logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

Zapowiedź - Spotkanie autorskie z Aleksandrą Katarzyną Maludy w Bibliotece Miejskiej - 22.10.2015 r.

2015-10-19

Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu zaprasza wielbicieli literatury na spotkanie autorskie z Aleksandrą Katarzyną Maludy, autorką rozgrywającej się na Północnym Mazowszu powieści "Rok 1863: opowieść o miłości, wojnie i gotowaniu". Spotkanie odbędzie się 22 października (czwartek) o godzinie 17:00 w Czytelni MBP. Wstęp bezpłatny.
 

Powieść "Rok 1863: opowieść o miłości, wojnie i gotowaniu" jest debiutem literackim Autorki. Została znakomicie przyjęta przez Czytelników, o czym świadczą kolejki po książkę w bibliotekach, a także bardzo dobre opinie na portalach miłośników słowa pisanego. Jak mówi sama Autorka: "Napisałam ją, bo zawsze miałam apetyt na książki, które pokazywałyby kobiecą stronę historii, a wydaje mi się,  że jest ich na naszym rynku księgarskim za mało. Chciałam, żeby czytało się przyjemnie, trochę babsko, żeby była tam miłość, trochę wzruszeń i uśmiechu. Ale jednocześnie chciałam także, żeby książka niosła rzetelną wiedzę". Na napisanie książki niemały wpływ miało wykształcenie Autorki - jest polonistką i historykiem. Przez całe zawodowe życie pracowała jako nauczyciel języka polskiego i sporadycznie jako nauczyciel historii w różnych typach szkół.

Zainteresowanie historią towarzyszy Aleksandrze K. Maludy od zawsze i ma wpływ na codzienne życie. Autorka od dziesięciu lat mieszka w ponad stuletnim domu w okolicach Raciąża, który ocaliła z mężem od zniszczenia. Właśnie w tym przesiąkniętym historią miejscu powstała debiutancka powieść, która jednocześnie stała się urzeczywistnieniem marzeń Autorki o byciu pisarką.

Książka prezentowana będzie sierpeckim Czytelnikom zarówno ze względu na jej walory literackie i językowe, ale także na fakt, że jej fabuła rozgrywa się na terenach Mazowsza (Raciąż, Płońsk, Kondrajec, Zakroczym, Modlin). Miasto Sierpc także wielokrotnie pojawia się w tekście.


Tagi: Miejska Biblioteka Publiczna w Sierpcu


Magdalena Staniszewska

Komentarze do artykułu: brak komentarzy
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.