6/2000
PISALI O SIERPCU
przegl+/-d wybranych artykułów prasowych (październik - listopad 2000 r.)

1. AC : Konik na biegunach. Gazeta na Mazowszu nr 247 s.2, zdj. z 21-22 października. Wystawa w ratuszu. Ponad 600 zabawek z ostatniego stulecia, drewnianych koników, karuzeli, słomianych pajacyków, gałgankowych lalek ."ceramicznych ptaków, sanki, hulajnoga i rower z lat 50-tych.Wszystko to można obejrzeć w sierpeckim ratuszu.

2. Cieciurska Agnieszka: Cały wiek firmy Szczygłów. Gazeta na Mazowszu nr 238 s. 4, zdj. z 11 października. Plan filmowy w sierpeckim skansenie. Ukraińscy żołnierze z bronią w ręku, Żydzi, karczmarze, prawosławny pop, koń który po godzinie musiał zostać zabity, kamery, reflektory. telewizory, tłumy ludzi z dziwnymi urządzeniami itd. A to wszystko w spokojnym na co dzień skansenie, który znowu zamienił się w plan filmowy.

3. (eg):Cztery razy skansen. Wystawa malarska w BGŻ. Tygodnik Płocki nr 48 s.13 , zdj. z 28 listopada.

4. Grodzicki Jakub: Sztuka walki w Sierpcu . Gazeta na Mazowszu nr 245 s.12 zdj. z 19 października. Taekwondo. Nowy klub. Sierpeccy taekwondziści mają wreszcie własny klub. Taekyon, powstał zaledwie kilka miesięcy temu , a już jego zawodnicy mają na koncie pierwsze sukcesy.

5. Grodzicki Jakub: Sprawa Klucznika. Gazeta na Mazowszu nr 268 s. 16, zdj. z 17 listopada. Piłka ręczna. I liga, seria B. Zob. też : Trener w szoku. Gazeta na Mazowszu nr 240 s. 16, zdj.

6. Grodzicki Jakub, Mars : Koncert w kwadrans. Gazeta na Mazowszu nr 279 s. 20, zdj. z 30 listopada. Piłka ręczna. I liga, seria B. Zob. też: Odprawili Parię. Gazeta na Mazowszu nr 232, s. 12, zdj; Piwosze na nosze. Gazeta na Mazowszu nr 274 s.15, Rzut za punkt. Gazeta na Mazowszu nr 244 s. 12,zdj.

7. r.: Dla uczestników walki zbrojnej. Specjalne emerytury, Tygodnik Płocki nr 41, s. 12 z 10 października. Uczestnicy walki zbrojnej o niepodległość granic II Rzeczypospolitej w 1.1918-192] z powiatu sierpeckiego : Zenon Jankowski , Stefan Kępczyński i Michał Morawski otrzymali specjalne emerytury.

8. r: "Przeprowadzki ". Tygodnik Płocki nr 43 s.11 z 24 października. Tak brzmi tytuł kolejnego serialu, do którego zdjęcia kręcono na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Przez 4 dni ekipa filmowa nagrywała kolejne sceny do serialu, którego pierwszy odcinek zostanie wyemitowany przez program I Telewizji Polskiej S.A. w wigilijny wieczór.

9. rad: Gaudeamus po raz pierwszy. Tygodnik Płocki nr 40 s. 8.z 3 października. Uroczysta inauguracja roku akademickiego na zamiejscowym wydziale Inżynierii i Kształtowania Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Sierpcu.

10. rad: Jubileusz dziesięciolecia. Samorząd Miasta Sierpca. Tygodnik Płocki nr 43 s.11 z 24 października. Trzydniowe obchody rozpoczęła uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas której przypomniano i podsumowano dorobek samorządu na przełomie dziesięciu minionych lat. W sesji uczestniczyli obecni radni oraz radni poprzednich kadencji.

11. rod.: Kontrakt na akcje profilaktyczne? Tygodnik Płocki nr 43 s. 13 z 24 października. Stowarzyszenie Diabetyków. Odbyło się robocze spotkanie, podczas którego rozważana była możliwość zawarcia kontraktu na realizację tego rodzaju świadczeń na terenie powiatu sierpeckiego.

12. rad : Na wycieczkę do skansenu. Tygodnik Płocki nr 43 s.13 z 24 października. Do dnia 8 grudnia można było obejrzeć w Muzeum Wsi Mazowieckiej wystawę zatytuowaną "Rok polski w tradycyjnych codziennych zajęciach".

13. rad : Nagroda dla " Halki ".Tygodnik Płocki nr 41 s.11. z 10 października. Decyzją konkursowego jury, chór "Halka" z Golubia Dobrzynia otrzymał I nagrodę podczas zorganizowanego w Sierpcu trzeciego przeglądu twórczości emeryckich zespołów artystycznych. Kolejni nagrodzeni to zespół "Harmonia" z Janowca Podlaskiego i reprezentujący ziemię sierpecką "Sierpczanie"

14. Sobczak Mariusz : Ambitni ciułacze. Gazeta na Mazowszu nr 261 s.12 , zdj. z 8 listopada. Piłka ręczna. I liga, seria B. zob. też: Włączyły się strzelby. Gazeta na Mazowszu nr 251 s. 12.

15. Strzałkowski Piotr: Sierpeckie wędkowanie. Tygodnik Płocki nr 42 s. 11 z 17 października. Zawody wędkarskie na sierpeckich "Jeziórkach " z udziałem 40 wędkarzy, którzy złowili 15 szczupaków.

Opracowała: mgr Maria Wiśniewska