logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

Czy bohater pociągnie tłumy? - 22.07.2017 r.

2017-07-23

Marcin Baczewski swoim jednoosobowym protestem dodał odwagi innym sierpczanom. Pod gmachem Sądu Rejonowego w Sierpcu w sobotę 22 lipca zebrało się ponad 50 osób manifestujących swój sprzeciw wobec upartyjnianiu sądów w Polsce, 22.07.2017 r.
Marcin Baczewski swoim jednoosobowym protestem dodał odwagi innym sierpczanom. Pod gmachem Sądu Rejonowego w Sierpcu w sobotę 22 lipca zebrało się ponad 50 osób manifestujących swój sprzeciw wobec upartyjnianiu sądów w Polsce, 22.07.2017 r.

Marcin Baczewski wraz sierpczanami, którzy nie zgadzają się z wprowadzanymi zmianami w sądownictwie, 22.07.2017 r.
Marcin Baczewski wraz sierpczanami, którzy nie zgadzają się z wprowadzanymi zmianami w sądownictwie, 22.07.2017 r.


Białe róże i światełka pod gmachem Sądu Rejonowego w Sierpcu jako wyraz sprzeciwu dla łamania prawa i konstytucji w Polsce przez partię rządzącą, 22.07.2017 r.
Białe róże i światełka pod gmachem Sądu Rejonowego w Sierpcu jako wyraz sprzeciwu dla łamania prawa i konstytucji w Polsce przez partię rządzącą, 22.07.2017 r.


Marcin Baczewski, który z godziny na godzinę staje się symbolem dezaprobaty wobec upartyjnianiu sądów, sprawił, że także Sierpc dołożył swoją "cegiełkę" w proteście. Na facebookowy apel sierpczanina odpowiedziała grupka około 50 osób, które wraz z nim zademonstrowały swój głos na NIE i stawiły się w sobotę 22 lipca o godzinie 21 przed Sądem Rejonowym. Sierpczanie pokojowo wymieniali poglądy, dyskutowali o aktualnej sytuacji polityczno-prawnej w Polsce, ale przede wszystkim gratulowali Marcinowi Baczewskiemu odwagi i siły, za sprawą której do protestu przyłącza się coraz więcej sierpczan. Pierwszego dnia była jedna osoba, ale kolejnego już ponad 50.

Na niedzielę 23 lipca również zaplanowane jest spotkanie sierpczan wyrażających swój sprzeciw wobec upartyjnieniu sądów w Polsce. O godzinie 21:00 można przyjść przed gmach Sądu Rejonowego, wymienić się poglądami lub jedynie zapalić symboliczne światełko sprzeciwu. Nie bójmy się wyrażać swoich poglądów. W końcu - w grupie siła!

Komentarze do artykułu: [3]


User
2017-07-24 23:11:20 - Patrzę i cóż widzę ...stadko lemingów pozujących do słit foci. Ludzie nie ośmieszajcie się tymi protestami. Barany z wiejskiej podburzają do protestów a plebsik biednie na barykady. żenuaria.


mariusz.popielski
2017-07-23 21:59:11 - Śmieszny protest... . Ponadto gdzie jest ponad 50 osób ? Widać tylko 28. Narodowcy mieli większe zgromadzenia.


Gruba J.
2017-07-23 09:24:47 - Właśnie mnie tam nie było mimo, że akcje PISu mi się nie podobają. Niestety widzę, że chcąc zaprotestować przeciwko PISowi muszę wspierać PO, a zapamiętałam i ich akcje i drugi raz wspierać PO nie będę - taka głupia, to już ja nie jestem, może głupia, ale nie aż tak.
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.