5/99
Porady kosmetyczki
Jak wykonać makijaż na specjalną okazję?

Makijaż na specjalną okazję powinien być prawdziwym dziełem sztuki.

Przygotowanie skóry

Aby makijaż był piękny i trwały, najpierw oczyszczamy skórę mleczkiem. Następnie rozpylamy na twarz odpowiedni dla naszej skóry tonik. Po chwili ścieramy nadmiar toniku i rozpylamy wodę mineralną. Po wchłonięciu aplikujemy ampułkę (np. "Blask młodości" Sothys) lub serum - lifting.

Podkład

Nakładamy podkład za pomocą gąbki na całą twarz, uszy, dekolt. Utrwalamy go pudrem sypkim. Róż nakładamy na policzki i na skroń oraz czubek brody. Tutaj też możemy nałożyć puder bronzująco - rozświetlający.

Oczy

Wybieramy cienie do powiek satynowe, atłasowe, gdyż są bardzo twarzowe i ożywiają oczy.

Uwaga: na wieczór raczej nie używamy cieni perłowych. Po wykonaniu makijażu oczu i wytuszowaniu rzęs nakładamy na końcówki górnych rzęs odrobinę "szronu" (błyszczyk o krystalicznym kolorze)

Usta

Na usta aplikujemy krem głęboko nawilżający. Wykonujemy kontur ust. ołówkiem o kolorze ciemniejszym niż kolor szminki. Usta pudrujemy delikatnie jasnym pudrem. Następnie za pomocą pędzelka nakładamy warstwę szminki i dokładnie ją rozprowadzamy. Na zakończenie stosujemy utrwalacz szminki.

Panie odważne i awangardowe mogą zastosować do wieczorowego karnawałowego makijażu drobniutki brokat wczesując go w brwi, nakładając na cienie lub skronie, a także na usta.

Panie mniej odważne mogą zastosować brokat na dekolt, plecy lub odkryte ramiona.

Iwona Leszczyńska