Reprezentacja KS Taekyon Sierpc na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim - 7.04.2018 r.

2018-04-17

Zawodnicy KS Taekyon Sierpc z trenerem na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim, 7.04.2018 r.
Zawodnicy KS Taekyon Sierpc z trenerem na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim, 7.04.2018 r.

W dniu 7 kwietnia 2018 r. na CRS Bielany został rozegrany turniej eliminacyjny Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach uczestniczyła 15 osobowa reprezentacja KS Taekyon.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych, w poomse (układy formalne) i w konkurencji walki sportowej - kyorugi. Najlepszy wynik osiągnęła Ola Klasińska, która zdobyła dwa medale srebrne w sprawnościówkach i złoto w walkach.

Złoty medal w konkurencji Twio ap chagi (kopniecie w wyskoku) zdobyła Maja Listkowska, która debiutowała w zawodach sportowych. W konkurencji kyorugi Maja zdobyła medal brązowy pokonując w bezpośrednim pojedynku o brązowy medal inną naszą zawodniczkę Kamilę Osiecką.

W konkurencji poomse brązowy medal zdobyła Anna Obrębska, która w kyorugi zdobyła medal brązowy w swojej kategorii wagowej. W kategorii walki sportowej bardzo dobry występ odnotował Patryk Stachowicz, który burza wszedł do finału bardzo pewnie pokonując swoich przeciwników w dwóch kolejnych pojedynkach. Niestety w finale uległ zawodnikowi z Legionowa i ostatecznie wywalczył srebro.

W najmłodszej kategorii wiekowej na zawodach zadebiutował Maciej Obrębski, który także zwyciężył w dwóch pojedynkach, a w finale uległ zawodnikowi z Warszawy. Do medalu srebrnego w walkach Maciek dorzucił jeszcze medal brązowy w konkurencji sprawnościowej.

W najstarszej kategorii rozgrywanej na zawodach wystartował Bartosz Duszyński, który w półfinał zwyciężył przed czasem, a finale ulegał nieznacznie zdobywając ostatecznie srebro. Brązowy medal zdobyły jeszcze dwie nasze zawodniczki: kadetka Karolina Gadzińska i młodziczka Gabriela Okońska. Obie zawodniczki uległy swoim przeciwniczkom w półfinałach, ale zwyciężyły w pojedynkach o brązowy medal. W konkurencji kyorugi ostatecznie zdobyliśmy 1 medal złoty, 3 medale srebrne i 4 medale brązowe. W konkurencjach sprawnościowych i poomse zdobyliśmy 1 medal złoty, dwa medale srebrne i dwa medale brązowe. W zawodach uczestniczyło ponad 150 zawodników z Klub Mazowsza.