4/2000
11 numerów "Gazety Sierpeckiej"

W początkach roku z sympatią i nadzieją powitaliśmy na łamach "Rozmaitości" nowy sierpecki tytuł prasowy - dwutygodnik informacyjno - publicystyczny "Gazeta Sierpecka" (pierwszy numer ukazał się 17 grudnia 1999r.). Pisaliśmy: "Pierwsze numery stanowią zachęcającą wizytówkę czasopisma. Artykuły i informacje podane są przejrzyście i interesująco (...). Układ graficzny jest ładny, a ilustracje na dobrym poziomie technicznym. Zakres informacji bieżących jest na razie dość wąski (...). Mamy nadzieję, że stopniowo będzie się poszerzał."

W maju b.r. zawieszono wydawanie "Gazety" (na numerze 10/2000). Nie znamy przyczyn tego braku (w ostatnim numerze nie było żadnego sygnału o przerwaniu publikacji). Informujemy o tym z żalem, choć rozwój "Gazety" niezupełnie spełnił nasze oczekiwania: zakres informacji bieżących nie poszerzał się, "Gazeta" wdała się w rozróbki personalne między "ośrodkami decyzyjnymi" gminy Mochowo. Mimo wszystko informujemy o zawieszeniu z żalem, bo była to niezła gazeta z jeszcze lepszymi rokowaniami na przyszłość.

Lokalna gazeta - nie partyjna, nie urzędowa, a po prostu przekazująca mieszkańcom naszego miasta i średniego powiatu rzetelne informacje o tym co się na sierpeckim podwórku dzieje - jest potrzebna. Gdyby władze powiatowe i miejskie potrafiły się dogadać i przeznaczyły na ten cel naprawdę niewielkie środki... No właśnie: gdyby... Niestety, naszym władzom znacznie prościej niż dogadać się i zaufać sobie nawzajem, jest wydawać na kredowym papierze biuletyny i informatory - nawet jeśli pies z kulawą nogą tą makulaturą się nie interesuje.

A.S.