5/2001
Życie sferyczne

MOGŁA BYĆ POSŁEM Z POWIATU

Największe szanse na zostanie posłem miała Aleksandra Obrębska, przewodnicząca powiatowa "Samoobrony". Lepper zaproponował jej pierwsze miejsce na liście okregowej. Odmówiła i posłem został ktoś spod Mławy. Przypomnijmy, że nie został naszym posłem Jan Rzeszotarski z 16 miejsca listy PSL ani Witold Lorek z 11 miejsca listy PO, ani Danuta Linowska z 16 miejsca listy SLD-UP.

"Życie", które od dawna popiera ideę "posła z powiatu", ze wstydem przyznaje, że nic nie wiedziało o propozycji A. Leppera dla A. Obrębskiej, bo z pewnością zaangażowałoby się, aby pani Aleksandra nie odmówiła panu Andrzejowi.

DOŻYNKOWA PROMINENTÓW ROZMOWA.

Na środku płyty stadionu w przeddzień dożynek mazowieckich ustawiano maszt do wciągnięcia flagi. Kilku robotników, w płycie boiska kopało dołek do ustawienia masztu. Przyjechał sierpecki prominent:

- Wy, kurde co tam za dziure mi na środku stadionu kopiecie? Wyłączcie mi to kopanie, kurde!

- Możesz se, kurde, wyłączyć ale swoją komórkę! Kurde! - Odkrzyknął wysoki rangą prominent innego szczebla, towarzyszący kopiącym dołek w murawie.

***

Promocja książki o tematyce politycznej, społecznej i gospodarczej, analizującej dogłębnie wydarzenia ostatnich trzydziestu lat, która odbyła się w Bibliotece Miejskiej, nie interesuje lokalny establiszment. Ten jest jak wiadomo zajęty ważniejszymi sprawami, i jak wiadomo wszystko wie lepiej. Również ideowe koła młodzieżówki lewicujacej i demokratyzujacej wiedzą lepiej, mają do naśladowania wszak uwłaszczonych już i obdzielonych łupami idoli. I o czym tu gadać, gdy trwają długie, nocne Polaków rozmowy?

KŁOPOTY PROMINENTÓW Z LICZBAMI

Na uroczystości powiatowo-miejskiej z okazji Święta Niepodległości (83 rocznica odzyskana niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów), zabierający głos prominenci zaskakiwali zebranych dziwnymi liczbami. Najpierw wygłaszający przemówienie programowe burmistrz Sierpca Marek Kośmider ogłosił, że świętujemy 33 rocznicę odzyskania niepodległości. Gafę tę wytłumaczyć łatwo: "8" i "3" są cyframi graficznie podobnymi (tyle, że "8" ma więcej "brzuszków"), więc pomylić je łatwo szczególnie gdy maszynopis i oświetlenie nienajlepsze.

Bardziej zastanawia wpadka ministra i posła z okręgu płocko-ciechanowskiego, Zbigniewa Siemiątkowskiego. W toaście otwierającym bankiet po uroczystości oficjalnej, poinformował, że orzeł III Rzeczpospolitej jest już ptakiem dobrze opierzonym, bo doczekaliśmy się czwartej kadencji Sejmu i drugiej kadencji prezydenckiej. Ta ostatnia liczba zastanawia: wg "Życia sferycznego" żyjemy już w czwartej kadncji prezydenckiej III Rzeczpospolitej (Jaruzelski, Wałęsa, i dwie kadencje Kwaśniewskiego). Nawet jeśli Z. Siemiątkowski jako długoletni i zasłużony członek b. PZPR woli w ogóle nie pamiętać o Wojciechu Jaruzelskim, to i tak pozostają jeszcze trzy kadencje! Niektórych zebranych zafrapowała też lista najwybitniejszych Polaków II i III Rzeczpospolitej zestawiona przez Burmistrza wg. podanej kolejności: Jan Paweł II, Ignacy Paderewski, kard. Stefan Wyszyński, Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski !

KTO POMÓGŁ POWODZIANOM?

Według "SierpcMagazine" burmistrz, wiceburmistrz i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. Tymczasem pomysł pomocy i zbiórka pieniędzy została przeprowadzona wśród właścicieli firm znajdujących się na terenie b. POMu takich jak: "Mega", "Juliusz", "Skrawmet", "MetalCaroPlast", "Transport Międzynarodowy" Braci Lipińskich, "Melbudu", Onmel". Ojcowie miasta pojechali do Staszowa, licząc na to, że będą tam czekać na nich kamery telewizyjne. Niestety...

POLA RYŻOWE? CZEMU NIE?

Przed zawodami sportowymi - Sierpeckim Minimaratonem i meczem piłkarskim, na płycie boiska stały ogromne kałuże po wcześniejszych deszczach. Pracownicy stadionu, chcąc osuszyć murawę wykopali dołek, nagarniali do niego wodę szeroką szczotką, wiadrami wybierali z niego wodę i wynosili poza płytę boiska. Widząc to sierpecki prominent z korony stadionu, woła:

-Wy, kurde, co tam za dziure, kurde, kopiecie na środku stadionu, kurde? (pola ryżowe mają tu być czy co - zapytali się jeden drugiego kibice na widowni) Życie ma pytanie - kto meliorował ten stadion i dlaczego odwodnienie nie działa?