logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online - Archiwum
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online - Archiwum

Remont mostu przy ulicy Wojska Polskiego i nowa przeprawa na drugi brzeg Sierpienicy

2015-07-17

Zgodnie z zapowiedzią ruszyły prace ziemne na ul. Wojska Polskiego, zaś w drugiej kolejności nastąpi remont kapitalny mostu na Sierpienicy. Zdjęcie przedstawia najnowszy w mieście most małej przeprawy na czas prac budowlanych. Starsi Sierpczanie pamiętają taki mostek-ławę na ul. Konopnickiej, który odpływał przy "większej wodzie".  Zobaczymy czy i tu tradycji stanie się zadość, 17.07.2015 r.
Zgodnie z zapowiedzią ruszyły prace ziemne na ul. Wojska Polskiego, zaś w drugiej kolejności nastąpi remont kapitalny mostu na Sierpienicy. Zdjęcie przedstawia najnowszy w mieście most małej przeprawy na czas prac budowlanych. Starsi Sierpczanie pamiętają taki mostek-ławę na ul. Konopnickiej, który odpływał przy "większej wodzie". Zobaczymy czy i tu tradycji stanie się zadość, 17.07.2015 r.

Z początkiem lipca rozpoczęły się prace remontowe przy ulicy Wojska Polskiego, a co szczególnie ciekawe, remont mostu, pozwalającego przeprawić się przez Sierpienicę. O tym, że naprawa mostu była konieczna przekonać mógł się każdy, kto nim przechodził czy przejeżdżał.

Stara konstrukcja zostanie całkowicie rozebrana a w jej miejsce zbudowany zostanie nowy, szerszy most. Aby umożliwić mieszkańcom poruszanie się w tym rejonie, zbudowana zostanie specjalna kładka dla pieszych.

Zdemontowany most i niewielka, drewniana kładka nad Sierpienicą to niecodzienny widok i wdzięczny obiekt do fotografowania. W naszej Galerii zdjęć z pewnością wielokrotnie będziemy to miejsce pokazywać.

W związku z zamknięciem ulicy Wojska Polskiego w Sierpcu zauważyć można, zwłaszcza w dni targowe, spore utrudnienia w ruchu. Prace remontowo-budowlane potrwać mają do końca grudnia 2015 roku.Red.


Komentarze do artykułu: [6]


do odpust
2015-08-06 18:53:36 - No tak, najważniejszy jest odpust.


odpust
2015-07-19 21:39:26 - Ciekawe gdzie w tym roku będą rozstawione namioty w odpust 15.08.2015.


do kierowcy
2015-07-19 21:33:55 - Dziś jechałam od Torunia i niestety po drodze nie ma znaku informującego, że ulica Wojska Polskiego jest zamknięta a jednocześnie dostępna dla mieszkańców tej ulicy? Kto zapomniał o tak ważnej sprawie jak postawienie właściwych znaków?


kierowca
2015-07-18 21:37:22 - We wszystkich miastach, z wyjątkiem Sierpca, o zamknięciu ulicy informuje się wcześniej odpowiednimi znakami. Na 10 od strony cmentarza jest informacja o ograniczeniu ciężaru ale nie o zamknięciu drogi. Co parę minut jakiś samochód tam próbuje się wycofać jak zobaczy barierki przy klasztorze. To samo od strony miasta. A remont nie będzie trwał krótko... Chyba UM wydał pozwolenie na zamknięcie ulicy, ale i nakaz odpowiedniego oznaczenia. Warto sprawdzić czy wykonał to wykonawca...


ministrant
2015-07-18 13:44:13 - Nasz ojciec niezaleznie od utrudnien i tak tacę zbierze i nikt mu nie odbierze.


odpust
2015-07-18 09:44:06 - ciekawe jak będzie podczas corocznego odpustu. gdyby prace rozpoczęły si e odpowiednio wcześnie udałoby się zakończyć przed 15 sierpnia
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.