logo Sierpc online

Newsy | Ogłoszenia | Forum Dyskusyjne | Księga pozdrowień | Hyde Park Zaloguj się | Rejestracja

Co proponujemy:
O mieście
Historia
Kultura
Zabytki
Informator
Sport
Sierpeckie linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Strona główna
Newsy Sierpc online
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online

Finał nowatorskiego projektu "Strachy na dziki i ptaki" autorstwa artysty z Sierpca Daniela Rycharskiego - 14.10.2011 r.

2011-10-17Daniel Rycharski przy własnej instalacji.
Daniel Rycharski przy własnej instalacji.


14 października 2011 roku we wsi Kurówko odbył się finał projektu "Multimedialne strachy na dziki i ptaki - instalacje multimedialne w przestrzeni wiejskiej", którego autorem był pochodzący z Sierpca artysta Daniel Rycharski.

Pierwszego dnia akcji wczesnym rankiem wspólnie z mieszkańcami wsi przewieźliśmy instalację, która składała się z telewizora, dvd oraz konstrukcji ochronnej w kształcie domu autorstwa Stanisława Adamskiego z Kurówka. Miejscem przeznaczenia instalacji była łąka państwa Kozakiewiczów, która każdego roku jesienią jest niszczona przez dziki, które ryją pastwisko w poszukiwaniu pokarmu. Telewizor i dvd zostały podłączone do agregatu prądotwórczego, dzięki czemu na  łące przez kolejne trzy dni instalacja pełniła funkcję stracha. Podczas trwania projektu instalację odwiedziło wielu mieszkańców Kurówka, ale także z sąsiednich miejscowości. Mieszkańcy oglądali stracha z dużą ciekawością. Gratulując pomysłu często pytali czy mogą jakoś pomóc. Dziewczyny od państwa Przyguckich i Siekluckich spędziły dwa dni na łące dekorując instalację wstążkami i sztucznymi kwiatami.

Strach spełnił swoją praktyczną funkcję, bo jak się okazało dziki przeniosły się kilka kilometrów dalej. Gospodarz ze wsi Smorzewo zaproponował, żeby przenieść projekt do niego, bo ma poważne problemy z aktywnością dzików. Ostatniego dnia dzięki pomocy pana Wawrzyńskiego, Siekluckiego i Paćkowskiego udało się przetransportować (na przyczepie) instalację do centrum wsi pod remizę strażacką.

W niedzielę odbyło się ognisko wiejskie, na którym zjawiło się wielu mieszkańców Kurówka oraz okolicznych wsi. Spotkanie rozpoczął pokaz  filmów, które nagrywane były przy udziale mieszkańców. Nie zabrakło poczęstunku ciastkami i herbatą. Po obejrzeniu filmów piekliśmy kiełbaski i bawiliśmy się  wspólnie do późnego wieczora. W czasie ogniska mieszkańcy dziękowali za zorganizowanie akcji, niektórzy zapraszali do swoich gospodarstw, wyrażali swoje pełne poparcie i nadzieję na kolejne działania.
 


Tagi: Daniel Rycharski


Nadesłane przez Organizatorów


Komentarze do artykułu: [4]


Kurówko
2011-10-20 18:59:49 - Czy to nie za duże słowo "artysta" - może więcej pokory? I moze należałoby wyjaśnić ludziom, ze to projekt w oparciu o udział, przede wszystkim rodziny, a nie ludności okolicznej!Więcej szacunku dla mieszkańców Sierpca!


mkoi
2011-10-18 17:04:31 - świetny pomysł. w końcu jakieś ciekawe wydarzenie artystyczne w okolicy Sierpca. dobrze że mamy takiego artystę jak Daniel Rycharski


Trzykropek
2011-10-18 13:11:50 - Faktycznie - język tekstu dość "ciekawy". Czy to jakaś nowa gwiazda reportażu na Sierpc-online? Co do sformułowania: "artysta"... Nie każdy performance jest SZTUKĄ, więc nie każdy jego TWÓRCA jest ARTYSTĄ. Dla mnie subiektywnie zaserwowane dzieło jest niestrawne, ale o gustach się nie dyskutuje. Tworzyć każdy może i jeśli powyższy mariaż cepeliady i multimediów ma być drogą rozwoju do rzeczy wartościowszych - godny jest akceptacji.


dziewczyny
2011-10-17 23:52:02 - A te "dziewczyny od państwa Przyguckich i Siekluckich" to jakaś służba, dziewki służebne, czy ich córki?
Administrator serwisu nie odpowiada za treść komentarzy
zamieszczonych na tej stronie przez internautów
Zauważyłeś błąd na stronie?

[x]
O nas | Napisz do nas ^^ do góry


Wszelkie materiały, artykuły, pliki, rysunki, zdjęcia (za wyjątkiem udostępnianych na zasadach licencji Creative Commons)
dostępne na stronach Sierpc online nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez zgody Autora.