Newsy Sierpc online - Archiwum
Komentarze | Dodaj własny komentarz Newsy Sierpc online - Archiwum

Turniej Piłki Siatkowej z okazji 86 rocznicy Odzyskania Niepodległości

2004-11-17

W świątecznym nastroju godnym 86 rocznicy Odzyskania Niepodległości, 11 listopada 2004r na hali LO w Sierpcu zorganizowano tradycyjny Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn. Organizatorem turnieju było Ognisko TKKF Kubuś przy współpracy ZG TKKF w Warszawie, Urząd Miejski i Rada Powiatowa LZS. Turniej otworzył Prezes Ogniska - Jakub Grodzicki. Minutą ciszy uczczono pamięć tragicznie zmarłego kolegi Krzysztofa Sieklickiego, trenera i zawodnika piłki siatkowej.

Do turnieju zgłosiło się dziesięć drużyn, ale do rozgrywek przystąpiło osiem. Zespoły podzielono na dwie grupy A i B. W ramach grupy grano systemem każdy z każdy. Zwycięscy grup walczyli o pierwsze miejsce. Drużyny, które zajęły drugie lokaty w swoich grupach walczyły o trzecie miejsce. Uzgodniono, że mecze rozgrywane będą do dwóch zwycięskich setów po dwadzieścia punktów.

Arbitrami byli sędziowie Okręgowego Związku Piłki Siatkowej w Płocku Andrzej ŚmiechowskiRoman Napieracz.

W grupie A spotkali się: LKS Orkan Lelice, Urząd Gminy Zawidz, Old Boys Sierpc oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska. Faworytem grupy był Urząd Gminy z Zawidza.

Niespodzianka wisiała na włosku, kiedy drużyna z Lelic wygrała pierwszy set 20 do 11. Drugi był bardzo wyrównany. Ostatecznie wygrał go Zawidz 20 do 18. O wszystkim zadecydował trzeci set. Przy stanie 11:14 Orkan obronił dwie piłki meczowe, ale Zawidz udowodnił, że jest lepszy. Ostatecznie zwyciężyli 15:13 A cały mecz 2:1. To był najciekawszy pojedynek tej grupy.

A oto inne wyniki grupy A LKS Orkan Lelice - OSM 2:0 (20:13, 20:14), UG Zawidz - Old Boys 2:0 (20:10, 20:15), OSM -Old Boys 1:2 (20:10, 13:20, 5:15), Old Boys - LKS Orkan 1:2 (17:20, 20:16, 9:5). UG Zawidz - OSM 2:0 (20:16, 20:6).

Zwycięzcą tej grupy został zgodnie z przewidywaniami Urząd Gminy Zawidz, uzyskując 6 punktów (w setach 6 wygranych, 1 stracony). Drugą drużyną, która wyszła z grypy był LKS Orkan Lelice 5 pkt. (5:3).

Pozostałe zespoły: Old Boys z 4 pkt (3:5) i OSM 3 pkt. (1:6) odpadły z dalszych rozgrywek. W grupie B zagrali Gimnazjum z Zawidza, LO Sierpc, Cargill Sierpc i Kasztelan Browar Sierpc. Ogromną niespodziankę sprawił zespół Cargillu. Wygrał wszystkie mecze, nie oddając ani jednego seta.

Wyniki w tej grupie przedstawiały się następująco: LO Sierpc - Kasztelan 2:0 (20:7, 20:15), Kasztelan - Cargill 0:2 (11:20, 7:20), Gimnazjum Zawidz - Cargill 0:2 (15:20, 7:20), Gimnazjum Zawidz - LO Sierpc 2:0 (20:14, 20:12), LO Sierpc - Cargill 0:2 (13:20, 16:20), Gimnazjum Zawidz - Kasztelan 2:0 (20:8, 20:6).

Bezapelacyjnym zwycięzcą tej grupy został Cargill Sierpc - 6 pkt. (w setach 6:0). Wyjście z grupy zapewniła sobie również drużyna Gimnazjum z Zawidza 5pkt. (4:2). Odpadły zespoły LO Sierpc 4 pkt. (2:4) i Kasztelan Browar Sierpc 3 pkt. (0:6). W walce o III miejsce spotkały się zespoły LKS Orkan Lelice i Gimnazjum z Zawidza.

Pierwszy set wygrały Lelice 20 do 14. W drugim Orkanowi nie poszło już tak łatwo, ale po emocjonującej końcówce zwyciężył 20 do 18 i całe spotkanie 2:0. O pierwsze miejsce walczyły Urząd Gminy Zawidza i Cargill Sierpc. Nie było niespodzianki 2:0 zwyciężył Zawidz, w obydwu setach było 20:16.

Drużyna Urzędu Gminy Zawidz, która zwyciężyła w Turnieju Piłki Siatkowej z okazji 86 rocznicy Odzyskania Niepodległości grała w składzie: Łukasz Kaczorowski, Kamil Olszewski, Arkadiusz Święcicki, Maciej Kęsicki, Piotr Gajewski, Krzysztof Gajewski, Rafał Sadecki, Rafał Jankowski, kierownik drużyny - wójt gminy Wojciech Gajewski.

Zespoły, które zajęły cztery pierwsze miejsca otrzymały dyplomy i pamiątkowe puchary ufundowane przez organizatorów.