logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

Nie żyje Edmund Sigiel - dyrektor Gimnazjum Miejskiego

2015-08-04

Edmund Sigiel
Edmund Sigiel

Edmund Sigiel był absolwentem filologii polskiej w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie, ukończył także studia podyplomowe z zakresu filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, studia podyplomowe w zakresie historii i wiedzy o społeczeństwie w Wyższej Szkole Zawodowej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Z zawodem nauczyciela związany był od 1982 r. W latach 1988-1992 piastował stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Dzierzgoniu, w roku szkolnym 1997/1998 zastępcy dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Studzieńcu. Dyrektorem sierpeckiego Gimnazjum Miejskiego został 30 stycznia 2006 r. Był nauczycielem cenionym, szanowanym i lubianym przez uczniów. Sierpeckim Gimnazjum miał kierować do 31 sierpnia 2015 r. Zmarł 3 sierpnia 2015 r.

Pogrzeb Edmunda Sigiela odbędzie się w czwartek 6 sierpnia 2015 r. o godzinie 16:00 w kościele farnym. Pochowany zostanie na Cmentarzu Komunalnym.MS


Komentarze do artykułu: [7]


A.
2015-08-05 16:44:35 - Mój wychowawca, nauczyciel języka polskiego, dyrektor szkoły. Człowiek prawy, dobry, uśmiechnięty, wzór i przykład dla ucznia. Zawsze zostanie w mojej pamięci, bardzo Go lubiłam i ceniłam. Przykro mi, wciąż nie mogę uwierzyć...wyrazy współczucia dla rodziny. Jutro zobaczę Go po raz ostatni. Przyjdźcie i Wy, by uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu.


michu30vp.pl
2015-08-04 20:27:54 - Panie Burmistrzu!! Straciłeś Wspaniałego Człowieka i jednego wyborcę który na Pana głosował. Czas za trzy lata do stolicy.


Uczeń
2015-08-04 19:07:21 - Nie liczy się człowiek, fachowość, dobro społeczeństwa tylko koryto!!! Taki jest obraz naszego ukochanego grodu nad Sierpienicą. Największą głupotą jest pozbywanie się takich dyrektorów jakim był pan Edmund, przecież to on był lekarstwem na dzisiejszą trudną młodzież. Podzielam opinie pani Hanny, która wie co to znaczy fachowość w tym arcytrudnym zawodzie nauczyciela.Już widzę nowe klasy w Leonium, ale kto winny....to nie ja!!!?.....to on!!!!!


A.K.
2015-08-04 16:13:21 - Pierwszy taki przypadek. Człowiek zmarł, a prawda żyje.


Agnieszka klasura
2015-08-04 10:49:33 - Tak zmarł. W razie potrzeby gdyby ktos potrzebowal informacji na temat mojego wujka i pogrzebu mozna pisac do mnie na fb . pozdrawiam i bardzo wam wspolczuje mieliscie bardzo fajnego dyrektora:( [*]


Fakty, a nie oskarżenia
2015-08-04 10:15:51 - Przypomnijmy parę faktów: 1. Pan Edmund był bardzo cenionym dyrektorem Gimnazjum, który systematycznie dźwigał tą szkołę ze stanu w jakim ją zastał, 2.W kwietniu odbył się konkurs na dyrektora gimnazjum JEDYNYM, który się zgłosił do konkursu był p. Sigel, konkursu nie rozstrzygnięto, ponieważ p. Edmund nie dostarczył jednego dokumentu (złożył dokumentację w starego rozporządzenia, a tu nastąpiły delikatne zmiany), 3. Sprawa obsadzenia dyrektora gimnazjum pozostała otwarta, 4. W czerwcu pan burmistrz powołał na stanowisko nowego dyrektora gimnazjum panią od W-f nie mającą doświadczenia w dyrektorowaniu szkołą, tylko dlatego, że jest z jego linii, nie uwzględniając przy tym faktu, że ta pani nie startowała w konkursie i jedynym kandydatem w postępowaniu konkursowym był p. Sigel, 5. W obszernym wywiadzie do gazety p. burmistrz argumentował decyzję pozbycia się p. Edmunda następującymi słowami ...bo pojawiła się taka możliwość... Od maja wszyscy widzieliśmy, że pan Sigel bardzo się zmieniał, był przygaszony, chudł, próbował się odwoływać od decyzji burmistrza, jednak bezskutecznie. NIE OCENIAM kto jest winien tej tragedii, przytaczam jedynie parę faktów z ostatnich miesięcy, a tragiczny koniec właśnie mamy. Ja sam psychicznie takiego traktowania bym nie wytrzymał. Myślę, że każdy z mieszkańców sam to oceni. Mam nadzieję, że Administrator nie usunie tego wpisu, co miało miejsce na tym forum w zmasowany sposób od wczoraj.


Hanna Kowalska
2015-08-04 10:00:53 - Z ogromnym bólem przyjęłam wiadomość o śmierci pana Edmunda Sigiela -Dyrektora Sierpeckiego Gimnazjum, człowieka szlachetnego, kochającego swój zawód i przede wszystkim rozumiejącego młodych , zbuntowanych wychowanków, którym zawsze starał się pomóc. Będzie nam Go brakowało. Pozostanie w naszej pamięci jako spokojny, życzliwy kolega, który zbyt szybko i niespodziewanie odszedł do wieczności.Niech Aniołowie zaprowadzą Go do nieba. Żonie , Dzieciom oraz całej Rodzinie składam wyrazy współczucia .
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.