4/99
KRONIKA KULTURALNA
(lipiec - wrzesień 1999 r.)

2 X - Adam Zwoliński z Warszawy ofiarował Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu reprint XVII-wiecznej książki ks. Łukasza Paprockiego pt. "Łaski cudowne przy Kościele Sieprskim".

18 X - W galerii Domu Kultury w Sierpcu otwarto wystawę poplenerową (plener plastyczny - zob. fotoreportaż w poprzednim numerze "Rozmaitości") Zaprezentowano prace 27 autorów powstałe w czasie lipcowego VII Pleneru.

23 X - Komenda Hufca ZHP w Sierpcu zorganizowała wyjazd grupowy na spektakl operowy "Krakowiacy i górale" w Teatrze Wielkim w Warszawie.

5 XI - W Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu (Ratusz) otwarto wystawę: "W niebie i na ziemi" - ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

15 XI W Oddziale dla dzieci Miejskiej Biblioteki otwarto wystawę malarstwa Patryka Strześniewskiego, ucznia VI klasy SP Nr 2.

20 XI - Ryszard Suty przeprowadził w Galerii Myśliwskiej w Młynie w Borkowie Kościelnym aukcję obrazów artystów z Bydgoszczy, Brodnicy i Łodzi.

24 XI0 - Sesja jubileuszowa zorganizowana w Warszawie przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w zwiazku z 80 -leciem miesięcznika "Bibliotekarz" i 50-leciem miesięcznika "Przewodnik Bibliotekarza". Jan Burakowski z Sierpca wyróżniony został medalem "Zasłużony dla SBP" za długoletnią współpracę z w/w czasopismami.

H.G.-B.