-16

Dla obu ekip było to raczej spotkanie o prestiż, niż zażarta walka o ligowe punkty. Już przed rozpoczęciem zmagań w tej grupie było wiadomo, że o awans [tylko dwie z 11 zgłoszonych ekip] będzie bardzo ciężko. Faworytami naszej grupy byli młodzi szczypiorniści SKF I Wisła Płock oraz Wilanowii I Warszawa, co potwierdzili już po pierwszej rundzie gier. Tymczasem Kasztelan i Agrykola I nie najlepiej wystartowali, jeszcze w rundzie jesiennej Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych. Teraz chcieli zatrzeć nie najlepsze wrażenie, jakie zostawili na kibicach, sponsorach czy trenerach. Mecz nieco lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy w 10.minucie prowadzili 7-5. Sierpczanie nie dawali za wygraną. Ładne i skuteczne akcje Marcina Kądalskiego i Damiana Nejmana zniwelowały przewagę gości do jednego trafienia [11-10]. Niestety kilka chwil dekoncentracji naszych juniorów w końcówce pierwszej połowy meczu sprawiło, że Agrykola odskoczyła na trzy bramki [15-12]. Drugą odsłonę goście rozpoczęli od agresywnej obrony i na tablicy wyników utrzymywało się trzy bramkowe prowadzenie warszawian [18-15]. Po czasie wziętym przez trenera sierpczan Waldemara Frydrychowicza w grze naszej drużyny coś się zmieniło. Juniorzy młodsi Kasztelana zaczęli grać dokładniej w ataku [bramki Dawida Klimka i Macieja Mazurowskiego] i w 40.minucie doprowadzili do remisu. Goście ze stolicy nie zamierzali jednak się poddawać i na 5 minut przed końcową syreną miejscowi wygrywali tylko jedną bramką [20-19]. Ostatnie słowo należało już na szczęście do sierpczan. Udane interwencje Marcina Bombalickiego w bramce oraz rzuty [razem 7 bramek] Rafała Gołębiewskiego dały sierpczanom zasłużony triumf 24-21. Kolejne mecze nasi juniorzy młodsi zagrają  z UKS Delta Radom – 01.03.2008. [wyjazd] i z UMKS Trójka Ostrołęka [dom] - 08.03.2008. – Jestem zadowolony wyłącznie z wyniku, bo co do gry, to mam do swoich podopiecznych sporo zastrzeżeń. Z ławki wyglądało to tak, jak byśmy nie chcieli tego meczu wygrać. O sukcesie zdecydowało większe doświadczenie i lepsza ławka rezerwowych naszego zespołu – podsumował trener juniorów młodszych MKS Kasztelan Sierpc, Waldemar Frydrychowicz.