Newsy sportowe Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

PODSUMOWANIE PIERWSZEJ RUNDY ROZGRYWEK U SZCZYPIORNISTÓW - 29.12.2007.

2007-12-29

Zakończyła się pierwsza runda rozgrywek grupy trzeciej II ligi. W 10 zespołowej stawce drużyn rywalizowała także siódemka Kasztelana Sierpc. Sierpczanie z dorobkiem pięciu punktów zakończyli rundę na siódmej pozycji. Do swojej zdobyczy punktowej mogli dopisać chociaż jedno oczko więcej. Niestety w meczu ostatniej serii, tejże rundy nie byli w stanie pokonać Wisły II Płock. Tak czy inaczej ostatni mecz w 2007 roku zapowiadał sporo emocji dla kibiców Kasztelana Sierpc. W spotkaniu derbowym podopieczni Marka Listkowskiego podejmowali przecież Wisłę II Płock. Choć obie ekipy dzieliło w ligowej tabeli bardzo dużo miejsc to na parkiecie nie było tego widać. Gościom z Płocka bardzo zależało na wygranej, bo przy dobrym układzie innych spotkań mogła im ona dać fotel lidera po pierwszej rundzie rozgrywek. Sierpczanie walczyli o utrzymanie w miarę bezpiecznego 7 miejsca w ligowym zestawieniu (do III ligi spada ostatnia - 10 drużyna). Od początku obie siódemki walczyły z wielką determinacją. Po pierwszych 5.minutach miejscowi prowadzili 2:1. Potem na tablicy wyników pojawiał się remis (4:4, 6:6). Dopiero w 20.minucie mocniejsi fizycznie płocczanie odskoczyli na dwa trafienia (7:9). Niestety jeszcze przed przerwą powiększyli prowadzenie do 5 bramek (12:17). O wyniku pierwszej części gry zaważył słaby w wykonaniu Kasztelana fragment gry pomiędzy 15., a 25. minutą przegrany przez gospodarzy 3:7. Druga połowa to ambitny pościg miejscowych. Wszystko zaczęło się około 40.minuty od efektownych parad Marcina Malanowskiego w bramce. Wkrótce jego interwencje podziałały mobilizująco na kolegów i sierpczanie zaczęli mocniej bronić. Dobra defensywa rodziła szanse na skuteczne kontrataki. Po jednym z nich w 45. minucie sierpczanie doszli rywali na 19:19. W kolejnych minutach za sprawą dobrej postawy Michała Kozłowskiego (grał z kontuzją żeber), Mariusza Klimka, Adriana Prątnickiego i Tomasza Kozłowskiego miejscowi nie pozwalali nafciarzom na zbyt wiele. Jeszcze w 54. minucie na tablicy wyników był remis 24:24. Niestety w końcówce (mimo znakomitej postawy Marcina Malanowskiego) sierpczanie osłabli, co skrzętnie wykorzystali płocczanie. Goście wygrali końcówkę rywalizacji 4:1 i cały mecz 28:25. Dwa punkty pojechały więc do Płocka. Następny mecz Kasztelan rozegra 23 lutego. Na inaugurację drugiej rundy do Sierpca zawita lider grupy III - ChKS Łódź. Podsumowując pierwszą turę rozgrywek trzeba zauważyć, że czterech reprezentantów Kasztelana plasuje się po niej w pierwszej "30" najlepszych strzelców grupy trzeciej II ligi. Są to Adrian Prątnicki, Mariusz Klimek, Michał Kozłowski i Dawid Szpejna. Na pewno jednak najważniejszym celem przed sezonowym było utrzymanie zespołu w II lidze. Póki co, mimo nie najlepszego początku rozgrywek sprawy idą we właściwym kierunku. Kasztelan ma trzy oczka przewagi nad ostatnią drużyną z Ostrołęki. Jeśli zespół ominą kontuzje ma on szansę na szóste miejsce w ligowej tabeli i spokojne utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej. Tego też życzymy naszym szczypiornistom na ten nadchodzący 2008 rok.

WYNIK I SKŁAD

KASZTELAN SIERPC – WISŁA II PŁOCK  25:28 (12:17)

KASZTELAN: Malanowski, Grączewski –  Klimek 5, Prątnicki 4, Szpejna 1, Kozłowski T.3, Kozłowski K. 1, Krukowski 1, Kozłowski M. 7, Gadziński M. 2, Królikowski 1, Gadziński D., Krzywkowski, Czajkowski

KARY: Kasztelan:8min, Wisła:8min,

WIDZÓW: 200

wyniki

9 kolejki: KKS Włókniarz - UMKS Trójka 44:12, KS Warszawianka - MOKS Słoneczny Stok 27:23, Hand Med. - AZS UMCS 31:28, AZS UW - ChKS Łódź 21:29, MKS Kasztelan Sierpc - Wisła Płock SA II 25:28