SKRA DROBIN - MKS KASZTELAN SIERPC 0:1 (0:1) - 27.10.2007.

2007-10-30

Kasztelan kończył mecz w 9-osobowym składzie

Występujący w Mazowieckiej Lidze Seniorów piłkarze Kasztelana Sierpc wygrali czwarty mecz z rzędu i awansowali na drugie miejsce w tabeli grupy północnej MLS. Dla osób nie znających się na piątoligowych realiach oraz historii spotkań tych dwóch ekip miał to być tylko spacerek. Typując wynik tego meczu prognozowaliśmy wyrównane spotkanie oraz jedno bramkowe zwycięstwo sierpczan i tak się też stało.

Niezawodny Bieleś

Wszystko zaczęło się dobrze dla gości. Już po kwadransie gry, po ładnej akcji w trójkącie Michał Dzięgielewski - Robert Bielecki – Maciej Lemanowicz mogliśmy objąć prowadzenie. Odpowiedź miejscowych była niemal natychmiastowa. Po pięknym strzale jednego z nich z około 30 metrów piłka uderzyła w poprzeczkę bramki Kasztelana i odbiła się tuż przed linią bramkową. Wcześniej końcami palców dotknął jej Grzegorz Pietrzak i to uratowało nasz zespół. Sierpczanie szybko otrząsnęli się po tej sytuacji i w 20. minucie objęli prowadzenie. Tomasz Golatowski wrzucił wysoką piłkę w pole karne. Robert Bielecki zgubił swojego obrońcę i nie pilnowany strzelił spokojnie głową z 6 metrów. Pięć minut później Dzięgielewski został zablokowany przy strzale z 8 metrów. W 38. minucie na solową akcje zdecydował się głodny gry (pauzował kilka tygodni z powodu kontuzji) Jarosław Iwanowski. Popularny Iwan zakręcił trzema defensorami Skry, ale zamiast uderzać w dogodnej sytuacji próbował jeszcze podać do partnera i stracił piłkę. Także ostatnia w pierwszej połowie (42.) groźna akcja należała do sięrpczan, a konkretnie Golatowskiegio i Lemanowicza, którzy świetnie wyprowadzili kontratak. Ten ostatni wrzucił piłkę z bocznego sektora boiska do Dzięgie­lewskiego. Niestety najlepszy w tym sezonie snajper Kasztelana nieczysto trafił w futbolówkę i ta przeleciała obok słupka.

Zakręcony arbiter

Na początku drugiej połowy sierpczanie mieli trzy znakomite okazje do podwyższenie wyniku. Niestety przy strzałach Dzięgie­lewskiego i Bieleckiego brakowało szczęście bądź na przeszkodzie stawał bramkarz Skry. Prawdę mówiąc po godzinie gry podopieczni Rajmunda Koperka powinni prowadzić co najmniej 2:0 i mieć ustawiony mecz. Niestety tak się nie stało i miejscowi odgryzali się groźnymi kontami. Po jednej z nich tylko dobre interwencje Tomasza Włoczewskiego i Pawła Sławińskiego uchroniły nas od utraty bramki. W 67. minucie rozpoczął się festiwal koszmarnych błędów arbitra głównego tego meczu. Sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej przez miejscowych bramki dopatrując się zagrania ręką u strzelca gola. Zaraz potem (70.) zamiast podyktować rzut wolny z 17 metrów (od bramki Skry) dla sierczan pokazał Dzięgie­lewskiemu kartkę za symulowanie. Była to druga żółta kartka naszego napastnika i w konsekwencji czerwona. W 81. minucie za wyimaginowany faul, również drugi żółty kartonik zobaczył Tomasz Braniecki i ostatnie dziewięć minut (plus 3 doliczone) Kasztelan musiał kończyc w "9".

Mamy wicelidera

Co oczywiste ostatnie minuty należąły  do Skry, ale Kasztelan bardzo mądrze się bronił. Wprowadzenie po przerwie doświadczeni Artur Markowski, Daniel Trzciński i Rafał Michalski długo utrzymywali się przy piłce i odciążyli zmęczonych kolegów. Trzeba podkreślić wspaniałą postawę kibiców Skry, którzy przez cały czas głośnymi okrzykami wspierali swój zespół, zachowując przy tym spory szacunek dla rywali. Drobinianie naprawdę mają dla kogo grać, a o to w piłce głównie chodzi. Ciekawe czy w Sierpcu po tylu porażkach z rzędu kibice w ogóle przyszli by na stadion i równie mocno zagrzewali swój zespól. Można mieć co do tego poważne wątpliwości, bo malkontentów u nas wciąż nie brakuje. Nie warto jednak zawracać sobie nimi głowy. Kasztelan wygrał 1:0 i przy remisie Pogoni Siedlce awansował na drugie miejsce w tabeli. Już w sobotę o 13.00 podejmujemy u siebie Amatora Maszewo. Jest duża szansa by utrzymać fotel wicelidera ligi. Tym razem typujemy 3:1 dla sierpczan.

Wynik i skład

SKRA DROBIN - MKS KASZTELAN SIERPC           0:1 (0:1)

BRAMKI: Dla Kasztelana: Bielecki (20’)

KASZTELAN: Pietrzak – Sławiński, Włoczewski, Górnicki – Braniecki, Betlejewski (60’ Bednarski), Golatowski (72’ Markowski), Lemanowicz (90’ Miichalski), Iwanowski – Bielecki (72’Trzciński), Dzięgielewski,

WIDZÓW: 230

Wyniki 13 kolejki : Skra – Kasztelan 0-1, Marcovia – Błękitni 4-0, Amator – Ostrovia 0-1, Victoria – Pogoń 0-0, Kryształ – Naprzód 1-2, Wkra – Mazur 0-0, Huragan – Ciechanów 1-2, Podlasie – Żbik 0-3