Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy sportowe Sierpc online

MKS KASZTELAN SIERPC - KRYSZTAŁ GLINOJECK 1:1 (0:0) - 14.04.2007.

2007-04-18

Dobra druga połowa dała nam punkt

Piłkarze występujący w grupie północnej Mazowieckiej Ligi Seniorów rozegrali 20 kolejkę gier. Kasztelan Sierpc po średnim spotkaniu zremisował na własnym boisku z Kryształem Glinojeck 1:1. Jeden punkt uratował dla sierpczan Robert Bielecki.

Po ubiegło tygodniowym nieco niespodziewanym zwycięstwie w Sochaczewie sierpeccy kibice liczyli, że piłkarze Kasztelana pójdą za ciosem i w kolejnym meczu ponownie zainkasują komplet punktów. Wtedy znowu mogli by się włączyć do walki o czołowe miejsca w MLS.

Z boiska wiało nudą

Tym bardziej że zespół Kryształu Glinojeck nie jest postrachem ligi. Ważnym elementem z punktu widzenia psychologicznego był fakt, iż sierpczanie wygrali w pierwszym meczu tych drużyn w Glinojecku 3:2. Niestety o pierwszej połowie tego spotkania można powiedzieć co najwyżej, że się odbyła. Prawie 300 osobowa grupa widzów (w tym około 30 osobowa z Glinojecka) zobaczyła dużo gry w środku pola oraz mało zdecydowane ataki z obu stron. Oba zespoły skupiły się w zasadzie na defensywie nie chcąc stracić gola. Jedyne godne uwagi wydarzenie miało miejsce w 16. minucie meczu. Robert Bielecki wrzucił górną piłkę w pole karne rywali. Tam najwyżej wyskoczył Rafał Michalski, ale jego strzał głową o centymetry minął poprzeczkę bramki gości.

Dziurawy mur

W pierwszej połowie w szeregach piwoszy można by wyróżnić jedynie Roberta Bieleckiego, Piotra Erzina i Jarosława Iwanowskiego. Reszta drużyny prezentowała się słabo. Pierwszy kwadrans drugiej połowy zdecydowanie należał do glinojecczan, którzy bardzo chcieli strzelić gola. Zaraz po przerwie (47.) obrona gospodarzy popełniła błąd, ale wślizg Tomasza Włoczewskiego zapobiegł niebezpieczeństwu. W 54. minucie tym razem na spółkę Jacek Kwiatkowski i Piotr Górnicki dali się ograć napastnikowi gości. Ryzykowny wślizg w piłkę i nogi rywala jednocześnie (już w polu karnym) tego ostatniego zażegnał sytuację. Goście długo jednak protestowali domagając się jedenastki. W 60. minucie przyjezdni wykonywali rzut wolny z około 25 metrów od bramki sierpczan. Piłkarz Kryształu strzelił sprytnie po ziemi pod nogą jednego z sierpczan ustawionego w murze. Grzegorz Pietrzak był bez szans, gdyż pika wpadła tuż przy jego lewym słupku.

Iwanowski szalał na skrzydle

Niemrawo do tej pory grających sierpczan ożywił Jarosław Iwanowski przesunięty przez trenera Rajmunda Koperka z lewej na prawą pomoc. W 66. minucie popularny Iwan minął trzech piłkarzy gości. Czwarty go sfaulował i sędzia odgwizdał rzut wolny 30 metrów od bramki Kryształu z prawej strony boiska. Sam poszkodowany zagrał mocną piłkę na tzw. drugi słupek bramki gości. Tam do piłki wyskoczył Robert Bielecki i strzałem głową ulokował futbolówkę w długim rogu bramki Kryształu. W ostatnich dziesięciu minutach Kasztelan miał jeszcze trzy niezły sytuacje do zdobycia zwycięskiej bramki. Najlepszej w 88. minucie nie wykorzystał Daniel Trzciński, który po podaniu Bieleckiego znalazł się sam na sam z golkiperem glinojecczan. Żal straconych dwóch punktów, ale gra kilku piłkarzy Kasztelana może napawać lekkim optymizmem przed następnymi meczami ligowymi. -  Grało mi się dzisiaj bardzo dobrze. W pierwszej połowie dostałem od partnerów bardzo mało piłek na swojej stronie. W drugiej zmieniłem stronę boiska i to dało efekt. Rzut wolny z którego padł gol był wcześniej ćwiczony na treningach. Cała drużyna dała dziś z siebie wszystko. Walczyliśmy o zwycięstwo, ale zabrakło nieco szczęścia i czasu. Ważne, że mimo, iż przegrywaliśmy potrafiliśmy się podnieść. To świadczy o charakterze drużyny. Jedziemy teraz po zwycięstwo do Żuromina - przyznał po spotkaniu Jarosław Iwanowski – pomocnik Kasztelana.

Kierunek Żuromin

Już jutro (sobota, 14:00) Kasztelan zagra na wyjeździe z Wkrą Żuromin. Będzie to swoisty mecz o piąte miejsce w ligowym zestawieniu. Póki co dwa oczka więcej mają żurominianie (34pkt), ale ewentualne zwycięstwo sierpczan (32pkt) zepchnęło by Wkrę na szóste miejsce. Nasi piłkarze czują z kolei na sobie oddech Huraganu Wołomin (30pkt) i Amatora Maszewo (30pkt). Aby nie spaść z obecnie zajmowanej lokaty Kasztelan musi co najmniej zremisować z zielono – czerwonymi, a przecież mecze z tym rywalem nigdy nie były łatwe. Zawsze dostarczały kibicom wielu emocji (sporo strzelonych bramek i kartek dla piłkarzy). Wkra w ostatnim meczu niespodziewanie zremisowała na własnym stadionie z Orkanem Sochaczew ogranym wcześniej przez sierpczan. – Jestem zadowolony, że po wygranym meczu w Sochaczewie teraz nie przegraliśmy kolejnego spotkania. Mówiąc z żargonie piłkarskim zawodnicy "dostali tlenu". Myślę, że te dwa ostatnie mecze to był zwrot w naszej formie piłkarsko-fizycznej. Większość piłkarzy zaczyna wracać na swój normalny pułap możliwości  wydolnościowych. Widać to choćby po kapitanie Robercie Bieleckim. Myślę, iż teraz pozostali piłkarze, którzy dotychczas zawodzili powrócą do dawnej formy. Na pewno na wyróżnienie w dzisiejszym spotkaniu oprócz Roberta zasłużyli także Jarosław Iwanowski i Łukasz Paczkowski. Jego wejście w drugiej połowie ożywiło naszą grę. Spotkanie z Wkrą Żuromin choć na pewno o wiele trudniejsze powinno potwierdzić, że nasza forma powoli idzie w górę – podsumował trener Kasztelana, Rajmund Koperek.

WYNIK I SKŁAD

MKS KASZTELAN SIERPC – KRYSZTAŁ GLINOJECK 1:1 (0:0)

Bramki:

Dla Kasztelana: Bielecki (66’), Dla Kryształu: Lubasiński (60’)

KASZTELAN: Pietrzak – Włoczewski, Michalski, Górnicki, Kwiatkowski (60’Paczkowski) – Sławiński (46’Trzciński), Rokicki (46’Kędzierski), Golatowski (89’Betlejewski), Iwanowski – Erzin, Bielecki

WIDZÓW: 280

Wyniki 20 kolejki:  Kasztelan Sierpc - Kryształ Glinojeck 1-1, Huragan Wołomin - MKS Ciechanów 4-2, Tęcza 34 Płońsk - Victoria Sulejówek 2-0, Naprzód Zielonki - Amator Maszewo 1-1, Mazowsze Płock - Pogoń Siedlce 2-0, Podlasie Sok. Podl. - Orzeł Goleszyn 2-1, Błękitni Gąbin - Iskra Krasne 4-1, Wkra Żuromin - Orkan Sochaczew 3-3